Poradniki do pobrania

Zmiana wagi a nowy lej

Więcej
2012/06/30 18:22 #7 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Jak długo masz protezę? Z tego co piszesz to niedawno ją zakupiłeś, więc ma prawo boleć, no chyba, że lej jest źle zrobiony. Mi przyzwyczajenie sie do protezy (czytaj przestało boleć) zajęło około miesiąca. Potem miałem kolejny lej testowy troche mniejszy bo kikut schudł i zabawa w uwieranie zaczęła się od nowa. Na szczeście trwało to trochę krócej, pomimo tego, że od początku używałem linera silikonowego. Niestety ale początki są trudne.
Jeżeli chodzi o lej testowy to one nie mają miękkiego wykończenia. Dopiero lej ostateczny może być dwuwarstwowy z miękką wkładką. Ale to kosztuje, więc tego nie używa się do lejów testowych, no chyba, ze klient chce za to zapłacić. A tanie to nie jest.

Ta mała dziurka po operacji to zapewne przetoka. Mi goiła się 2,5 miesiąca.

Kasę na protezę powinieneś zbierać za pośrednictwem fundacji.
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/30 17:49 #8 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
hej. witajcie. mam taki mały problem.mam wstępną protezę ,w której wszystko jest do bani, ale chyba lej to najgorszy. nie dość żę uciska mi koniec kikuta to jeszcze od góry nie ma żadnego miękkiego wykonczenia i strasznie mnie uwiera w pachwinie.podkleilem sobie kawałek pianki poliuretanowej ...takiej z otuliny na rury c.o. ale to nie wystarcza , może macie jakies pomysly? i jeszcze jedno, jestem równo 3 miesiące po amputacji i ciągle nie zarasta mi mala dziura po operacji...czy u Was też tak dlugo się goiło? czy moge sam ogłosić zbiórkę funduszy na protezę czy muszę to zrobić za pośrednictwem fundacji?
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/15 18:54 #9 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Hej, witam.
Macie jeszcze jakies pomysly? rady?
Czy ktos moze probowal nanosic warstwe zywicy?
Mozna malowac pedzelkiem, tak aby po np 24 godz stwardniala.
Na necie widzialem rozne specyfiki, rozne zywice , jednak nie wiem jak sie to sprawdza w leju.
w sumie chce zmiejszyc lej o ok 2-3 milimetry na obwodzie, wtedy jakbym załozył jedną skarpete lepiej by mi sie to trzymalo, lepiej czylbym lej.
Moze ktos z was Wie czy skarpety kikutowe mozna zamawiac na miare i jakie sa ich grubosci?
Widzialem skarpety Otto Bocka ale nawet ta 3 mm nie do konca spelnia moje oczekiwania.
Czy ktos moze kupował skarpety w firmie orpel ( www.orpel.com.pl )
dzieki pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/03 15:36 #10 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Tak Marta masz rację, my się uczymy różnych rzeczy, aby sobie uproscić nasze codzienne życie ;-)

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/02 19:00 #11 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Podziwiam Waszą pomysłowość!!! Myślę, że amputanci byliby najlepszymi protetykami!!!
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/06/01 20:43 #12 przez Ebenezer
Ebenezer odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Kiedyś, gdy miałem sylikon, przeżyłem drastyczny spadek obwodu kikuta i sylikon zaczął mi się ruszać w środku leja. Skarpety nie były zadowalającym rozwiązaniem. Na domiar złego, ze względu na długi kikut miałem sylikon z membraną zamiast zamka. Suma sumarum kikut zmniejszył się do poziomu w którym membrana nie uszczelniała się i lej stawał się bezużyteczny:

Ja miałem takie rozwiązanie:
1)Otoczyłem założoną na kikut sylikonową skarpetę, folią spożywczą
2)Wykręciłem z leja skomplikowany korek z zastawką i zamieniłem go na kawałek śruby
3)Lej wylałem mieszaniną gipsu i "płynnego polimeru"(nie mam pojęcia co to było, bazarowy spec mi to dał, specyfik zamieniał zwykły gips w coś o dotyku plastiku :D)
4)Szybko włożyłem zabezpieczony sylikon do wylanego leja, uzyskałem komfortową pozycję i poczekałem aż zastygnie.
5)Po wyjęciu kikuta dokonałem pobieżnej obórki wnętrza leja przy pomocy papieru ściernego o drobnym ziarnie i następnie wymalowałem od środka lakierem szelakowym (może być też inna, wolno wiążąca żywica, tak żeby dało się rozprowadzać pędzlem)

W ten sposób zwiększyłem masę leja o 600 gramów, ale odzyskałem funkcjonalny lej. Sam sylikon niestety chyba niezbyt dobrze zniósł kontakt z gipsowo-szelakową powierzchnią i przetarciu uległa zewnętrzna dzianina.

Tym nie mniej zyskałem czas do następnej refundacji leja, zrobiłem zwykły lej podciśnieniowy i chodzę na nim od 6 lat z bardzo dobrym powodzeniem :)
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.198 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art