Poradniki do pobrania

Zmiana wagi a nowy lej

Więcej
2012/06/01 14:43 #13 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: Nowy lej
Hej, a może są jakies domowe sposoby na zmniejszenie obwodu leja.
Czuje ze pomimo włożonych skarpetek, lej mi niedociska, jest mi luzno, nie chce zakładać wiecej skarpet, ale wpadłem na nieco inny pomysl.
Czy można jakoś od środka pomalować lej. pokrys jakims lakierem, laminatem? naniesc jakas dodatkowa warstwe.
Nie chodzi mi o cos "grubego" ale np na wewnętrznej stronie, natrysk warstwy ok 1-2 milimetrów dosc rownomiernie.
Mozna to zniwelowac dodatkową skarpetą, ale rano jest ciasno, komfortowo, a wieczorem robi sie luzniej, i zaczyna mi spadac lej...
Widocznie to zbyt duza zmiana objętości kukuta....
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale tak mi doredzil protetyk, chodze w skarpetach silikonowych, do obecnej chwili poza skarpetą miałem wkładke, a obecnie z tej wkładkii zrezygnowalem tak aby bezposrednio wkładac kulit do protezy...
Niestety nie do kocna to zdaje egzamin....
Bardziej czulem proteze w skarpecie silikonowej i wkładce, wkaldka pracowała nie byla sztywna wiec nie czulem wahania kikuta, Obecnie bez wkaldki w sztywnym leju w ciagu dnia są zmiany kikuta i niezbyut mi sie chodzi komfortowo...
Mam dosc umiesniony kikut i to chyba z tego powodu w ciagu dnia zamaist stac sie bardziej twardy staje sie jakis galaretowaty...
Macie jakies podobne doswiadczenia? Chodzicie we wkladkach czy bezposrednio w silikonie i lejku
dziekuje pozdrawiam i czekam na informacje
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/05/23 19:15 #14 przez asze
asze odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Ech, ubawiła mnie Twoja pomysłowość :D

asze
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/05/20 06:39 #15 przez albercik13
albercik13 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
Od niemal 25 lat używam jednego i tego samego podciśnieniowego leja.Jak to możliwe? Pilnowałem wagi i miałem trochę szczęścia.Długo też chodziłem na dwóch protezach wstępnych a więc kikut się uformował.
Jakieś 15 lat temu złamałem drugą zdrową nogę w kostce i nie używałem protezy przez dłuższy czas.Po próbach założenia okazała się za ciasna.Kikut się zatłuścił.Z zawodu param się żywicami różnego rodzaju , więc wziąłem brzeszczot i rozciąłem lej na całej długości po wewnętrznej stronie uda-tam było najciaśniej.Rozparłem drewienkami aż powstała szpara 1,5cm., od środka przykleiłem grubą taśmę a z zewnątrz dałem żelkot i potem laminat epoksydowy - po utwardzeniu traci toksyczność a akrylowego nie miałem.
Trzyma do tej pory.Ze starości pękał lej w innym miejscu, więc niedawno laminowałem go dookoła.Muszę chyba myśleć nad zmianą bo tuleja na przeciąganie bandaża mocno się od tego wytarła i zaworek gumowy coraz gorzej trzyma.Opisałem to wszystko raczej nie instruktażowo a w ramach ciekawostki i przestrogi.Gdy nie możemy używać protezy dłużej niż dwa dni, to dbajmy wtedy szczególnie o wagę i bandażujmy uciskowo kikut aby się nie rozszedł :mrgreen:
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/03/04 18:05 #16 przez Grzegorz2407
Grzegorz2407 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
witam
poradziłem sobie już z 3 trybem :)

Grześ
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/01/29 22:50 #17 przez Grzegorz2407
Grzegorz2407 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
mam jeszcze jedno pytanie bylem ostatnio na konfiguracji i wymianie leja. Otóż gdy wróciłem do domu zauważyłem ze w moim c-leg nie działa mi 3 tryb tzn. blokowanie kolana stojąc. Czy wie ktoś może czemu tak się dzieje że ten tryb zanikł?

Grześ
Temat został zablokowany.
Więcej
2012/01/29 22:31 #18 przez Grzegorz2407
Grzegorz2407 odpowiedział w temacie: Re: Zmiana wagi a nowy lej
witam
jestem użytkownikiem C-lega chodzę w miarę przyzwoicie, poszukuje osoby która by mi coś nie coś powiedziała jak się nauczyć w niej biegać (pseudo biegać)?

Grześ
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.175 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art