Proteza

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Pod tym pojęciem rozumiemy ten rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego, który uzupełnia brakującą część lub całą kończynę dolną. Poziom amputacji, jaki bierzemy pod uwagę w tym przypadku, obejmuje zakres od wyłuszczenia w stawie biodrowym, aż po amputacje w obrębie stopy.

Użytkownik tego rodzaju protez musi opanować kontrolę nad nawet trzema utraconymi stawami anatomicznymi:

  • - staw biodrowy (w przypadku najwyższej amputacji - wyłuszczenie w stawie biodrowym) stosowany w protezie nie musi być jedynie "zawiasem" ułatwiającym chodzenie i umożliwiającym siadanie. Musi być oczywiście przede wszystkim bezpieczny, ale np. wbudowany element z włókna węglowego wykorzystujący sprężystość materiału umożliwia i wspomaga naturalny, dynamiczny chód.
  • - staw kolanowy - wśród wielu konstrukcji znajdują się proste i sprawdzone rozwiązania (np. stawy z systemem bezpieczeństwa aktywowanego poprzez ciężar ciała użytkownika protezy, stawy wieloosiowe mechaniczne, stawy z blokadą zgięcia dla osób mało aktywnych) jak i bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcje oparte na pneumatyce, hydraulice lub kontrolowane elektronicznie.
  • - staw skokowy - nawet jeśli nie występuje on jako osobny element, to zdecydowana większość stóp protezowych potrafi dzięki swojej konstrukcji naśladować jego pracę.

Większość stóp posiada okres próbny pozwalający użytkownikowi na testowanie jej w warunkach w jakich normalnie funkcjonuje.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art