Informacje ogólne

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Historia stóp protezowych
Historia stóp protezowych

Do rozwoju technologicznego stóp bardzo przyczyniły się II Wojna Światowa i Amerykańska wojna w Wietnamie. Niestety. Fakt ten niewątpliwie smutny jest jednak prawdziwy. Wystarczy spojrzeć na lata kiedy dokonał się znaczący postęp w tej dziedzinie. (więcej Do 1955 roku najpopularniejszym materiałem z którego produkowano stopy protezowe było drewno.

Rozwój technologiczny protez
Rozwój technologiczny protez

Począwszy od Wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych (1861-1865), efektem ubocznym każdego następnego konfliktu zbrojnego był rozwój szeroko rozumianego przemysłu zaopatrzenia ortopedycznego.

Energetyczny węgiel
Energetyczny węgiel

W roku 1999 zostałem zaproszony na szkolenie / seminarium które organizowała firma OrtoCentrum w niewielkiej podwarszawskiej miejscowości. Razem ze mną nad Zalewem Zegrzyńskim zgromadzili sie protetycy z niemal wszystkich zakładów ortopedycznych w Polsce. Chyba żaden z nas nie był przygotowany na to co mieliśmy tam zobaczyć. O stopach wykonanych z włókna węglowego i lejach silikonowych nikt jeszcze wtedy w naszym pięknym kraju nie słyszał. Po tym spotkaniu wiedzieliśmy, że wkrótce będzie o nich głośno i nie pomyliliśmy się...

Jak zbudowana jest proteza
Jak zbudowana jest proteza 

Proteza modularna kończyny dolnej jest konstrukcją zbudowaną z kilku (czasem jest to 5 a czasem 8) komponentów dobranych w przemyślany sposób. System doboru komponentów opiera się na indywidualnych cechach przyszłego użytkownika protezy.

Innymi słowy inną protezę otrzyma młoda osoba ważąca 120 kg, uprawiająca rekreacyjnie sport, a inną emeryt o wadze 75 kg który większość czasu spędza w domu i jego najbliższym otoczeniu

Mniejsza aktywność, ale proteza zawsze komfortowa i wygodna.

Mniejsza aktywność, ale proteza zawsze komfortowa i wygodna.

Analizując statystyki dotyczące protez kończyn dolnych, zauważyliśmy, że użytkownikami ponad 60% z nich są osoby mało lub średnio aktywne, w wieku powyżej 50 lat.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art