Forum

Poradniki do pobrania

Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

  • iwona
  • iwona Avatar
2008/01/29 21:55 #37 przez iwona
iwona odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Napiszcie prosze, gdzie mozna kupic zestaw kosmetykow OTTO BOCKA, czy np. jest mozliwosc zakupu przez internet i jaka jest cena w Polsce. Pozdrawiam i do nastepnego ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar
2008/01/29 21:00 #38 przez
odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
A ja używam Sudokremu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/29 13:53 #39 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Marcin a jesli np. w lecie dojdzie do odparzenia kikuta ... to czym wtedy smarujesz? tez tymi srodkami czy jakas mascia?
Bo ja w lecie uzywam puder dla dzieci ,a jesli dojdzie do podraznienia skory to wtedy polecono mi masc BEPANTEHN niebieska.

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/01/28 19:11 #40 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Oczywiście podobnie jak kikut, higieny wymaga również lej do którego ten kikut wkładamy. Bo w innym wypadku to wyjdzie tak jak byśmy po umyciu stopy założyli na nią starą śmierdzącą skarpetę ! Wystarczajaco obrazowo ? :-)

Jest jeszcze jeden temat wymagający higieny o którym nie wszyscy wiedzą a mianowicie wentyl leja. W szczególności jezeli mówimy o metalowym wkręcanym wentylu. Patrząc na wentyl od wewnetrzej strony leja są w nim dwa otwory umozliwiające przepływ czy raczej wypuszczanie powietrza. Ale to nie jedyne ich zastosowanie. Służą również do wsuniecia klucza i rozkrecenia wentyla. Raczej nie posądzam Was o posiadanie takiego klucza więc od razu przejdę do metod zastępczych. Ja np. zastepuję klucz wykałaczką przełamaną na dwie równe części. Wsuwam wtedy każdą z tych części ułamaną stroną do otworu, ściskam je mocno w moich drobnych palcach :-) i odkręcam. Gdybyscie mieli mniej siły to do uchwycenia wykałaczek polecam pomoc kombinerek. Tylko z wyczuciem żeby nie ułamała się wykałaczka i nie utkwił jej fragment w środku. A dlatego wykałaczka bo takie drewienko nie uszkodzi plastikowej części wentyla a metalowe, niedopasowane preciki już by mogły (uwieżcie mi na słowo - przerobiłem to :-) ). Budowa wentyla jest dziecinnie prosta więc nic nie zepsujecie ani nie bedziecie mieli problemu z ponownym złożeniem (skład: główna część metalowa,plastikowy guzik-tłoczek z uszczelką,spreżynka i plastikowy wkrecany koreczek z otworami). A czyścic trzeba. Jeżeli dotąd tego nie robiliscie to po rozkreceniu czeka Was horror !!! Pominę szczegóły tego co ujrzycie i poczujecie... :-)
Oczywiście możecie mieć własne, być może lepsze metody na rozkręcanie wentyla. Każda jest dobra jeśli prowadzi do tego samego celu - "higiena osobista"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/01/28 18:39 #41 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Ja również używam kosmetyków z serii "derma" firmy otto bock i muszę przyznać bez żadnej pseudoreklamy że są skuteczne. Zarówno "derma repair" do stosowania na podrażnioną lub uszkodzoną skórę jak i "derma prevent" do zabezpieczenia skóry przed otarciami.Pod wpływem tego drugiego środka (i to choćby minimalnej ilości) na skórze powstaje jakgdyby taki dodatkowy sztuczny naskórek który chroni naszą skórę i zwieksza jej wytrzymałość pozwalajac nam na dłuzszy czas chodzenia.Jeśli szykuje mi się dłuuuuugi dzień w protezie to zawsze rano na jakieś 15 minut przed założeniem protezy smaruję te miejsca podatne na otarcia i to dużo daje ! Jest jeszcze trzecia "derma", nazywa się bodaj że "clean" i na nią też złego słowa nie mogę powiedzieć. Służy ona do mycia zarówno kikuta jak i protezy. Bardzo przyjemne srodki ! No i nie chciałem a wyszło jak w reklamie :-) Z resztą sami się przekonajcie

Ps. Oczywiście żadnek środek nie zastapi codziennej higieny osobistej !!! Jeśli jej nie przestrzegacie to Wam święty Boże nie pomoże :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/22 18:38 #42 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Ja pielegnuje skóre i kosz środkami z Otto Bocka . Dzieku nim skora jest gładka :-)

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.292 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art