Forum

Poradniki do pobrania

Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/02/13 19:57 #31 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
A tak jeszcze z innej beczki to gdybyście mieli w swoim leju wkręcany wentyl z dwoma otworami i gdyby w okresach wzmożonej potliwości te otwory drażniłyby Wasz kikut (są takie osoby) to istnieje bardzo prosta i sprawdzona metoda. Wystarczy na wentyl i wspomniane otwory nakleić krążek wycięty z jakiejś taśmy klejącej (im miękciejsza tym lepsza) i wykałaczką zrobić otwory. Taki drobny, wydawałoby się kosmetyczny zabieg a potrafi czynić cuda u pacjentów z delikatną skórą na kikucie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/30 14:16 #32 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
w otto bocku w Poznaniu je maja tylko wczesniej trzeba zadzwonic i je zamowic :->

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/01/30 14:15 #33 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
A co do kosmetyków otto bocka to z całą pewnością można je nabyć w Poznaniu w samym otto bocku. Co do innych punktów lub też innych form zakupu proponuję zadzwonić do nich i się dowiedzieć. Kto pyta nie błądzi :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/30 14:14 #34 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
e tam technicy ... najwazniejsze zeby bylo nam dobrze :-D Jak sie odparzymy to przeciez technicy nam nie pomoga :-P

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/01/30 14:11 #35 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Jeśli chodzi o lato i odparzenia kikuta to jest już nieco twardszy orzech do zgryzienia ale nie jest tak źle. Najważniejsze to pozwolić uszkodzonej skórze oddychać i tym samym się goić. Kiedy tylko mam możliwość zdjęcia protezy aby przemyć kikut robię to a nastepnie stosuje "derma repair". Mi przynosi ulgę. Czytam że ktoś wspomniał o sudokremie. To taka maść dla dzieci na podrażnienia. Czemu nie ? Być może to też dobry pomysł. Nie próbowałem. Oczywiste jest że w leju zawsze takie rzeczy goją się wolniej bo skóra latem "kisi się" we własnym pocie a wokół rany czy też podrażnienia czyhają zarazki żeby zaatakowac tych którzy z higieną są na bakier :-)
A ja mam jeszcze jeden własny patent na nadmierne pocenie się w leju pełnokontaktowym.Poprzez otwór od wentyla wsuwam sobie połówkę chusteczki higienicznej i tak aby równo przyległa do mojego kikuta na samym dnie leja.Oczywiście w leju nie może być powietrza ani luzów bo się poobcieram.Taka chusteczka wchłania wilgoć i mogę ją wymieniać nawet kilka razy dziennie. Nie wiem co na to powiedzieliby technicy z branży - u mnie się sprawdza :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/01/30 13:51 #36 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Kosmetyki tez mozna kupic w otto bocku w Poznaniu . Na tej stronie znajdziesz do nich tel. www.ottobock.pl
Zapewne dosc dobrze prosperujaca firma protetyczna w Warszawie pewnie tez je sprzedaje :mrgreen: <--- ale na nich namiaru to nie znam .

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.282 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art