Forum

Poradniki do pobrania

Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego

Więcej
2008/02/27 10:50 #25 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Poniewaz wymieniane tu kosmetyki firm protetycznych sa stosunkowo drogie i nie kazdego na nie stac, proponuje jeszcze inne rozwiazanie „przyjazne dla portfeli“.

Firmy protetyczne nie produkuja (chyba z wyjatkiem Medi Pro) wlasnych kosmetykow. Dokupuja je w specjalistycznych firmach kosmetyczno-medycznych i sprzedaja nastepnie markujac wlasna nazwa.
Marka produktu nie gra roli w jego skutecznosci. Najwazniejsze sa glowne skladniki (podobnie jak w przypadku lekow-generykow). Prostym (i tanszym) rozwiazaniem byloby - znajac glowny skladnik wymienianych tu produktow, poszukac jego polskiego odpowiednika w aptekach. Nawet jezeli nie od razu trafimy na najskuteczniejszy produkt, „gra jest warta swieczki“, bo koszty na kosmetyki do pielegnacji kikuta beda nam towarzyszyly zawsze.

Pytanie jak poznac skladniki zachwalanych tu zagranicznych produktow? Mysle, ze tu pomoca mogliby sluzyc forumowicze uzywajacy ich. Wystarczy podac skladniki figurujace na ulotce opisywanych produktow, a na tej podstawie aptekarka lub aptekarz beda mogli nam pomoc.

Prosze nie rozumiec, ze chcialbym kogokolwiek namowic na nieuzywanie markowych produktow. To ma byc tylko pomysl na alternatywe, dla tych z nas, dla ktorych regularny zakup drogich kosmetykow jest problematyczny.

Pozdrawiam
maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/02/16 14:14 #26 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Cieszę się że doszliśmy do porozumienia bo chyba każdemu z nas zależy na tym samym: aby Ci którzy stawiają swoje pierwsze kroki o protezach i nie mają jeszcze żadnej wiedzy ani doświadczenia, dostrzegli perspektywę o której my już wiemy, ja natomiast osobiście jej doświadczam na codzień. Życia o protezie dajacego możliwość realizowania własnych ambicji. Bo o protezie można być równie szczęśliwym co o własnych nogach i to tylko od nas zależy jak ocenimy swoje życie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/15 22:18 #27 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Krótka uwaga do Marcina77777 i Optymistki
Dla formalności:
forum jest na stronie amputowani.pl a nie OrtoCentrum, a nasza reakcja nie jest ani złośliwa ani spontaniczna. Przeciwnie, jest efektem rozmów jakie przeprowadziliśmy z osobami odwiedzającymi forum i ich odczuciem któremu dałem wyraz w moim poście i z którym nadal się zgadzam. Nikt w nim (nie wiem czy to zauważyłeś) nie podważa Twojego wkładu w stronę merytoryczną tematów w Twoich postach poruszanych. Twoja wiedza i doświadczenie są z całą pewnością bardzo pomocne.
Pozdrawiam

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/02/15 19:19 #28 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Pielęgnacja skóry - Higiena kikuta i lejka protezowego
Moja wypowiedź powyżej zapisała się pod nadawcą "gość" ale oczywiście pochodziła od użytkownika "marcin77777"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar
2008/02/15 19:08 #29 przez
odpowiedział w temacie: Re: Krótka uwaga do Marcina77777 i Optymistki

Kochani, proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że niniejsze forum nie jest ani własnością ani nawet pomysłem firmy Otto Bock i skończcie już z tą nachalną i męczącą reklamą tejże marki na niniejszym forum. Nazwa ta pojawia sie w większości waszych postów i bardzo wątpię, że dzieje sie to przypadkowo. Niniejszy post potraktujcie jako pierwsze ostrzeżenie.
DO wiadomości Waszej i innych użytkowników: kosmetyki do pielęgnacji kikuta wszystkich obecnych na polskim rynku firm można nabyć w niemal każdym zakładzie ortopedycznym w naszym kraju.


Czy ktokolwiek choćby sugerował tutaj zaangażowanie firmy otto bock w tworzeniu tego forum ?
-Nie. Nikt nic podobnego nawet nie próbował dawać do zrozumienia. Z resztą sam fakt lokalizacji forum (na stronie orto centrum) jasno precyzuje jego twórcę. I jest to dla wszystkich aż nader oczywiste. Niepotrzeba i bezzasadna jest jakakolwiek złość w tym temacie.

Jest to forum niezależne (proszę o korektę jeśli byłbym w błędzie) i tym samym daje możliwość wypowiedzi zwolenników różnych marek. Jeżeli zabronimy pochlebnych opinii na temat któregokolwiek z producentów - zaprzeczymy w tym momencie jego bezstronności. Pacjenci posiadajacy określone doświadczenie dzielą się nim niezależnie od marki której dotyczy. Właśnie na tym polegają dyskusje na forach !

Nie mogę napisać że rewelacyjnie sprawdziły się w moim przypadku protezy bądź kosmetyki "Iksińskiego" bo ich nie nosiłem , nie stosowałem. Używałem produktów marki otto bock (która reklamy nie potrzebuje - to jak reklamować mercedesa...) i właśnie o nich piszę. Z resztą opinie innych forumowiczów na temat mojej wiedzy i doświadczenia były jaknajbardziej pochlebne więc dlaczego uważasz to za coś złego ?

Zachecam w tym momencie użytkowników innych marek do dzielenia się opiniami. Na tym to polega. A Tobie Darku jeżeli masz z takowymi kontakt sugerowałbym zachęcenie ich do dyskusji. Bo dawanie ostrzeżeń dwojgu z bardziej aktywnych forumowiczów za ich zaangażowanie w dyskusję, to w moim odczuciu - spontaniczna i nieprzemyślana reakcja z Twojej strony.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/02/14 21:59 #30 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Krótka uwaga do Marcina77777 i Optymistki
Kochani, proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że niniejsze forum nie jest ani własnością ani nawet pomysłem firmy Otto Bock i skończcie już z tą nachalną i męczącą reklamą tejże marki na niniejszym forum. Nazwa ta pojawia sie w większości waszych postów i bardzo wątpię, że dzieje sie to przypadkowo. Niniejszy post potraktujcie jako pierwsze ostrzeżenie.
DO wiadomości Waszej i innych użytkowników: kosmetyki do pielęgnacji kikuta wszystkich obecnych na polskim rynku firm można nabyć w niemal każdym zakładzie ortopedycznym w naszym kraju.

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.317 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art