Poradniki do pobrania

lej

Więcej
2008/07/17 06:08 #13 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: lej
Faktem jest, że jednak muszę się skonsultować jeszcze z innym protetykiem. A powiedzcie mi, czy lej silikonowy jakoś szczególnie może wpływać na zmniejszanie się obwodu kikuta? Już nie po raz pierwszy słyszę tą sugestię. Obecnie przez ponad pół roku chodzę na leju podciśnieniowym w protezie tymczasowej, prowadzę dość aktywny tryb życia, a obwód kikuta zmniejszył mi się tylko minimalnie, tak, że podciśnienie cały czas trzyma. Czy w leju silikonowym mogłyby nastąpić jakieś zmiany w tym zakresie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/03 03:30 #14 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: lej nie
:mrgreen: nie jestem znawcą w tej dziedzinie ale skoro kilku protetyków ma podobne opinie na ten temat to chyba coś w tym jest.nie zaprzeczysz że silikonowy lej to droga sprawa i trudno w warunkach braku kasy eksperymentować.byc może że ci protetycy są starej daty,zreszta ja też i wszelkie nowości przyjmują sceptycznie.ja również chciałbym mieć komfort chodząc i tez biję się z myślami co zrobić ,.na razie jestem na etapie wymiany zwykłego leja i do niego wkladki w protezie tymczasowej(stopa jest juz docelowa).ptotetyk zapewnił mnie że po tym zabiegu znacznie poprawi mi się komfort chodzenia--a jak będzie naprawdę dowiem się za kilka dni i nie omieszkam podzielić sie wrażeniami obiecał że na tym etapie będę swobodnie jeżdzil np.na rowerze .ja juz teraz robiłem próby jazdy,jakoś mi poszło.jan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/02 10:20 #15 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Re: lej

może uczulać ,drogie kosmetyki


Muszę się nie zgodzić :)
Odsetek populacji uczulonej na silikon jest bardzo niewielki i choć oczywiście takie niebezpieczeństwo istnieje to jest ono zdecydowanie zbyt małe (w porównaniu do plusów tego rozwiązania) aby traktować je jako podstawę do rezygnacji z tego rozwiązania.

Sprawę drogich kosmetyków należy sobie odpuścić w 100 %.
Nie ma takiego wymogu aby stosować jakiekolwiek inne jeśli te które stosuje się na co dzień wystarczają. Można kupować oryginalne ale nie trzeba...

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/01 15:27 #16 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: lej
rozmawiałem na temat leja silikonowego z kierownikiem zakładu protetycznego przy centrum rehabilitacji w konstancinie.powiedział mi że jest to dobra rzecz ale jak wszystko ma dobre i złe stony.wymienię kilka tych złych: droga rzecz ,może uczulać ,drogie kosmetyki,co rok wypadałoby go wymieniać ze względu na zmiany objętościowe kikuta-idealna sprawa dla ludzi nie mających co robić z pieniędzmi,to jego słowa.właśnie ja jestem równiez na etapie wykonania stałej protezy.wstrzymałem się po rozmowie z nim.poradził abym w protezie tymczasowej wymienił sam lej oczywiście zwykły z wkładką(cała operacja wymiany 570zł), pozostałe elementy bz.tak postąpiłem za kilka dni przekonam sie czy dobrze zrobiłem.trudno doradzac każdo razowo to sprawa indywidualna.zależna od podejścia protetyka, możliwości oprotezowania, finansowa pozdrawiam jan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/01 06:26 #17 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Lej silikonowy !!!
Lej silikonowy nie jest rozwiązaniem na wszystkie kłopoty jakie mogą pojawić się w protezie ale .. z całą pewności nie zmniejsza stabilizacji w protezie. Lejów silikonowych mamy dziś taki wybór, że jeśli tylko jest odpowiednio dobrany do użytkownika, zapewni mu bardzo dobre zawieszenie protezy oraz komfort dla kikuta.
Druga strona medalu jest taka, że nie widząc jak wygląda kikut bardzo trudno jest powiedzieć czy takie rozwiązanie jest optymalne. Doświadczenie jednak pokazuje, że tylko niewielki procent osób nie może być zaprotezowane przy użyciu lejka silikonowego.
Proponuję skorzystać z konsultacji innego protetyka , co dwie głowy ... :)
Pozdrawiam !!!

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/06/30 08:28 #18 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: lej
Mam pytanie w sprawie leja silikonowego. czy ktoś chodzi na takim? Mi się to wydaje bardzo fajną opcją, ale protetyk mi odradzał, bo podobno w takim leju jest mniejsza stabilność, trudniej utrzymać równowagę i sam silikon się trochę rusza. Czy ktoś mógłby mi doradzić w tej sytuacji? Albo ewentualnie, czy ktoś ma lepsze propozycje na lej? obecnie, w protezie tymczasowej, mam taki zwykły, twardy, niezbyt komfortowy i zależy mi, żeby sobie ten komfort polepszyć już w normalnej protezie. Dodam, że jestem osobą aktywną i chcę w protezie osiągać tyle,ile się da! Słyszałam też o dużych możliwościach leja MAS, ale czy ktoś już go praktykował lub praktykuje?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.325 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art