Poradniki do pobrania

Kolano

Więcej
2008/01/21 12:28 #37 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Re: Kolano
Waldku nie do końca zrozumiałam Twoje pytanie. Jeśli chodzi Ci dokładnie o kopie czy podróbki to nie ma takiej mozliwości.
Jeśli poszukujesz innych rozwiązań stawów kolanowych z zastosowaniem elektroniki, to oczywiście są inne firmy, które mają tego typu produkty w swojej ofercie.W Polsce dostępny jest staw Reho firmy Ossur, Adaptive, Smart IP oraz ESK IP+ firmy Blatchford. Opisy wymienionych przeze mnie stawów mozesz znaleźć na stronie www.ortocentrum.com.pl .
Później wspominasz o rozwiązaniach hydraulicznych. Tych dla odmiany jest jeszcze więcej i podobnie jak stawy z zastosowaniem elementów elektroniki i magnetotroniki mają różne ceny. Różne są także ich zastosowania. A tak naprawdę podmiotem jest tutaj użytkownik protezy i jego preferencje np. waga i gabaryty kolana, poziom bezieczeństwa, szybkość reakcji stawu kolanowego.
Przy okazji chciałabym Was uczulić na problem, o którym bardzo często słyszymy. Zdarza się, że bardzo drogie protezy, najczęściej właśnie z wykorzystaniem elektroniki,jednorazowo wyczerpują limit finansowy jakim dyspnuje uzytkownik protezy i za kilka tygodni czy miesięcy pojawiają się "schody" np. na skutek zmian obwodowych kikuta lej przestał pasować i trzeba wykonać nowy, a środków nie ma bo cała dotacja z fundacji została wykorzystana... Stąd też uważam, że zanim ktokowiek zdecyduje się na tego typu rozwiązanie powiniem upewnić sie co do dodatkowych kosztów serwisowania i użytkowania tego typu sprzętu. Nawet na tym forum przewijają się wypowiedzi typu: nowoczesna proteza, w ktorej nie nauczono mnie chodzić czy super kolano, ale kosz przestał pasować. Oczywiście dużo zależy od protetyka, bo to właśnie on powinien przedstawić przynajmniej zarys kosztów użytkowania protezy, powiedzieć jaki element protezy jest narażony na szybsze zużycie a nie jest objety gwarancją, jak również przypomnieć o najważniejszym- nieuchronnych zmianach objętości kikutów itp. Niemniej jednak czasem warto zatroszczyć sie o własne interesy.
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/19 17:10 #38 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Kolano
A po drugie to nie ma podrobek C-leg.
No chyba że w garażu ktoś coś pichci :-P

Ja mialam kolano 3R60 z EBS i tez byłam z niego zadowolona :-)

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/19 17:08 #39 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Kolano
hmm elektroniczne kolana sa drogie, wiec chyba nie znajdziesz dobrych,elektronicznych kolan np.C-leg za niska cene :-/
Ale dla Ciebie "tansze" to znaczy do jakiej kwoty ??

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/18 06:46 #40 przez Waldek
Waldek stworzył temat: Kolano
Witam i pozdrawiam amputowanych.
Proszę o informacje, czy istnieją jakieś tańsze podróbki kolan elektronicznych typu C-leg, lub moze jakieś hydrauliczne. Nie stac mnie na kupno bardzo drogich z Otto-Bock-a.

Vivaldi
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.164 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art