Poradniki do pobrania

Energetyczny węgiel !

Więcej
2008/11/15 22:55 #7 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Krystian,

nieporozumienie. Nie Axtion jest brutalny, ale jego poprzednik w rodzinie O.B - Low Rider.
Axtion w porownaniu z Low Rider to komfort i jednoczesnie super dynamika (ale tylko dla najaktywniejszych).

Pytasz co ja bym wybral? Nie mam specjalnego wyboru. Mam dlugi kikut, wege raczej ciezka i bardzo wysoka aktywnosc. Biorac pod uwage kolano, ktore (zeby nie stracic gwarancji) musi miec stope O.B., pozostaje tylko Axtion.

Ty, jezeli kwalifikujesz sie w granicach aktywnosci 3 wybierajac Esprit bedziesz bardzo zadowolony. Jezeli nie uprawiasz sportow extremalnych, jezeli chcesz komfortu na niedzielnych (2 - 4 km) spacerach, to majac wybor Axtion / Esprit - bierz Esprit.

Axi nigdy nie testowalem, wiec nie bede sie wypowiadal.

Kontakt do tego chlopaka z Esprit, podam Ci, jak sam mi da. Widzielismy sie tylko trzy razy w klinice i raz na targach.
Jaki jezyk? Niemiecki i angielski - to jasne. Nie wiem jaki zna trzeci (hiszpanski? francuski?) i ktory by Ci pasowal?

Pozdrawiam.
Maciek
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/11/15 22:06 #8 przez 20dratw02
20dratw02 odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Dzięki Maciek za informację. W firmie przedstawiono mi 3 stopy dla mnie Axtion, Esprita i Axie. Czy mógłbyś mi powiedzieć,którą Ty byś wybrał? Napisałeś wcześniej że Axtion jest bardzo brutalna, ale ona jest dla osób o aktywności 3-4, widziałem jak dziewczyna chodziła w Axi, powiedziała, że świetnie się chodzi. I sam już nie wiem, którą wybrać. Mógłbyś mi dać namiar do tego chłopaka co ma Esprita? Ja zastanawiam się nad Axtion i Esprit. Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/11/15 21:33 #9 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Krystian,

poniewaz poprzednio pisales o Vari Flex, to Esprit firmy Bauerfeind byloby naprawde dobra alternatywa. Ta stopa podobnie jak ta inna jest przeznaczona dla osob o aktywnosci 2-3 (to, ze jest dla aktywnosci 1-4 to, sorry, ale bzdura). Moze warto byloby zrobic watek o klasyfikacji aktywnosci?

Jest to stopa o dosyc niskim profilu (a wiec rownierz dla ludzi o dlugim kikucie), dosyc dynamiczna z wysokim stopniem „zwrotu” energii. I tu znowu dygresja – 90% zwrotu energii to wartosc czysto teoretyczna, osiagalna tak naprawde w warunkach idealnych i u idealnego amputanta.

Przez odpowiednie dobranie komponentow mozna ja dosyc dokladnie dostosowac do wagi ciala, a gdybys mial kiedys znacznie zmienic wage, stope mozna odpowiednio dostosowac.
Esprit ma duza zalete przy nierownosciach terenu. Carbonowe przedstopie jest podzielone, sklada sie z dwoch podluznych czesci, przez co lepiej (od stop mono) dostosowuje sie do nierownosci terenu.

Jezeli cenowo (a cen nie znam) bylaby dla Ciebie interesujaca i jezeli nie potrzebujesz stopy dla aktywnosci 4, to mysle, ze warto ja wyprobowac. Wlasnie – Bauerfeind proponuje 14-to dniowa bezplatna mozliwosc testowania tej stopy.

Stopa nalezy do serii Endolite i jest jakies 3 lata w zastosowaniu (nie dam za to glowy).
Mialem okazje ja testowac jedno (tylko) przedpoludnie. Podobala mi sie, choc dla mnie byla nieco za miekka.
Znam chlopaka, ktory ja ma (27 lat mlody, dosyc aktywny) – jest zachwycony.

Pozdrawiam.
Maciek
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/11/14 13:24 #10 przez 20dratw02
20dratw02 odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Witam ponownie, cały czas szukam dla siebie protezy stałej. Czy ktoś z Was ma stopę Esprit? Jest ona dla osób o aktywności 1-4 czyli spełnia moje kryteria. Chciałbym wiedzieć jak w niej się chodzi, czy ona jest wytrzymała, oddaje tyle samo energii % jak vari flex 90%? Chciałbym jeszcze wiedzieć czy Esprit już jest długo na rynku. Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/10/24 21:37 #11 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Krystian,

Axtion to stopa dla osob bardzo aktywnych lub "tylko" aktywnych, ktore musza miec stope o niskim profilu (np. przy dlugim kikucie). Axtion zastapil w "rodzinie" O.B. Low Rider´a, ktory byl zwyczajnie brutalny :-(

Poniewaz nie jestes "skazany" na stope o niskim profilu (w tym przypadku nie proponowano by Ci Vari Flex, lecz LP Vari Flex), moglbys jeszcze porownac Advantage (1E50) - stopa rownie dynamiczna, ale nieco bardziej komfortowa, istniejaca w kilku indywidualnie dopasowywanych wersjach.

Niestety jak wyglada porownanie cenowe - nie wiem.

Pozdrawiam.
maciek
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/10/24 18:21 #12 przez 20dratw02
20dratw02 odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Witam, jestem na etapie poszukiwania protezy stałej. Jestem osobą młodą, aktywną i myślałem o stopie dla siebie Axtion 1E56, czy ktoś z Was ma taką stopę, szukam opinii na temat jej. W firmie namawiają mnie na Vari flexa, ale jest bardzo droga, nie stać mnie na nią.Proszę o odpowiedź
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.199 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art