Poradniki do pobrania

Energetyczny węgiel !

Więcej
2008/02/09 12:49 #13 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
A i jeszcze jesli chodzi o stope C-WALK to ma sprężyne karbowana ,wiec tez ona w duzym stopniu pomaga ;-)

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/02/09 12:47 #14 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Marcinie sami wiemy ,ze na nasz "chory NFZ" nie ma co za bardzo liczyc :evil: Dofinansowuja 3 tys.zł a wiadomo ze jest to "igła w stogu siana".
Natomiast podobaja mi sie Twoje slowa ktore wypowiedziales : Ale przynajmniej jest cel do którego można dążyć
I tego każdemu życzę aby ten cel osiągnął
Bo nasza sprawność to wartość bezcenna
:-D

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/02/08 20:16 #15 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Widzę że nie tylko ja mam jakieś rozeznanie w różnorodności stóp otto bocka :-) Rzeczywiście c-walk to rewelacyjna stópka. Miałem okazję w niej chodzić więc wiem o czym piszesz. Jest w niej zarówno włókno węglowe na całej płaszczyźnie stopy, które oddaje nacisk palców i przekazuje tą energię pomagając nam w przejściu na drugą nogę. Ale również jako jedyna posiada dodatkowo taki amortyzator w pięcie dzięki któremu bardzo miekkie i wygodne jest stawianie stopy podczas choćby bardzo szybkiego chodu. Tyle praktyki na jej temat z mojej strony.
Jednak jeżeli miałbym się pokusić o własny typ stopy - byłaby to jednak stopa pylonowa czyli włókno węglowe sięgające aż zamocowania z kolanem. Z racji tego że zastosowano w nich włókno węglowe mające na celu dać użytkownikowi jak najwiecej dynamiki (czyli w maksymalnym stopniu oddawać energię pochłanianą przy jakimkolwiek nacisku stopy) są to stopy twarde. Ale dla kogoś takiego jak ja który dużo i szybko chodzi, bardzo dynamicznie do tego - nie ma lepszego rozwiązania. Dzięki takiej stopie pylonowej (np. Axtion DP) oszczędzam masę sił które w innych pochłaniałaby stopa ale już jej nie zwracała w takim stopniu.
Są też rozwiązania kompromisowe czyli trochę komfortu, trochę dynamiki.
Mam świadomość że wszystko co dobre - najtańsze nie jest. Gdyby nie "niepełnosprawność NFZ" w temacie refundacji takiego zaopatrzenia, to pewnie nawet nie przeszło by nam przez głowę jaki jest koszt protezy jaką nosimy. No niestety...
Ale przynajmniej jest cel do którego można dążyć
I tego każdemu życzę aby ten cel osiągnął
Bo nasza sprawność to wartość bezcenna
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/02/08 18:27 #16 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Ja rowniez mam stope z włokna weglowego. Poprzednia stope miałam DP2 i tez dobrze mi sie na niej chodziło :-D teraz mam stope C-WALK i jest jeszcze lepsza. Zauwazyłam że zwraca mi duzo energi, rowniez jest dynamiczna.

Dobrze ze swiat idzie z postepem techniki i ze wymyslili stopy z wlokna weglowego, bo nie wyobrazam sobie chodzenia na zwykłej stopie ...

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."
Temat został zablokowany.
  • marcin77777
  • marcin77777 Avatar
2008/01/28 19:37 #17 przez marcin77777
marcin77777 odpowiedział w temacie: Re: Energetyczny węgiel !
Zgadza się. Tak było w latach osiemdziesiatych. Dziś wspomniana firma podzielona jest na dwa niezależne koncerny i oba specjalizuja się w produkcji stóp z włókna węglowego. Różnica pomiędzy nimi opiera się na sposobach łaczenia tego włókna. Jestem użytkownikiem właśnie takiej stopy z włókna węglowego i mogę o niej śmiało wypowiadać się w samych superlatywach. Bardzo mała waga, bardzo duża dynamika, niemal automatyczne zwiekszanie się naszych "osiągów" po załozeniu takiej stopy - to tylko kilka z wielu jej zalet. Producentem mojej stopy jest amerykańska firma "Springlite" (czyli jeden ze wspomnianych na poczatku koncernów) wchodząca w skład firmy Otto Bock. Nie wiem jakie są produkty drugiego z koncernów bo ich nie nosiłem. Jestem wystarczająco zadowolony z mojej stopy. Pozdrawiam !
Temat został zablokowany.
Więcej
2007/12/12 09:04 #18 przez darek
darek stworzył temat: Energetyczny węgiel !
Stopy protezowe z włókna węglowego jeszcze bardzo długo będą kojarzone z marką Flex Foot. Ta amerykańska firma zaprzęgła do pracy ten materiał już na początku lat 80. Człowiekiem który tego dokonał był Van Philips - użytkownik protez który pracował nad poprawą warunków życia swoich i pozostałych amputantów. ....


Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

Tu znajduje się cały artykuł

Technik Ortopeda
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.450 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art