Forum

Poradniki do pobrania

JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?

Więcej
2011/08/05 13:09 #1 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Witam
Przy obustronnej amputacji, aby chodzić powinieneś myśleć o kupnie protez z elektronicznymi kolanami. Chodzenie na dwóch zwykłych kolanach hydraulicznych (nawet najlepszych) nie sterowanych elektroniką to wyczyn graniczący ze sztuką cyrkową. Elektroniczne kolano ma pewne funkcje zabezpieczające przed niekontrolowanym zgięciem a co za tym idzie upadkiem. A upadek wiadomo jak może się skończyć, zwłaszcza ze schodów. Oczywiście elektronika nie załatwia wszystkiego i nauczenie się chodzenia w nich też jest trudne, ale nieporównywalnie łatwiejsze niż na kolanach nie sterowanych elektroniką. Rodzaj stopy ma drugorzędne znaczenie, najważniejsze jest kolano. Firm nie będę wymieniał bo o nich powie ci protetyk. Zaznaczam jednak, że takie kolana są niestety drogie. Koszt 2 takich protez to wydatek rzędu 150-200k PLN albo i więcej w zależności od wybranego kolana.
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/08/05 09:06 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Witam
W twoim przypadku na początek zanim się wykosztujesz to zrób zwykle protezy tymczasowe z zawieszeniem kamizelkowym można jeszcze dołożyć leje podciśnieniowe ale pewnie po miesiącu już nie będą tak dobrze trzymały takie protezy nie powinny więcej kosztować 1500zł za jedna nogę
pozdrawim
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/08/05 07:06 #3 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Hej.
Oj jesli chodzi o obustronna amputacje, bez wlasnych kolan to bedzie faktycznie trudno.
Co do kikutow to są faktycznie dosc krotkie, ale wymiar to nie wszystko, wazne jest jaki jest typ kikuta i jak on wyglada do oprotezowania.
Jesli ma sie jedna sprawną nogę wlasną lub chociaz wlasne kolana to problem calkiem inaczej wyglada, brak wlasnych kolan bardzo utrudnia wlasciwe poruszanie.
Co do kikutów to musi to oczywiscie obejrzec dobry protetyk.
Jesli chodzi o protezy to tutaj niestety wysoki jest koszt dobrego kolana, a majac podwojna amputacje to koszty sie podwajają. Oczywiscie sprawa kolan znowu musi byc zalecona przez protetyka bo na pewno tutaj nikt Ci nie odpowie co dla Ciebie jest najlepsze. Jedynie to mozesz sie dowiedziec o cenach dobrych elementów oraz o opiniach o danym elemencie.
Jesli chodzi o protezy to trudno chyba bedzie Ci sie poruszac w takich protezach samodzielnie dysponujac kwotą ok 15tys na jedną protezę. Wydaje mi sie ze przy takiej amputacji koszty są o wiele wyzsze, gdyz muszą byc zastosowane inne drozsze elementy.
Trudno tez bedzie chodzic samodzielnie, raczej bedziesz musial sie poruszac przy pomocy jednej lub dwoch kul. Nie wiem jak jest z Twoją kondycją fizyczną, ale wymaga to sporego wysilku wiec dluzsze odcinki radze pokonywac autem.
Kiedys poznalem 2 osoby o wlasnie takiej amputacji. Jedna z nich woli jezdzic na wozku, druga zaś ma nieco lepsze protezy i sie porusza ale raczej na krotkich odcinkach.
Przy obecnych kwotach dofinansowania trudno zdrobic dobre protezy, chyba ze sie ma wlasne spore srodki finansowe lub ubezpieczyciela.
Obecnie na zachodzie to taka amputacja to zaden problem, ludzie tam normalnie chodzą, zyja i sie poruszają. W Polsce jest z tym duzo gorzej. Wszystko wiec zalezy od Ciebie i Twej motywacji, nie mozna sie poddac. Jak widzisz mozna normalnie zyc, abys nie czul sie rozczarowany to uwierz w siebie i w swe mozliwosci, tylko ze czeka Ciebie duzo ciezkiej pracy, nauki chodzenia i przyzwyczajenia sie do protez.
Jeszcze na sam koniec ma znaczenie czy jest to amputacja urazowa czy cukrzycowa, spowodowana zmianami w konczynach. Przy tej drugiej trzeba uwazac i sie zapytac czy mozna nosic protezy przez caly dzien, przy urazowce jesli leje sa dobrze wykonane i sie do nich przyzwyczaisz mzoesz chodzic caly dzien, chociaz spanie w takich protezach nie jest zalecanie chociazby dla odpoczynku tkanek kikuta:)
Pozdrawiam i zycze sukcesu:)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/08/04 21:55 #4 przez Marti
Marti odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Wydaje mi się, że nie powinno być większego problemu, oczywiście najtrudniej nauczyć się chodzić, ale potem będzie już "z górki". Widziałam nawet ludzi, którzy po obustronnej amputacji udowej biegali ;) (chociaż to raczej nie w Polsce)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/08/04 12:39 #5 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Dzięki MARCCO,jestem troche mądrzejszy-wiesz mam 48 lat i generalnie będe potrzebował protez aby się normalnie przemieszczac,bo jestem po udowej obustronnej amputacji i do konca nie wiem jak będzie z oprotezowaniem mam krótkie kikuty 18 cm. i 22 cm.Za niedługo udam się do protetyka i jestem pełen obaw,czy wogóle będe mógł się poruszac na dwóch protezach?,może ktos z was zna takie przypadki gdzie takie osoby się poruszają w taki sposób. POZDRAWIAM :-?

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/08/03 08:42 #6 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: Re: JAKA MOŻE BYC CENA PROTEZ WŁASCIWYCH?
Hej, co do protezy ostatecznej to zalezy jak sie na niech chcesz poruszać,i jak jestes mocno aktywny. Podobnie jak z autem. Mozna jezdzic maluchem a mozna i mercedesem. Wszystko opiera sie oczywiscie na dostatecznych finansach.
Zasadniczo są 3 ważne elementy: Stopa, wykonanie dobrego leja na odpowiednim zawieszeniu oraz odpowiednie kolano.
NFZ refunduje co 3 lata protezę za 2,8 tys zł. czyli w/g Panstwa i na takiej protezie mozna chodzić, tylko ze zalezy kto:) do tego mozna dostac o ile są fundusze i spełnienie odpowiednich wymagań 150% z PCPR, ale to nie są jeszcze pewne srodki czyli 4,2 tys zl. razem wiec ok 7 tys złotych.
Dalej to już chyba własne środki finansowe, ale dodając do tego wlasnie ok 10-15 tys zl to za ponad 20tys można już coś kupić.
Najlepiej to oczywiscie zapytac protetyka i z nim pogadac jakie sie ma oczekiwania co do protezy i jak sie chce prowadzic aktywny tryb zycia. a jesli chodzi o proteze to moze byc od 5-7tys do ok nawet ponad 100tys.
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.320 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art