Poradniki do pobrania

Przegub kolanowy 3R60 PRO

Więcej
2011/02/21 00:34 #1 przez Marta-Dzika
Marta-Dzika odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Tak, wiem :) sama muszę przetestować.

Ale od niedawna mam możliwość poszukiwania informacji na takie tematy (sytuacja zmusiła).
A kto będzie lepiej wiedział niż nie sami użytkownicy... :)
Technicy, jak już z doświadczenia wiem, nie bardzo wiedzą co proponują, albo kierują się przy tym zarobkiem.
Szczerze mówiąc, wolę mechaniczne czy hydrauliczne kolana niż jakieś elektroniczne bajery na ładowarki i piloty za ceny powalające, jakoś mnie to nie przekonuje...
Przy wymianie pozbieram opinię i dane propozycje postaram się przetestować.

"Chcieć to Móc!"

A ciekawość prowadzi do wiedzy, a nie do piekła... :P
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/02/19 18:35 #2 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Marta,

o total knee i 3R80 sporo zostalo tu juz tu powiedziane. Oba sa niewatpliwie sprawdzonymi kolanami, od lat na rynku (oczywiscie modyfikowane).
Na podana tu wage total knee (ponizej 700 g) nalezy wziasc poprawke, ze waga ta dotyczy samego przrzegubu, z rura wagi obu kolan sa zblizone.

Jestes osoba drobna i jednoczesnie bardzo aktywna. Byc moze warto byloby sie rozejzec poza propozycjami leaderow (O.B. i Össur).
Biorac pod uwage, to, co napisalas, niezla alternatywa bylyby dwa inne kolana:

- KINEGEN firmy Streifeneder
- REL-K firmy Rizzoli


Nie znajac Twoich preferencji finansowych wybralem dwa kolana rozniace sie techinka (a co za tym idzie – cena), oba lekkie, ale jednoczesnie pomyslane dla osob aktywnych i bardzo aktywnych.

Pierwsze kolano – KINEGEN, jest niedrogim kolanem mechanicznym. Czteroosiowe z bardzo precyzyjnie podwojnie regulowana hydraulika (szybkosc zginania i prostowania), ktora wspomagana jest tez pneumatycznie.
Mozna w nim latwo samemu wlaczyc funkcje „swobodnego wahadla“ (bardzo przydatne przy jezdzie na rowerze).
Szybkie blokowanie w fazie stania, ktore jednoczesnie latwo mozna „ominac“ bez obciazania przodu stopy protezowej.
W sumie fajne i lekkie (ok.1100g) kolano dla aktywnych, a i wyglad (dla takich jak ja, ktorzy
nie uzywaja kosmetyki) niezly.


Drugie kolano – REL-K, to jednoosiowe (jak chyba wszystkie elektroniczne) kolano sterowane microprozesorem. Drogie, ale i tak o (prawie) polowe tansze niz c-leg lub rheo knee. Przy tym w cenie jest pilot, ktorym mozesz zmienic 4 rozne profile ruchu (to wiecej niz w c-leg) i zapasowy akumulator.
To kolano akceptuje nawet dosyc gwaltowne zmiany szybkosci chodzenia, pozwala na naprzemienne schodzenie po schodach i dobrze wychwytuje “lamanie sie” w trudnym terenie.

Przy bardzo szybkim chodzeniu (gdzies powyzej 7 - 8 km/h) moje kolano testowe bylo troche zbyt glosne, ale to byc moze wina tego egzemplarza.

To kolano ma oddzielny profil “rowerowy” i tu ciekawostka – uzywajac go i nagle obciazajac piete, kolano blokuje – bardzo praktyczne przy zsiadaniu z roweru.

Ogolnie – dobrze wyposazone, aktywne, elektroniczne kolano, a cenowo na pewno alternatywa dla c-leg lub rheo knee.

Marta, pamietaj jednak o tym, ze nikt z forum nie bedzie mogl Ci tak naprawde czegos polecic. My opisujemy nasze (indywidualne) doswiadczenia.

Powodzenia w poszukiwaniach.

maciek
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/02/19 12:38 #3 przez Marti
Marti odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Z tych dwóch kolan, o których była mowa wcześniej, Total Knee 2000 jest lżejsze od 3R80 (TK2000 waży 690 g a 3R80 1190 g, przynajmniej takie informacje są na stronach), chociaż nie wiem, czy będzie to miało akurat dla Ciebie duże znaczenie, bo to zależy od tego, ile jesteś w stanie unieść na kikucie. Nie wiem, jak te kolana działają, bo nie miałam żadnego z nich, ale z tego co widziałam na filmikach i czytałam na stronach producentów, to oba są super ;)

Przy okazji, witam wszystkich na forum, jestem tu nowa :)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/02/19 00:10 #4 przez Marta-Dzika
Marta-Dzika odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Hmmm kiedyś było chyba takie kolano 3R80, które było ogromne, obecnie widzę na stronie, że to całkiem coś nowego, ciekawe czy cena także powala :P Aktywność full wypas...

"Chcieć to Móc!"

A ciekawość prowadzi do wiedzy, a nie do piekła... :P
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/02/17 14:32 #5 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Witam
Kolano 3R60 nie jest kolanem dla osób bardzo aktywnych (stopień 2 i 3). Z tego co piszesz to lepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby kolano 3R80. Jest ono przeznaczone dla stopnia mobilności 3 i 4.
Z tego co piszesz to kolano wcale nie musi być małe skoro w OB zaproponowano Ci C-leg. Jest ono całkiem spore. Mam wrażenie, że w OB chcieli upchnąć ci C-leg i dlatego dali Ci kolano, które nie niebędzie spełniać twoich wymagań. Jeżeli do protezy masz pokrycie kosmetyczne to też rozpatrz proponowane wyżej kolano Total. Nie jest tak dobre jak 3R80 i niestety nie jest zbyt estetyczne w przeciwieństwie do 3R80, które wg mnie jest bardzo ładne. Ale to jest tylko moje zdanie. Powinnaś wypróbować oba kolana (3R80 i Total) i podjąć sama decyzję.
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/02/17 07:51 #6 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Przegub kolanowy 3R60 PRO
Witaj Marta
Kolano na którym się poruszasz jest 6-siowe.
Wypróbuj kolano 7 osiowe OSSUR TOTAL KNEE jak pisze Tomek tylko w wersji 2000 które ma bardziej wydajną hydraulikę :).
Ja mam osobiście wersje 2100 z najmocniejszą i hydraulika tych kolan (ze specjalnym jej chłodzeniem) i przy średnich ustawieniach można już na nim podbiec i bardzo szybko chodzić.
Przy submax ustawieniach to jest dla mnie pewnie za mocne :-P .
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.312 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art