Forum

Poradniki do pobrania

Proteza tymczasowa, czy od razu stała?

Więcej
2009/10/23 11:43 #7 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Proteza tymczasowa, czy od razu stała?
a kto mówi że w protezie tymczasowej czeba chodzi rok można nawet miesiąc od zaopatrzenia ale to nie ma sensu około 6 miesięcy wystarczy przecież protezie tymczasowej też można zwolnic kolano zeby sie zginało
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/10/23 06:58 #8 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: Proteza tymczasowa, czy od razu stała?
Ja mam jednak odmienne zdanie. Moim zdaniem proteza tymczasowa wyrządza więcej złego niż dobrego. Najgorsze jest sztywne kolano, przez które człowiek czuje się co prawda bezpiecznie, ale ciężko potem przestawić się na kolano zginające się i pozbyć nawyku przerzucania protezy biodrem, co jest niestety normalne w protezie tymczasowej. Dlatego jeśli masz możliwość to moim zdaniem warto zainwestować od razu w jakieś normalne kolano i stopę. Jeśli od początku będziesz chodziła na właściwych komponentach to sądzę, że powinno być Ci łatwiej przystosować się do prawidłowego chodu. Jedynie w co bym nie inwestowała to lej, ponieważ faktycznie mogą następować zmiany fizjologiczne kikuta i lej trzeba będzie zmieniać. Proponuję więc na początek najprostszy lej żywiczny. No i nie robiłabym na razie na Twoim miejscu pokrycia kosmetycznego, co by łatwiejszy dostęp do protezy był, szczególnie że teraz zima i nie ma komu nóg pokazywać:) Piszę to wszystko z własnych odczuć. Sama chodziłam na protezie tymczasowej prawie rok,a teraz już prawie rok na stałej i ciągle ciężko mi pozbyć się odruchów wyrobionych w tymczasówce i cały czas ciężko mi chodzić prawidłowo...
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/10/21 18:46 #9 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: Proteza tymczasowa, czy od razu stała?
emka88,uważam,że proteza tymczasowa jest potrzebna,musi kikut osiagnac końcowy kształt aby nie zmieniał swoich wymiarów.O wiele taniej jest zmienic lej w tymczasowej protezie niz zmieniać protezę stałą.Trzeba zmienic protetyka i wybrac takiego który wykona protezę w 2, 3 tygodnie pozdrawiam jan
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/10/20 12:55 #10 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Proteza tymczasowa, czy od razu stała?
Witam

Moja propozycja jest taka aby pani zrobiła sobie protezę tymczasową nic pani nie traci jedynie wyglądu kosmetycznego nie ma przy tej protezie jeżeli jeszcze kikut nie jest dobrze uformowany to należy zacząć od protezy tymczasowej po z atym jeżeli proteza tymczasowa nie spełni swojej funkcji zawsze może pani porosić lekarza o wypisanie protezy stałej która należy się co trzy lata
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/10/18 15:15 #11 przez emka88
emka88 stworzył temat: Proteza tymczasowa, czy od razu stała?
Zakładam ten temat gdyż ostatnio dreczy mnie pytanie: Czy musze miec proteze tymczasowa?? Na ktorej bede uczył sie chodzic 0,5 roku i kolejne pół poczekam na zrobienie protezy stałej, by chyba trwa to razewm około roku... Poznałem ostatnia chłopaka, który od razu zamowił proteze stała na ktora czekał 4miesiace, nauczył sie chodzic tak samo jak w protezie tymczasowej, to chyba nie ma rożnicy czy stała czy próbna trzeba sie uczyc. Obecnie moj kolega zamówił nowy lej i doradza by nie godzic sie na proba. Napewno wszyscy majacy protezy moga wypowiedziec sie na ten temat, potrzebuujje jakis wskazowek. Prosze odpiszcie

ponizejKolanaaa...
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.191 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art