Poradniki do pobrania

Pierwsza proteza

Więcej
2009/07/01 22:29 #7 przez kowalswijegolos
kowalswijegolos odpowiedział w temacie: Dzięki za dodanie odwagi
Ciesze się ze macie to już za sobą. Jednak ja zawsze chodziłem na basen z dziećmi. Teraz mówią że nie będą ze mną chodzić bo będą się mnie wstydzić że ja jestem bez nogi. Dlatego spróbuję zawinąć ją w grube dwie warstwy, worki na śmieci i zakleję taśmą klejącą. Myślę ze to wytrzyma. Szkoda że nikt innego jeszcze nie wymyślił czegoś, aby się zabezpieczyć przed wodą. Ale dam sobie jakoś radę. Nie mogę przerwać chodzić z dziećmi na basen z powodu głupiej nogi.
Pozdrawiam :-x :cry:
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/07/01 12:58 #8 przez Eywaa
Eywaa odpowiedział w temacie: Re: Pierwsza proteza
Witaj ;-) Nie możesz sie wstydzić tego jak wyglądasz bo taki już będziesz do końca życia i trzeba się z tym pogodzić. Nie słyszałam jeszcze żeby ktoś mógł pływać w protezie bo na chłopki rozum to ona pociągnie cię na dno :-P Ja na basen nie ubieram wcale protezy bo to tylko większy problem , przed trzeba ją zdjąć a po założyć. Na basem wchodzę o kulach. Najbardziej martwiłam się tym że nie będę umiała pływać po amputacji, ale to nie miało większego wpływu na samo pływanie może tylko jestem wolniejsza :) Powodzenia :-) :-) :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/07/01 12:57 #9 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Pierwsza proteza
Witaj
Najgorsze jest kilka pierwszych wejść do wody.Im lepiej będziesz radził sobie w wodzie tym szybciej minie twoja bojaźń. Polecam zostawienie protezy w szafce i przemieszczenie się na basen przy pomocy kul łokciwoych. Spróbuj pójść najlepiej z kimś bliskim.
Ja też bardzo lubie przebywać w wodzie, trenowałem wyczynową tą dyscyplinę.
Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz.
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/07/01 10:19 #10 przez kowalswijegolos
kowalswijegolos odpowiedział w temacie: Re: Pierwsza proteza
Witam, kiedyś uwielbiałem przebywać co drugi dzień na basenie, a teraz mam problem bo z protezą nogi się wstydzę. Po drugie bez protezy głupio byłoby pływać nie mówiąc już o jej zalaniu wodą. Jeśli macie jakieś własne doświadczenia jak pokonać własny wstyd i wodę to proszę o pomoc
pozdrawiam :cry:
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/06/28 07:36 #11 przez Eywaa
Eywaa odpowiedział w temacie: Re: Pierwsza proteza
Witam wszystkich :) Jeszcze raz potrzebuje waszej pomocy. Cały czas mam problem z otarciami przy pachwinie, byłam u protetyka kilka razy ale powiedział że czasami tak sie robi a leja nie ma bardzo jak przerobić żeby przestało i polecił mi biologiczne opatrunki. I tu jest moje pytanie czy ktos z was juz je stosował jesli tak to prosze o opinie czy to sie sprawdza i jakieś konkretne nazwy bo jak pytałam się w aptece to powiedzieli że tych opatrunków różnych jest kilkadziesiąt i muszę im podać nazwę. Jakiś czas przyklejałam sobie gazę plastrem ale po kilku razach skóra była podrażniona od tego plastra, wypróbowałam też hydrocoll miałam go na sobie 2 dni i po ściągnięciu skóra jest podrażniona a w miejscu gdzie sie kończył zrobił się taki czerwony pasek jak by początek odcisku. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić :-( dzisiaj przez te podrażnienia skóry już wogóle nie umiem chodzić w protezie :cry:
Temat został zablokowany.
Więcej
2009/05/26 21:29 #12 przez Eywaa
Eywaa odpowiedział w temacie: Re: Pierwsza proteza
Witam !!! Byłam w końcu u protetyka skrócił mi proteze i z piłował miejsce gdzie uciskała mnie proteza , krawędzie zabezpieczył pianką iiiiii jest fatalnie chodzi mi się jeszcze gorzej :(( po paru godzinach chodzenia tak mnie otarło że wątpię czy jutro będę mogła założyć proteze :-( oczywiście dalej obciera w tym samym. Dawno nie brakowało mi tak nogi jak dzisiaj :cry: Miała naukę chodzenia tzn przyszedł do mnie pan który pokazał mi jakie błędy robię i jak trzymać prawidłową pozę, jak stawiać kroki i robić przejścia. Powiedział że muszę chodzić o 1 kuli dopóki nie wyrobie sobie nawyków. Bardzo mi to pomogło ale musze się skupiać i myśleć o każdym kroku jak go wykonuje i przyznam się że jest to dla mnie bardzo ciężkie. Mam nadzieje ze z czasem będzie lepiej ........... Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.305 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art