Poradniki do pobrania

drętwienie kończyny

Więcej
2013/08/20 20:57 #7 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: drętwienie kończyny
korcia11,

nie boj sie:-)
Te pierwsze kroki, to nic przyjemnego, ale bol trzyma sie w granicach.
Pomagajac sobie kulami bedziesz stala na obu „nogach”. To fajne uczucie :-)

A po kilku krokach bedziesz wiedziala, ze ... bedziesz mogla chodzic :-) To potrwa jeszcze troche, ale – uwierz – bedziesz za jakis czas chodzila bez kul :-)
Powodzenia !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/20 18:01 #8 przez korcia11
korcia11 odpowiedział w temacie: Re: drętwienie kończyny
Witam.Piotrze i Maćku dziękuję Wam za wyczerpujące informacje,ja w piątek jade do przymiarki,bardzo się boję napiszcie proszę jak wygladaja pierwsze kroki na protezie,pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/16 04:38 #9 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: drętwienie kończyny
ja takich wyczerpujacych informacji nie jestem w stanie z braku czasu znaleźć , ale sorry , niepotrzebnie sie unosze ..pijany byłem zreszta , chociaz to mnie nie tłumaczy:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/15 20:43 #10 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Troche statystyki

... z braku innego zajecia sprzed kompa nie wstajesz...przyznaj nie chce Ci sie dupy ruszyc do pracy co??/


piotr33, jestes uczestnikiem forum od maja 2012 roku, a wiec od okolo 15-tu miesiecy.
W tym czasie napisales 285 postow = srednio 19 postow miesiecznie.
W biezacym roku napisales 203 posty.

maciek (czyli ja), jestem uczestnikiem forum od lutego 2008, a wiec od okolo 66-ciu miesiecy.
W tym czasie napisalem 158 postow = srednio niecale 2,5 posta miesiecznie.
W biezacym roku napisalem 34 posty.

piotr33, a propos tego, co napisales - nie „wstawania od kompa”, z tej statystyki wnioski sam mozesz wyciagnac, prawda?

A nota bene, czy Cie czyms obrazilem?
Jedna z uczestniczek zapytala: „ ...CO TO JEST LINER SILIKONOWY?”
Odpisales: „liner siliconowy to taki system zawieszenia protezy , ... , poszukaj w google w grafice na pewno znajdziesz.”
Ta odpowiedz jest wg. mnie niezbyt wyczerpujaca, a poniewaz pytanie bylo zadane na forum ogolnym, pozwolilem sobie na bardziej precyzyjna odpowiedz.
W czym widzisz problem?

Pozdrawiam. m.

PS. To bardzo dobrze, ze jestes aktywnym forumowiczem, jestem przekonany, ze to forum potrzebowaloby jeszcze wielu innych, tak aktywnych jak Ty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/15 17:20 #11 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: drętwienie kończyny

korcia11,

liner silikonowy to rodzaj "ponczochy" z silikonu zakladany bezposrednio na kikut.
Ma kilka zadan:
- stabilizacja miekkich czesci kikuta;
- ochrona kikuta przed zbyt silnym uciskiem i otarciami;
- i przede wszystkim laczenie kikuta z proteza, a w zasadzie z tuleja protezy.
Linery istnieja zarowno w wersji dla amputowanych ponizej, jak i powyzej kolana.
Aby liner spelnial swoje zadanie musi byc bardzo ciasno dopasowany do kikuta. Musi sie "kleic" do kikuta. Nie moga sie miedzy nim, a kikutem tworzyc zadne miejsca, w ktorych byloby powietrze.
Dobrze dopasowany liner nie da sie zalozyc (ani zdjac) na kikut inaczej jak przez zrolowanie go od dolu do gory, podobnie jak przy prezerwatywie, przy tym prezerwatywe mozna zwyczajnie sciagnac, liner musi byc znowu zrolowany do zdjecia go.

Wczesnie noszony liner zastepuje tez bandazowanie kikuta i jest w tym duzo bardziej skuteczny. Warto wiec zaczac nosic liner jeszcze przed oprotezowaniem.

Jezeli chodzi o mozliwosc zawieszenia tuleji protezy na kikucie to linery silikonowe sa trojakie:
- z trzpieniem mocujacym - rodzaj sruby na koncu linera, kora wchodzi do zatrzasku wbudowanego w tuleji;
- z jedna lub kilkoma obreczami elastycznymi na dole, ktore powoduja uszczelnienie i trzymaja tuleje na podcisnienie;
- bez zadnego z tych elementow, to stosowane glownie przy wyluskaniu w kolanie.

www.google.de/imgres?q=silikonliner&...t:429,r:41,s:0,i:211

Niektore linery maja tez dodatkowa funkcje (wpleciona w silikon mikroskopijna siatka aluminiowa) majaca chronic przed bolami fantomowymi (lub je co najmniej zmniejszac).

Jezeli chodzi o bole fantomowe, najskuteczniejszym znanym i powszechnie stosowanym srodkiem, ktory troche je zmniejsza jest lek o nazwie Lyrica.

Pozdrawiam. m.

hmmm....nie byłem w stanie z braku czasu tych info odnaleźć ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/13 19:35 #12 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: drętwienie kończyny
korcia11,

liner silikonowy to rodzaj "ponczochy" z silikonu zakladany bezposrednio na kikut.
Ma kilka zadan:
- stabilizacja miekkich czesci kikuta;
- ochrona kikuta przed zbyt silnym uciskiem i otarciami;
- i przede wszystkim laczenie kikuta z proteza, a w zasadzie z tuleja protezy.
Linery istnieja zarowno w wersji dla amputowanych ponizej, jak i powyzej kolana.
Aby liner spelnial swoje zadanie musi byc bardzo ciasno dopasowany do kikuta. Musi sie "kleic" do kikuta. Nie moga sie miedzy nim, a kikutem tworzyc zadne miejsca, w ktorych byloby powietrze.
Dobrze dopasowany liner nie da sie zalozyc (ani zdjac) na kikut inaczej jak przez zrolowanie go od dolu do gory, podobnie jak przy prezerwatywie, przy tym prezerwatywe mozna zwyczajnie sciagnac, liner musi byc znowu zrolowany do zdjecia go.

Wczesnie noszony liner zastepuje tez bandazowanie kikuta i jest w tym duzo bardziej skuteczny. Warto wiec zaczac nosic liner jeszcze przed oprotezowaniem.

Jezeli chodzi o mozliwosc zawieszenia tuleji protezy na kikucie to linery silikonowe sa trojakie:
- z trzpieniem mocujacym - rodzaj sruby na koncu linera, kora wchodzi do zatrzasku wbudowanego w tuleji;
- z jedna lub kilkoma obreczami elastycznymi na dole, ktore powoduja uszczelnienie i trzymaja tuleje na podcisnienie;
- bez zadnego z tych elementow, to stosowane glownie przy wyluskaniu w kolanie.

www.google.de/imgres?q=silikonliner&...t:429,r:41,s:0,i:211

Niektore linery maja tez dodatkowa funkcje (wpleciona w silikon mikroskopijna siatka aluminiowa) majaca chronic przed bolami fantomowymi (lub je co najmniej zmniejszac).

Jezeli chodzi o bole fantomowe, najskuteczniejszym znanym i powszechnie stosowanym srodkiem, ktory troche je zmniejsza jest lek o nazwie Lyrica.

Pozdrawiam. m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.273 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art