Kilka rad na dobry początek

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Jaki jest Twój stopień aktywności

Indywidualne potrzeby użytkownika protezy jego waga oraz aktywność są obecnie podstawowymi czynników, które bierze się pod uwagę przy doborze elementów, z których będzie wykonana proteza. Warto jest, zatem wiedzieć, na czym polega podział na różne stopnie aktywności jak i to, na jakim poziomie można znaleźć siebie w tej klasyfikacji

 

 


Aktywność niska – osoby poruszające się głównie w pomieszczeniach zamkniętych, bardzo często korzystają z zaopatrzenia typu laski, kule, balkoniki itp Na zewnątrz wychodzą tylko na krótkie spacery.

 

 


Aktywność średnia – osoby swobodnie poruszające na otwartym terenie, radzące sobie z typowymi przeszkodami terenowymi jak schody, krawężniki.Zazwyczaj poruszają się z jedną prędkością, jeśli są czynne zawodowo to jest to zazwyczaj praca niewymagająca dużej siły i sprawności fizycznej.

 
 


Aktywność wysoka – osoby doskonale radzące sobie z wszystkimi przeszkodami terenowymi (schody, strome wzniesienia, nieregularnie ukształtowany teren. Najczęściej są to osoby czynne zawodowo, których rytm dnia codziennego nie odbiega od większości społeczeństwa. Mogą uprawiać rekreacyjnie sport.

 
 


Aktywność bardzo wysoka – do tej grupy należą wszystkie te osoby o aktywności wysokiej, które uprawiają sport częściej niż trzy razy w tygodniu, mają hobby bądź zawód związany z występowaniem dużych przeciążeń (jazda na nartach, skoki spadochronowe, regularne dźwiganie dużych ciężarów).

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art