Forum

Poradniki do pobrania

artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji

Więcej
2013/01/27 11:23 #7 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
szlag to mnie trafia , jak pytam protetykow o ceny...potrafi jeden z drugim powiedzieć ,że to i tak nie moja kasa tylko z nfz i pfron, więc za glupi lej z zywicy jeden wariat ,krzyknąl 14 tys.!!!chyba debil jest po lobotomii mózgu, normalnie to powinien kosztowac kolo 1000zl, w konstancinie zawolali 2100, i to jest juz cena na miare moich możliwości , ale nie 14tys. w wawie gość zawołał dokładnie tyle ile daje nfz i pfron razem:)) dziwne co ? za sam lej...bo resztę kupiłem na ebay ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/27 10:35 #8 przez gosia_student
gosia_student odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
Tak właśnie myślałam, że to jedna wielka "lipa".
Ogólnie to po prostu tylko usiąść i płakać.
Moja mama straciła nogę w wieku 5 lat i był to wypadek, który przydarzył się jej na wakacjach na wsi (spowodowany przez pijanego kierowcę kosiarki). Było to w latach 50-tych kiedy to nikt nie domagał się odszkodowania, a dzieci nie były brane pod skrzydła fundacji. Miała jednak wiele pomocy i wsparcia i opanowała doskonale chód o protezie (co stwierdza moja praca licencjacka o analizie jej chodu). Pracowała odkąd ukończyła szkołę zakładając po drodze rodzinę. Niestety utrata nogi w późniejszym wieku robi spustoszenie w organizmie - najbardziej odczuwalny kręgosłup (i kiedy starała się o rentę - usłyszała, że może śpiewać w chórze). Nie wspomnę już, że od kilku lat protezownia nie potrafi dopasować jej protezy. Proszę sobie wyobrazić, że na ostatniej przymiarce <proteza poprawiana 4 razy> musiałam zwrócić protetykowi uwagę, że biodra są nierówno i żeby dopasował wysokość - jego odpowiedź "to się dopasowuje do indywidualnych odczuć pacjenta" - śmiech na sali - sama przy jego obecności wskazałam różnice w kolcach i talerzach biodrowych - i co się okazało kobieta miała o ponad 1 cm obniżoną protezę - nie muszę mówić, że dla kręgosłupa liczy się każdy milimetr.
Dlatego moja praca będzie trochę wyśmianiem całego tego systemu i zapewne nie pomoże nikomu, ale na pewno pomoże mi uwolnić gniew i negatywne emocje, bo w niektórych momentach to po prostu szklak człowieka trafia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/27 08:13 #9 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
aha rozumiem , a z tym 1 % to ...ech daj spokój , raz że sam muszę namawiać ludzi aby oddali swój 1 procent , to potem jak się uzbiera ze 200 zł , to ciekawe na jakiej podstawie je wyjmę...oprócz tego fundacja bierze sobie prowizje , porażka . Większość fundacji to jakieś" pralnie" duzych firm . Na jakiej 20 fundacji do ktorych pisałem odpowiedziały mi 2 , w tym jedna że ni kwalifikuje się do ich pomocy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/27 00:30 #10 przez gosia_student
gosia_student odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
Nie mam na myśli osób takich jak Ty, czyli "siedzących" w tym temacie i będących na bieżąco. Grono ludzi nie słyszało o fundacjach i 1% (sama bym chciała wiedzieć z czym i w jaki sposób to się "je").
Ja naprawdę wiem, że pomocy jest jak na lekarstwo, bo siedzę w tym temacie od urodzenia. A zdecydowałam się pisać o tym z myślą, że może w trakcie uda mi się natrafić na coś o czym nie mówi się głośno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/26 22:15 #11 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
masz może jakies pomysly co do refundacji , dotacji, ??? podziel sie z nami , bo sądziłem że raczej wszyscy są zorientowani...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/26 22:02 #12 przez gosia_student
gosia_student odpowiedział w temacie: Re: artykuły dotyczące dofinansowań dla osób po amputacji
Z tą wiedzą to jednak nie jest tak, że wszyscy wszystko wiedzą. Właśnie niewiedza zainspirowała mnie do zbadania tego problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.407 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art