Poradniki do pobrania

odliczenia..ulgi..pit

Więcej
2012/04/17 09:19 #1 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: odliczenia..ulgi..pit
Warunkiem jest to że musisz być właścicielem pojazdu, lub współwłaścicielem. ;-)

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar Autor
2012/04/14 13:22 #2 przez
odpowiedział w temacie: Re: odliczenia..ulgi..pit
Dziekuję za podpowiedz. Teraz mam kolejne pytanie które nasunęło się nam podczas czytania o ulgach.Otóż można odliczyć za dojazdy na rehabilitacje własnych autem badz gdy jestes współwłascicielem i to zrozumiałe. Ale co jesli prosze np sasiada badz wujka by zawiózł mnie na rehabilitacje(mam 1 grupe) bo sama nie mam auta.u mnie czegoś takiego nie da się odpisać ale w Rzeszowie już tak.Trzeba miec tylko umowe podpisaną na dowód. Wytłumaczcie mi dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/16 19:08 #3 przez hala
hala odpowiedział w temacie: Re: odliczenia..ulgi..pit
w ramach odliczeń limitowanych w zależnosci od stopnia niepełnosprawności i rodzaju można odliczyć - do 2280 - wydatki na używanie samochody związanego z dojazdami na cele rehabilitacyjne, można tu ująć również dojazdy np.do zakładów ortpoedczynych, jest to odliczenie dla osób z niepełnosparwnością ruchową o stopniu znaczym i umiarkowanym,
- do 2280 - opłacenie przewodników dla osób z niepełnosprawnością ruchową znaczna, ale tutaj trzeba wskazać osobę, która nam pomagała w tego typu czynnościach jw., od tego roku jest to szczególnie sprawdzane
a w ramach odliczeń nielimitowanych - na rehabilitację oraz na przystosowanie , w ustawie wymienione są numeratywnie wydatki na które przysługuje ulga, jednak są one dosyć ogólnie określone i nasze organy podatkowe interpretują te przepisy różnie dllatego dobrze jest w niektórch przypadkach jak np. w przypadku modernizacji mieszkania(np. w przypadku zmiany rodzaju ogrzewania z węglowego na gazowe lub elektryczne itp.) mieć indywidualną interpretację podatkową, koszt takiej interpretacji to 40 zł. a jest dla nas zabezpieczeniem, bo organy podatkowe mają na skontrolowanie 5 lat od kńca roku w którym złożyliśmy PIT czyli za 2011 musimy trzymać dokumenty do końca 2017r. a na na przestrzeni tak długiego okresu interpretacje często ulegają zmianie, dlatego nawet rozliczenie przez biuro rachunkowe nie daje nam żadnej gwarancji
a tak przykładowo to w ramach tego można odliczyć na podstawie dokumantacji-faktury, rachunku - zakup sprzętu reahblitacyjnego, wydatki na zabiegi rehabilitacyjne, pobyty w sanatoriach, zakup przedmiotów ortopedycznych np. butów, protez, kul, przystosowanie samochodu do rodzaju niepełnosprawności, ale wszystkie te wydatki muszą byc przez nas pokryte a jeśli było dofinansowanie to tylko w wysokosci przez nas opłaconej, jest również korzystny dla nas wyrok nsa 2011.03.17, sygn. akt II FSK 1927/09 w sprawie wydtaku na operację...
tak więc przy rozliczaniu trzeba zwracać uwage na wiele szcególów
powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/08 13:37 #4 przez dominik83
dominik83 odpowiedział w temacie: Re: odliczenia..ulgi..pit
Witam do odliczenia w skarbówce można zliczyć wszystkie faktury związane z zakupem sprzętu ortopedycznego, wiem że można także przedłożyć faktury w razie przystosowania mieszkania do swoich potrzeb(pewnie tylko rzeczy które rzeczywiście są związane z przystosowaniem) i napewno jak masz samochód zarejestrowany na siebie i korzystałeś z zabiegów rechabilitacyjnych(jeśli będziesz mógł to udowodnić)to do odliczenia jest kwota 2280,00. ale najlepiej to jest skontaktować sie jakimś biurem księgowym i może przez telefon Ci wszystko wyjaśnią.Pozdrawiam Dominik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar Autor
2012/03/06 13:12 #5 przez
stworzył temat: odliczenia..ulgi..pit
Witam serdecznie:-))

Zastanawiam sie co realnie można odliczyć. Wypełniam pita i mimo że czytałam co osoba niepełnosprawna może odliczyć to w rzeczywistości uprzejma Pani z urzędu wybiła mi z glowy kilka "pozycji" I tu moje pytanie jak to jest naprawde z tymi ulgami? co odliczacie?
pozdrawiam wszystkich:-))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.171 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art