Forum

Poradniki do pobrania

Pomoc w doborze linera/ponczochy

Więcej
2013/02/04 13:15 #1 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Re: Pomoc w doborze linera/ponczochy

Jeśli by to Panu pomogło w doradzeniu mi to mógłbym na maila przesłać zdjęcia jak to wygląda.

Myślę że bez zdjęć się nie obędzie, poproszę o zdjęcie obecnego zaopatrzenia, leja i w jaki sposób Pan go zakłada, kikuta
adres e-mail prześlę na pm
pozdarwiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl
Temat został zablokowany.
Więcej
2013/02/04 12:52 #2 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: Pomoc w doborze linera/ponczochy
A właśnie... bo sprawa u mnie jest nieco bardziej skomplikowana ;) Nie jestem w ogóle po amputacji, posiadam wadę wrodzoną. Moja noga kończy się na stawie kolanowym, który praktycznie sam nie funkcjonuje, a zaraz za stawem jest maleńki szczątkowy kikut. Od małego byłem protezowany właśnie w taki sposób, iż aparat protezowy zakładany mam na udo.. z podparciem pod guz kulszowy. W kolanie jest zwykły zawias jednoosiowy plus obecnie zainwestowałem w lepsza stopę Axtion. Lejek, który podałem został przeze mnie rozcięty w ten sposób iż mogę go nawinąć sobie aż na udo, a potem założyć protezę. Jeśli by to Panu pomogło w doradzeniu mi to mógłbym na maila przesłać zdjęcia jak to wygląda.

Dodam może jeszcze dlaczego ten lejek mi nie do końca pasuje... wg. mnie jest On za gruby... być może do spokojnego poruszania się jest On dobry, jednak do mocno aktywnego ruchu (typu tenis) jego grubość sprawia iż mocno on pracuje na kikucie... i proteza nie jest "ciasno" osadzona na.

Nie chcę kolejnych eksperymentów i kupowania całkiem w ciemno, dlatego liczę na jakieś porady :)

Czytałem troszkę o pończochach Derma Seal, może coś takiego byłoby lepsze dla mnie.
Chciałbym uzyskać jakiś kompromis... pomiędzy wygodą noszenia... a funkcjonalnością czyli żeby prosta maksymalnie stabilnie trzymała się na kikucie.
Temat został zablokowany.
Więcej
2013/02/04 09:12 #3 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Re: Pomoc w doborze linera/ponczochy
witaj
Hmm bardzo tutaj dziwna sprawa się pojawiła, nieścisłość, nieporozumienie.
Po pierwsze jak ma interpretować zapis "Protezę mam od uda" czy jest to amputacja na poziomie podudzia czy uda, inaczej czy posiadasz własny staw kolanowy czy nie?
Po drugie lejek który podałeś "6Y93" jest dedykowany dla amputacji podudzia.
Więc trochę jestem skołowany i nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie.
Proszę o uściślenie, odpowiedź na w/w pytania.
pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl
Temat został zablokowany.
Więcej
2013/02/03 21:39 #4 przez michall
michall stworzył temat: Pomoc w doborze linera/ponczochy
Witam serdecznie.
Poruszam sie na protezie prawej konczyny dolnej. Jestem osobą bardzo aktywną, regularnie gram w tenisa. Mój problem polega na tym, iż nie mogę dobrać sobie odpowiedniej wkładki (tak potocznie to nazywam) na kikuta. Protezę mam od uda. Moj protetyk zaproponował mi liner OttoBocka 6Y93.. jednak nie jestem zadowolony. Jest dla mnie za gruby i kikut za bardzo się w nim poci. Bardzo prosze o jakies porady.
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.241 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art