Poradniki do pobrania

pomoc w wyborze protezy

Więcej
2011/12/08 23:10 #1 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: pomoc w wyborze protezy

Szukam na necie i znalazlem cala mase kolan/stop ale nikt nigdzie nie podaje cen, nie rozumiem tego. Np oslawione kolano c-leg.


Zadaj to pytanie ORTOCENTRUM (właściciele forum). Oni handlują elementami OSSUR-a i ENDOLITE-a.
A tak na powaznie, to cen sie dowiesz w zakładzie protetycznym. Nie ma czegoś takiego jak sugerowana cena detaliczna.

Proteza z kolanem C-Leg kosztuje ponad 100K PLN.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/08 22:56 #2 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: pomoc w wyborze protezy


Przy używaniu protezy tylko do umiarkowanego chodzenia może uda ci się z kolanem dobić do 10 lat, ale ze stopą węglową napewno nie.


Cale lato gralem w tenisa ;) Wiec nie ma mowy o umiarkowanym chodzeniu ;)
Trudne decyzje przede mna.
Szukam na necie i znalazlem cala mase kolan/stop ale nikt nigdzie nie podaje cen, nie rozumiem tego. Np oslawione kolano c-leg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/08 22:46 #3 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: pomoc w wyborze protezy
Ile lat w tym pochodzisz to ci nikt nie powie. Wszystko zależy od tego jakie elementy kupisz i jak będziesz używał protezy.
Pamiętać nalezy, że proteza to tylko urządzenie mechaniczne. Im mniej będziesz jej używał tym na dłużej ci starczy.

Przy używaniu protezy tylko do umiarkowanego chodzenia może uda ci się z kolanem dobić do 10 lat, ale ze stopą węglową napewno nie. Włókno weglowe to materiał sprężysty, który podczas używania powoli traci swoje własciwości. Tak więc po kilku latach taka stopa nie będzie już miała tej sprężystości co stopa nowa, a co za tym idzie i komfort chodzenia będzie nie ten sam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/08 21:52 #4 przez michall
michall odpowiedział w temacie: Re: pomoc w wyborze protezy
A mozesz mi powiedziec jak wyglada spraw "trwalosci" takiego kolana/stopy ? Czy wydajac 30-40 tys robie inwestycje na 3 - 5 czy 10 lat ? Jak to wyglada w praktyce ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/08 21:42 #5 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: pomoc w wyborze protezy
Witam

Znani producenci elementów protezowych to OTTO BOCK, OSSUR, ENDOLITE. Są to najwięksi producenci o zasięgu globalnym. Mają w swojej ofercie duży wybór zarówno kolan jak i stóp protezowych. Powinieneś sobie coś dobrać z ich oferty.

Konkretnego modelu stopy czy kolana ja Ci nie polecę, bo to jest indywidualna sprawa. Warto porozmawaiać z zakładem protetycznym, wytypować jakieś modele kolan i stóp aby je potestować.
Fundusze którymi dysponujesz pozwolą ci kupić kolano hydrauliczne z górnej półki i dobrą stopę z włókna węglowego.

Ja na razie używam kolana OTTOBOCK 3R80 i jestem bardzo zadowolony. Ale to tylko moje odczucie. Nie bierz więc tego jako sugestii, że też powinieneś je kupić.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/08 17:51 #6 przez michall
michall stworzył temat: pomoc w wyborze protezy
Witam
Mam na imie Michal i mam 30 lat.
Od urodzenia jestem osoba niepelnosprawna, poruszam sie na protezie prawej konczyny dolnej. Moja noga konczy sie zaraz za kolanem, od razu jest mocno zdeformowana mala stopa (wada od urodzenia).
Przez 30 lat mialem wykonywane w Konstancinie najprostrze protezy (w calosci refundowane przez NFZ), taka proteza w ktora wklada sie noge... zapina na rzepy... w kolanie jest prymitywny staw kolanowy zrobiony na lozyskach. Jednym slowem najwiekszy "zlom" jaki mozna sobie wyobrazic... a jednak.

W chwili obejcnej mam mozliwosc wydania na proteze wiekszej sumy pieniedzy (okolo 40 tys zl). Prosze doradzcie mi jakich komponentow powinienem uzyc. Chodzi mi glownie o stope i kolano oraz jakie to sa ceny. Dodam iz jestem aktywny sportowo (tenis) wiec chcialbym aby byla to proteza dosyc dynamiczna.

Bardzo Was prosze o rady :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.159 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art