Poradniki do pobrania

kolano C leg opinie

Więcej
2011/07/13 20:07 #1 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: kolano C leg opinie
Lucasek,
od szesiu lat chodze na c-legu (w miedzyczasie juz na drugim). W tej chwili nie wyobrazam sobie lepszego kolana (porownywalne jest tylko rheo knee firmy Oessur).

Kolejne generacje (power knee Oessura lub Genium Otto Bocka) sa jeszcze w fazie testowej i sa nieporownywalnie drozsze.

Zmiana z kolana mechanicznego na c-leg przebiegla u mnie bez problemu, choc znam osoby, ktore (zwlaszcza po dlugim okresie uzywania kolan mechanicznych) z c-legiem nie „zaprzyjeznily” sie nigdy.

C-leg daje (w porownaniu z kolanami mechanicznymi) niewiarygodna wrecz pewnosc chodzenia. Nie musze zastanawiac sie nad kolejnymi krokami. Poza tym dynamika chodzenia, natychmiastowe dostosowanie sie do zmian predkosci, gwaltowne hamowanie lub przyspieszanie, naturalne naprzemienne schodzenie po schodach i po stromiznie – to wszystko wspaniale harmonizuje z maxymalnym bezpieczenstwem. Przy uprawianiu sportu (w moim wypadku – golf, rower, narty i tenis) nie jest potrzebna zadna dodatkowa proteza sportowa (jezeli biegasz, c-leg nie wystarczy).

To wszystko dotyczy osob po jednostronnej amputacji, ale znam dwie osoby po obustronnej amputacji, ktore dzieki temu kolanu, przestaly uzywac kul.

I jeszcze jedno – podobne wyniki zapewnia Rheo Knee firmy Oesur.

A tu masz link do krotkich przykladow, jak chodzi sie na c-legu . Facet (znam go dobrze) byl juz przed piedziesiatka, kiedy stracil noge w wypadku. Ma nadwage (co widac), ale radzi sobie naprawde niezle:

www.youtube.com/user/maciekwebde

Uwaga: amputacja jednostronna!

Przy konkretnych pytaniach pisz tutaj lub na prywatna poczte.
m.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/07/13 12:38 #2 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: kolano C leg opinie
Witam, od ponad dwóch lat używam c-leg co prawda jestem po amputacji jednej nogi po wyżej kolana ale znam parę osób które pruszają się na dwóch takich stawach kolanowych. Ja osobiście jestem brdzo zadowolony z codziennego użytku mojej protezy, wczesniej poruszałem sie na kolanie T-2100 jest to kolano siedmioosiowe, różnica kolosalna.C-leg musi być dobrze zaprogramowany do twoich potrzeb tz. aktywności i zdolności ruchowej, ale bardzo ważnym czynnikiem w twoim przypadku jest dobrze zrobiony lej protezowy. Jeśli potrzebujesz więcej wiadomości na temat C-leg, napisz. Pozdrawiam :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/06/19 16:22 #3 przez Lucasek18
Lucasek18 stworzył temat: kolano C leg opinie
Witam!

Jestem nową osobą na tym forum,dodam iż także po amputacji obu kończyn dolnych.Aktualnie jestem na etapie zmiany moich dotychczasowych protez na nowe. W zakładzie w którym zamierzam je wykonywać zaproponowano mi staw kolanowy C leg i w związku z tym mam pytanie do osób,które użytkują już protezy z tym stawem.Otóż jak wygląda wasza codzienna eksploatacja?,czy mieliście problemy z "przestawieniem" się z kolana hydraulicznego na C lega?.Byłbym wdzięczny za jakieś porady,opinie.Pozdrawiam. :-)
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.182 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art