Forum

Poradniki do pobrania

elektroniczny przegub kolanowy C-leg

Więcej
2011/12/04 21:03 #1 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
Patrycja,
poniewaz pytalas ogolnie o kolana elektroniczne, uzupelnie podane tu informacje bo to nie tylko c-leg.
Pomijam najnowsza generacje (power knee firmy Oessur i genium firmy Otto Bock) bo te praktycznie sa jeszcze niedostepne.
Z powszechnie uzywanych obok najpopularniejszego c-leg´a rownie dobrym (a pod pewnymi wzgledami nawet lepszym) kolanem jest rheo knee Oessur´a. Kolana te roznia sie zastosowana w nich technika, ale to dla przecietnego uzytkownika nie ma raczej wielkiego znaczenia – chodzi sie na nich podobnie, choc Oessur w rheo knee postawil bardziej na dynamike, a Otto Bock w c-leg na bezpieczenstwo. Stad wynikaja najwazniejsze roznice:

- przy rozladowanej baterii (tak jak napisal Tomek) c-leg staje sie sztywny. Nie calkiem, ale kat zgiecia ograniczony jest tylko do kilku stopni, jest to bezpieczne, ale do chodzenia dynamicznego sie nie nadaje, kolano mozna zupelnie zgiac recznie np. siadajac.
Rheo knee przy rozladowanej baterii staje sie zupelnie swobodne i mozna na nim chodzic jak na zwyklym kolanie jednoosiowym pod warunkiem, ze nie zapomnialo sie jak sie na takim chodzi.

- c-leg´a nie mozna wylaczyc, uzywany czy - nie rozladowuje sie.
Rheo knee mozesz wylaczyc (np. siedzac dlugo w biurze czy jadac w dluzsza podroz), bateria nie rozladowuje sie w tym czasie.

- dostosowac ustawienia c-leg´a do uzytkownika moze tylko protetyk (choc podstawowe ustawienia robi sie zazwyczaj tylko raz).
Dostosowac ustawienia rheo knee moze uzytkownik zrobic sam.

- W C-legu mozesz jednoczesnie stosowac tylko 3 tryby uzytkowania. W nowej wersji – tryb chodzenia, tryb sportowy i tryb usztywniony pod dowolnym katem (w starej wersji do dyspozycji uzytkownika sa tylko 2 tryby).
W rheo knee mozesz tych trybow stosowac bardzo duzo.

- C-leg jest lzejszy niz rheo knee i optycznie ladniejszy (choc to jest kwestia gustu).

Poza tymi dwoma kolanami sa w miedzyczasie na rynku tez inne „odchudzone” modele elektroniczne konkurencyjnych firm. Zazwyczaj znacznie tansze! Jedno z nich, szczegolnie udane (wedlug mnie) opisywalem juz wczesniej (poszukaj w moich starych postach: Co w protezach piszczy/kolano).

Jeszcze kilka uscislen do tego, co napisano tu o c-legu:

- c-leg (ten nowszy) ma wiele roznych mozliwosci ustawienia drugiego trybu (2. funkcji) – luzna do roweru (jak opisal Tomek), narciarska, lyzwiarska, taneczna i jeszcze kilka innych, ale zmiane drugiego trybu programuje protetyk, Ty sama przelaczasz potem miedzy pierwszym i drugim trybem. Mozesz to zrobic za pomoca pilota, ale tez bez pilota jest to mozliwe. Trzeci tryb wlacza sie bez pilota (zablokowanie kolana pod dowolnym katem).

- kontakt z woda (o ktorym pisal Tomek) jest niebezpieczny dla kolana tylko przy zupelnym zamoczeniu (zanurzenie w wodzie). Zewnetrzne zamoczenie (np. przez silny deszcz przy krotkich spodniach) nie ma znaczenia.

Jezeli bylyby dalsze niejasnosci – pytaj, postaram sie uscislic.

Pozdrawiam. m.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/12/03 09:21 #2 przez Piotr Konar
Piotr Konar odpowiedział w temacie: Re: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
Oferuje kolano typu c-leg firmy Otto Bock.
Tel: 515 579 155
email: piotr.konar@onet.pl
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/10/22 23:49 #3 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
Witam, wejdż na stronę www.Otto Bock.pl ,tam otrzymasz wszystkie informacje. Wiem że lej jest wliczony w cenę zakupu kolana c-leg. Kolano ładuje się raz na dzień, najlepiej przed snem, są dwie funkcje podstawowe 1-kolano aktywne tylko tą funkcje dostosowujesz przez komputer do swoich potrzeb chodzenia, za każdym razem możesz ją zmieniać. 2- kolano lużne tej funkcji używam jeżdżąc rowerem lub cwicząc na maszynie typ. elliptical, do zmiany trybów jest malutki pilot w kształcie breloczka do kluczy. Jeszcze raz, bardzo ważne unikac kontaktu z wodą. Co do wyładowania kolana miałem raz taki przypadek, c-leg wtedy jest zablokowane chód odbywa sie na prostej nodze. Trzeba ja wtedy podłączyć do prądu i zostawić do pełnego naładowania. Gwarancja jest trzy letnia z opcją przedłużenia do pięciu. Ja swoje kolano kupłem w USA, cztery lata temu tutaj w wypadku straciłem nogę...na dzień dzisiejszy to jest moja prawdziwa noga. Pozdrowienia
Temat został zablokowany.
  •  Avatar Autor
2010/10/21 22:02 #4 przez
odpowiedział w temacie: Re: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
A gdzie robiles to kolano? tzn. jaki zaklad czy firma ci je sprowadzila i zamontowala?
Czy nie masz problemów z tym ze ono ci sie wyładuje w niespodziewanym momencie czy cos takiego? bo wiem ze trzeba je ladowac. Uzywasz wszystkich jego funkcji/trybów? no i czy sie z nim nic nie dzieje czy sie nie psuje? bo wiadomo to elektronika, np. w samochodzie mam zamki elekt. i mi sie psuja. Co jaki czas je serwisujesz w zakladzie? na ile masz gwarancje?
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/10/19 01:50 #5 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
Witam cię, od ponad roku chodzę na kolanie c-leg, wcześniej miałem zwykłe kolano siedmio osiowe (total knee 2100). Ogromna różnica,duża wygoda fizyczna i minimalne
opciążenie psychiczne przed upadkiem. Minusem jest to że trzeba uważać na bliższy kontakt z wodą.Jestem osobą aktywną na tym kolanie trenuje na maszynach typ. elliptical, sprawdzone w górskich wycieczkach z powodzeniem można jeżdzić na rowerze. To tyle, pytaj jeśli potrzebujesz więcej informacji. Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  •  Avatar Autor
2010/10/08 17:49 #6 przez
stworzył temat: elektroniczny przegub kolanowy C-leg
Witam wszystkich!

Ma ktos z Was moze elektroniczne kolano i moglby sie podzielic wrazeniami na jego temat?
albo ktos z Was ma wiedze nt tego kolana i moglby sie nia podzielic, jak sie chodzi w tym kolanie tak na dluzsza mete, itp.
bo ja jedynie testowalam to kolano.

Bede wdzieczna za odpowiedz!
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.467 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art