Forum

Poradniki do pobrania

pierwsze kroki po amputacji śródstopia

Więcej
2011/02/08 10:27 #1 przez paweł biernat
paweł biernat odpowiedział w temacie: Re: pierwsze kroki po amputacji śródstopia
Witam wszystkich,
Trudno mi się wypowiedzieć co do stopy LO RIDER, ja używam protezy podudzia i mam zamontowaną stopę węglową Vari-Flex, choć jest to też wersja LO. Generalnie to kiedyś używałem zwykłej stopy i od kiedy "przesiadłem sie" na węglową to jest to niebo a ziemia. Fajnie oddaje energię i amortyzuje wstrząsy. Jako doświadczony uzytkownik moge powiedzieć, że sama stopa to nie wszytsko..chodzi o jej ustawienie no i lej. Mam dobre i złe wspomnienia. Obecną i najlepszą protezę robiłem w Łodzi (w zagranicznej firmie z Pasjonistów).

Pozdrawiam i trzymam kciuki za meża

Paweł
Temat został zablokowany.
  •  Avatar Autor
2010/10/20 17:49 #2 przez
odpowiedział w temacie: Re: pierwsze kroki po amputacji śródstopia
Witam ponownie..mam na imię Wirginia i pisze w imieniu męża. Minęło już trochę czasu i mogę podać pewne informacje które wczesniej nie mieliśy. Otóż mąz miał amputacje wg Syme'a. Wszystko dobrze się goi,czekamy tylko kiedy pięta zrosnie się z nogą że tak powiem. Na rehabilitacji byliśmy raz i facet(kolega kierownika który mężowi załatwił ta rehabilitacje) sprzedał nam specjalną gume by mąz mógł w domu na niej ćwiczyć nogę. Dla mnie to dziwne że na zajęcia ma tam nie przychodzić.. :!: I teraz najwazniejsza rzecz mamy już potwierdzoną przez nfz zlecenie na proteze(kod 9112.02 i 9115.02) i tu nasze pytanie co sadzicie o stopie protezowej z wł weglowego LO RIDER? z góry dziękujemy za każdą pomoc :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/09/08 05:10 #3 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: pierwsze kroki po amputacji śródstopia
witam
przy takiej amputacji NFZ nie przewiduje protezy tymczasowej odrazu stała
takie są kody :
9111.01 protezowa wkładka do buta cena 140zł
9111.02 proteza uzupełniajaca stopę 480zł
9111.03 proteza ze stawem skokowy albo bez przy amputacji lisfranca lub choparta 780zł
tyle daje do protez NZF
rechabilitacje i zaprotezowanie najlepiej zacząć zaraz po zadojeniu kikuta
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  •  Avatar Autor
2010/09/07 11:46 #4 przez
stworzył temat: pierwsze kroki po amputacji śródstopia
Witam serdecznie:-) Jestem po amputacji śródstopia..z całej stopy zostawili mi pięte bym mógł na niej stawać (wg lekarzy) W poniedziałek 3tyg po amputacji ściagneli mi szwy i lekarz ocenił że wszystko dobrze się goi i za 2 tyg(20 wrzesnia)mam kolejna wizytę na której wyciągną mi druty Kisznera. I tu moje pytania do was..Kiedy rehabilitacje powinienem zacząć? W jakim czasie dostanę protezę tymczasową i kiedy ból ustapi? Nie chodzi mi o bóle fantomowe ale o takie skurcze mięśni,takiego zrastania się,gojenia..z góry dziękuje bardzo :-)
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.426 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art