Poradniki do pobrania

Proszę o porade i pomoc.

Więcej
2011/04/28 16:21 #1 przez magdalenkagk
magdalenkagk odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
Witam. Dawno mnie tu nie było ale postanowiłam coś napisać. W zeszłe wakacje poddałam się tej re-amputacji pomimo tego że odmawialiście. Co prawda kikut wiele się nie zmienił bo usunięto mi tylko staw skokowy ale ta zmiana pomogła mi w zaprotezowaniu. Dziś mam o wiele krótszą protezę, mogę chodzić nawet cały dzień. Ta operacja bardzo dużo zmieniła i dlatego więc namawiam do konsultacji z lekarzami i nie obawianie się zabiegów, bo może być tylko lepiej;).

Magdalena
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/10/06 10:57 #2 przez dominik83
dominik83 odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
Oj Magdaleno wiem o czym mówisz choc jestem facetem, ale jek koleżanka wsczesniej napisala,czy estetyka jest aż tak ważna? Funkcjonalność protezy powinna być wygodna.Techniczncznie nie da się zrobić protezy nie widocznej, ponieważ pod rzepką musi być oparcie, a co za tym idzie krawędzie leja będą wystwać. Można przyciąć maksymalnie lecz to może spowodować złe trzymanie sie protezy na nodze. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie linera z silikonu gdyż zabespieczenie protezy zapewnia trzpień i uszy nadkolanowe można obciąć max lecz i tak bedzie w małym stopniu widzalne. Wiem że dla kobiet to jest ciężki temat,ale dla facetów też to nie jest łatwe. jestem na protezie 17 lat i tak przestało mi to przeszkadzać dopiero jak zacząłem pracować w protetyce. Moja rada dla Ciebie jest taka Niech proteza będzie dla Ciebie wygodna a na estetyke nie zwracaj szczególnej uwagi!!! poazdrawiam Dominik :lol:
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/07/12 16:46 #3 przez magdalenkagk
magdalenkagk odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
A i dziękuję za odpowiedzi:)

Magdalena
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/07/12 16:44 #4 przez magdalenkagk
magdalenkagk odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
Nie źle mnie zrozumiałaś do faktu że nie mam nogi się przyzwyczaiłam. Czasami nawet wolę iść gdzieś o kulach bez protezy niż w, w pełni zaakceptowałam fakt że jestem nie pełnosprawna, a ludzie z mojego otoczenia dobrze wiedzą że nie mam nogi i raczej w pełni to akceptują. A na niewidocznej protezie mi zależy bo tego wymaga moja przyszła praca jaką mam zamiar wykonywać. A co do wyglądu protez zraziła mnie obecna, gdzie nowo poznani ludzie pytają mnie "co ci się stało w kolano?" :/

Magdalena
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/07/12 10:02 #5 przez sunnyleg
sunnyleg odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
Do autorki - naprawdę da się zrobić bardzo estetyczną protezę podudzia. Może być prawie niewidoczna w pewnych okolicznościach.

Ale będę brutalniejsza niż większość tu piszących: też jestem kobietą, generalnie estetką, ale w TYCH kwestiach zdecydowanie, na bazie doświadczenia, stawiam na REALIZM.
Chodzę na dwóch protezach podudzi i również zawsze ważne dla mnie było, aby protezy nie były rażąco obrzydliwe, ale bez przesady.

Wiele osób (pewnie głównie bardzo młode dziewczyny, jak Ty:)) z różnych przyczyn, moim zdaniem, zbyt wielką wagę przywiązują do szczegółów, o których piszesz.
Bo problem nie leży w tym, jak to wygląda a raczej w tym, na ile oszukujesz sama siebie.
Większość amputantów, których spotkałam - i mężczyźni, i kobiety - masę energii tracą na wmawianiu sobie, że wyglądają przecież jak "przedtem". Otóż tak nie jest. Wyglądacie PRAWIE jak przedtem - czy to dużo czy mało to już inna kwestia.

Zastanów się, czy nie lepiej oswoić i siebie i otoczenie z nową nogą, troszkę inną od tej prawdziwej niż kryć się z drobiazgami, udawać i kręcić.

Ja tam doszłam już do tego etapu, że ani się siebie nie wstydzę ani nie ukrywam więcej, niż to konieczne. Niech się wstydzi ten kto widzi - jeśli ma problem. Co ciekawe, taką postawą zyskuję w 99% życzliwość postronnych i rzeczywistą akceptację. Szkoda, że wiele lat wcześniej nikt mnie tego nie nauczył. Ale:)

A mówię to wszystko, bo byłam w tym miejscu i wieku, co Ty. I dziś wiem, że bardzo wiele chyba nawet straciłam przedkładając złudną estetykę ponad wygodę chodzenia i wiarę w siebie jako osobę. Nie warto!

A opowieści w stylu - "nic nie będzie widać, kiedy nawet będziesz siedziała" - to wg mnie bajki. Lekko będzie widać, szczególnie w obcisłych spodniach. TYLKO ŻE CO Z TEGO???

Im wcześniej siebie polubisz w tej formie tym łatwiej Ci będzie w przyszłośc:)
Pzdr.

Codziennie zaczynam od nowa...
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/07/12 07:51 #6 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Proszę o porade i pomoc.
Witaj

Spotkałem kilka osób po tego typu amputacji i w każdym przypadku był problem kometyki.
Uważam że proteza podudzia jest lepszym rozwiązaniem funkcjonalnym (zawieszenie), jak i kosmetycznym (można ładnie wykonać imitacje goleni).
Ten poziom amputacji, umożliwia bardzo ładne poruszanie się wprawiając w strapienie osoby nie będące w temacie :).

Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.653 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art