Forum

Poradniki do pobrania

PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY

Więcej
2012/10/29 13:11 #1 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY
ja to mam , na codzień...probuję wtedy rozmasować kikuta.. wtedy boli mniej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • viola
  • viola Avatar
2012/10/29 07:17 #2 przez viola
viola odpowiedział w temacie: Re: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY
Witam! wszystkich Jestem osobą początkującą w forum amputantów proszę o wyrozumiałość.
Mam problem z noga amputowaną ,chodzę na protezie 4 lata ,zmieniam co 7 miesięcy lej poliuretanowy i zawsze było dobrze aż do wczoraj,chce założyć protezę z bólu się zwijam nie mogę ,końcówkę kikuta mam silnie unerwioną lej mi ją zdusza ,po prostu nie mogę wyrobić z bólu,mam wrażenie jak by to nie była moja proteza ,może któryś z was miał podobny przypadek? :-?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/23 14:45 #3 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY

Witaj Agat,ja o protezie chodzę już 50 lat i od zawsze wszystkie otarcia i odleżyny leczyłam polewając najpierw spirytus a potem mąka ziemniaczana do pończochy. W ten sposób zahartowałam kikut i do dziś nie kupuję innowacyjnych kosmetyków, żeli czy innych specyfików.O tym sposobie powiedział mi pierwszy technik ortopeda, którego zapamiętam.Jest jeszcze druga kwestia, otóż tak jak myślisz może to być źle wykonana proteza, ale jak zwykle to bywa początki są zawsze trudne, więc życzę cierpliwości i dużo samozaparcia, pozdrawiam.................

dokładnie tak, poczatki są zawsze trudne(noszę tymczasową protezę od czerwca) , dopiero teraz zaczynam chodzić bez kul...a boli mnie tylko jak chodzę:) pozdrawiam , i cierpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/20 17:01 #4 przez dorasz3
dorasz3 odpowiedział w temacie: Re: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY
Witaj Agat,ja o protezie chodzę już 50 lat i od zawsze wszystkie otarcia i odleżyny leczyłam polewając najpierw spirytus a potem mąka ziemniaczana do pończochy. W ten sposób zahartowałam kikut i do dziś nie kupuję innowacyjnych kosmetyków, żeli czy innych specyfików.O tym sposobie powiedział mi pierwszy technik ortopeda, którego zapamiętam.Jest jeszcze druga kwestia, otóż tak jak myślisz może to być źle wykonana proteza, ale jak zwykle to bywa początki są zawsze trudne, więc życzę cierpliwości i dużo samozaparcia, pozdrawiam.................

Dorota

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/26 13:23 #5 przez Waldek
Waldek odpowiedział w temacie: Re: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY
Taka operacja nazywa sie reamputacją. Ja miałem kiedyś podobny problem. Rzecz działa sie w kontancińskim STOCER-ze. Gdy lekarz zaprponował mi cos takiego, to na drugi dzień wyjechałem na własna prośbę. Operacyjnie zlikwidowano przetokę i mam spokój juz ponad 20lat. Pozdrawiam.

Vivaldi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/23 16:44 #6 przez agat
agat stworzył temat: PROBLEM PO ZAPROTEZOWANIU POMOCY
Witam
Bardzo proszę o radę badź o jakieś sugestie w mojej sprawie.
Zacznę od początku w grudniu odebrałam protezy ( jestem po urazowej obustronnej amputacji nóg na wysokości podudzi). Gdy powoli uczyłam się chodzić w nich zawsze odczuwałam w prawej nodze ból dokładnie na samym szczycie kikuta ale wszyscy zwalali to, że to dopiero początki więc godziłam się z tym iż w końcu będzie lepiej, niestety nie gdy ból był nie do wytrzymania po jakimś czasie zaczęłą się sączyć wydzielina szybki kontakt z chirurgiem który stwierdził ze zrobiła się odleżyna. Dla chirurga jedynym wyjściem jest skrócenie jeszcze kikuta bo to być może związane było z tym bólem.
Proszę o pomoc badź jakieś informacje czy też mieliście takie problemy? i co wtedy robiliście.
Może to wina protezy? Proszę o pomoc i jakieś sugestie agat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.158 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art