Poradniki do pobrania

Stopa dla kobiety

Więcej
2009/11/05 14:50 #7 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
Jeszcze jedno nie rozumiem jaki model kolana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/05 14:46 #8 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
A propo mojej wagi to ważę 56 wiec ciężka nie jestem a mój wcześniejszy wzrost 174 ale przed wypadkiem moja waga to 62 kg i więcej nie dam rady gdyż miałam tendencję spadkową masy po wyjściu ze szpitala ważyłam 52 więc nadrabiam kilogramy bardzo dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/05 14:43 #9 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
No super dziękuję więc jestem po obustronnej amputacji i dość długo stopę wybieraliśmy gdyż długość moich kikutów jest duża a co za tym idzie wiele stóp odpadało ze względu na wysokość myślę, że będę zadowolona marzę postawić pierwszy krok a 30 listopada to uczynię klamka zapadła ale bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź to dopiero 3 miesiąc po moim wypadku i wszystko jest obce nowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/04 20:21 #10 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
Agat,

niewiele piszesz o sobie (wysokosc amputacji, aktywnosc, model kolana, waga), dlatego trudno jest cos powiedziec o Axtion w Twoim konkretnym przypadku. Sprobuje wiec ogolnie.

Axtion 1 E 56 (reszta nazwy nie gra roli – to wielkosc i rodzaj skarpety) jest stopa z jednej strony swietna z drugiej - trudna.
Po kolei:
- to swietna stopa dla osob bardzo aktywnych, uprawiajacych intensywnie sport lub dla co najmniej aktywnych ale dosyc ciezkich. W obu wypadkach jest wrecz idealna.

- to rownierz stopa nieodzowna dla osob, ktore zmuszone sa do uzywania stopy o bardzo niskiej wysokosci. Ma tylko nieco ponad 5 centymetrow i swietnie pasuje przy dlugim kikucie i protezie o dlugim kolanie.

Ta stopa oddaje fantastycznie duzo energii, ale zadna stopa tej energii nie produkuje. Stopa moze tylko tyle energii oddac, ile jej sie dostarczy. A to znaczy, ze tylko osoby bardzo aktywne i sprawne maja szanse wykorzystac ta zalete Axtion. Dla osob mniej aktywnych ta stopa jest zwyczajnie za twarda.

Inny aspekt to wlasnie niska budowa. Przy dlugim kikucie i dlugim kolanie protezowym (dotyczy amputacji powyzej kolana) niewiele jest alternatyw, a Otto Bock nie ma wlasciwie zadnej, bo Low Rider jest tak twardy, ze przypomina bardziej sredniowieczne narzedzie tortur ;-)

Jeszcze jeden aspekt Axtion to slabosc powloki kosmetycznej. Bardzo twarda stopa przy silnych obciazeniach aktywnych nie wytrzymuje zbyt dlugo. Na poczatku musialem kosmetyke zmieniac co 3-4 miesiace. Od kilku miesiecy jest nowy model kosmetyki wzmocniony carbonem i jak na razie nie peka.

Podsumowanie:
- jezeli jestes osoba bardzo aktywna i uprawiajaca aktywnie sport, bedziesz zadowolona.
- jezeli jestes „skazana” na stope o niskiej budowie, nie masz specjalnie innego wyjcia.
- ani jedno, ani drugie? Pomysl o innej stopie.

Pozdrawiam. maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/04 10:50 #11 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
Proszę czy mogą coś Państwo powiedzieć mi na temat stopy Axtion 1E56=26 Spectra bo 30 listopada będę miała protezy jestem po obustronnej amputacji urazowej podudzi, albo gdzie mogę znaleźć o niej informację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/07/18 06:47 #12 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Re: Stopa dla kobiety
Jest wiele stóp wartych polecenia. Może zainteresuje Panią stopa Elation firmy Ossur. Stopa posiada możliwość regulacji wysokości obcasa za pomocą jednego przycisku. Jest bardzo ładnie wykonana, no i jest stopą dynamiczną. Wydaje mi się, że ten produkt może spełnić wszystkie Pani oczekiwania odnośnie stopy.
www.ortocentrum.com.pl/html/pol/produkty...e/stopy.html#elation
www.ossur.com/prosthetics/feet/elation

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.204 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art