Poradniki do pobrania

Ból kikuta

Więcej
2008/10/23 14:02 #1 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Ból kikuta
Anelo,

tego rodzaju bol jest prawdopodobnie wynikiem powstania neuromu (nie wiem czy to tak sie nazywa po polsku).
Obciety nerw probuje odrosnac, a nie znajdujac miejsca, rozrasta sie na koncu kikuta w ksztalt przypominajacy kalafior. Jezeli to zakonczenie nie jest dostatecznie gleboko ukryte w tkance miesniowej, powstaja takie wlasnie bole, jak opisalas.

Lekarz specjalista od bolu moze to sprawdzic, np. wstrzykujac w takie zakonczenie znieczulenie. Niestety takie znieczulenie dziala dosyc krotko.

Te bole same nie ustepuja. Najprosciej i najskuteczniej likwiduje je operacja podczas ktorej nerw zostaje skrocony, a jego zakonczenie ukryte moliwie gleboko.

Pozdrawiam.
maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/22 18:47 #2 przez anelo
anelo stworzył temat: Ból kikuta
Witam wszystkich :-)
Mój brat rok temu stracił nogę w wypadku.Od 8 m-cy chodzi na protezie udowej ( lej kontaktowy , silikonowy).Ciągle bandażuje kikuta na noc.Ostatnio zaczęły się u Niego pojawiać bóle podczas chodzenia , nagłe , silne, jakby ucisk mięśni na nerw.Czasami musi nawet zdjąć protezę , żeby ból ustąpił.Czy wiecie jak temu zapobiegać, czy to przejściowe problemy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.273 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art