Poradniki do pobrania

odciski na kikucie

Więcej
2013/10/15 08:31 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: odciski na kikucie
witam
spróbuje jeszcze skonsultować z protetykiem co robił ci protezę noże trzeba cos poprawić leju protezowy może jest za duzu nacisk na to miejsce i trzeba odciążyć

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/14 18:59 #3 przez TOM 50
TOM 50 odpowiedział w temacie: odciski na kikucie
Witam , od dłuższego czasu mam problem z odciskami na kikucie kończyny dolnej ( podudziu ) . I od razu zaznaczam ,że nie są to nagniotki , tylko bolesne odciski , chyba na tle wirusowym , bo był jeden mały a teraz są trzy . Na wysokości kolana , ale z boku . Próbowałem już chyba wszystkiego , wszystkie plastry na odciski . Przynosi to tylko bardzo chwilowa ulgę . Zazwyczaj chodzę zaciskając zęby , bo proteza uciska na te odciski . One odrastaja co chwila , co kilka dni. Nie wiem , czy udac się do ortopedy i usunąc jej chirurgicznie , ale to unieruchomi mnie na dłuższy czas i wyłaczy z pracy , a na to nie mogę sobie pozwolić . czy ktoś spotkał sie z tym problemem ? jest na to jakaś rada ? Pojutrze umówiłem sobie wyzytę u dermatologa , bo chcę jeszcze od niego porady . Ale może wy coś poradzicie ??? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/25 10:05 #4 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: odciski na kikucie
Witaj
Wydawanie jakichkolwiek osądów i rad na odległość w Pani przypadku jest ryzykowne, ale może coś podpowiem.
W oparciu o informacje o Pani problemie (jest ich niewiele i nieprecyzyjnie) można by przypuszczać iż w wyniku zmian obwodowych podparcie na protezie nie jest w prawidłowym miejscu (więzadło właściwe rzepki) tylko na samej rzepce. Jest to bardzo niewskazane i niebezpieczne gdyż może dość do uszkodzenia samej rzepki, zwichnięcia jej, przemieszczenia, ogólne problemy z stawem kolanowym co może nieść za sobą bardzo poważne problemy zdrowotne. Moim zdaniem powinna się Pani udać jak najszybciej do zakładu ortopedycznego i potwierdzić moje przypuszczenia, jeśli tak jest wykonać nowy lej protezowy. Nie bardzo rozumiem dlaczego Pani nie chce wykonać nowego leja? Jakie są tego powody?
Proszę położyć na szale korzyści i straty jakie Pani poniesie chodząc w zbyt luźnym leju (oczywiście jeśli tutaj leży problem).
Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i wybór oczywisty.
pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/24 15:59 #5 przez czarnulka24
czarnulka24 odpowiedział w temacie: odciski na kikucie
Witaski ;) jestem po amputacji 2 lata ostatnio spadła mi waga i tym samym kikut wpadł mi do protezy jestem po amputacji podudzia .... Zakładam 3 skarpetki .... Mój problem polega na tym , że na kolanie mam taka jak by kulkę jest czerowna byłam u lekarza to powiedział że jest to od duszone :( nie wiem co mam zrobić z tym czy czekać bo nie chciała bym jeszcze wymieniać leja na nowy .... Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/26 20:28 #6 przez lidi
lidi odpowiedział w temacie: Re: odciski na kikucie
Może jeszcze proszę uściślij co dla Ciebie znaczą "odciski". Zanim dokładnie przeczytałam Twój post , to myślałam, że chodzi o nagniotki. Odcisk czyi co? Bolesne zaczerwienienie? Uszkodzony naskórek? Czy...... Proszę wyjaśnij.
Jednak zgadzam się z tym co mówi Rober , że winny jest lej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/25 09:35 #7 przez dominik83
dominik83 odpowiedział w temacie: odciski
Ja chciałbym zapytać gdzie ci się te odciski pojawiają, w którym rejonie kkikuta? i czy masz udo czy podudzie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.183 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art