Poradniki do pobrania

zapytanie

  • svietic
  • svietic Avatar
2013/07/20 05:48 #7 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: fantomy
Cześć Ona. Jak poświęcisz trochę czasu i pogrzebiesz na tym forum, to w różnych miejscach o walce z fantomami napisano tu sporo. Sama pisałam ze dwa razy. Zamieściłam też link do dość dobrego artykułu o bólach fantomowych "Na tropach Fantomów", ale po 5 latach redakcja Wiedzy i Życia przeniosła go do archiwum i już jest nie aktywny. Chciałam umieścić tekst bezpośrednio tu, ale coś mi nie wychodzi. Pisałam nawet do administratora, ale pozostało bez odpowiedzi. Artykuł jest pani prof. Małgorzaty Kossut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/20 02:45 #8 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
czyli amitriptilina działa nie tylko na mnie :) musze swojemu lekarzowi podziekować :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/19 20:10 #9 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Cześć, ja również jestem po urazowej obustronnej amputacji kończyn dolnych na wysokości 1/3 ud. Rozumiem że obecnie znajdujesz się już w swoim domu, i masz ściągnięte już szwy, jeśli chodzi o gojenie to też kikuty goiły ni się dość długo, będąc już w domu przemywałem rany i zmieniałem często opatrunki nasączone Ocetniseptem, aż do momentu całkowitego wygojenia.

Ropa która Ci się pojawiła, to dobrze by było aby to obejrzał lekarz który Cie prowadził w szpitalu, być może należało by tę ropę usunąć, bo jeśli ta ropa będzie nadal to niestety z gojenia będą nici. Kikut będzie bolał póki się nie wygoi w całości, zwłaszcza że jest w nim ropa.

Jeśli chodzi o bóle fantomowe to faktycznie nie ma na nie obecnie lekarstwa trzeba po prostu się do tego przyzwyczaić i tak żyć, mi lekarz przepisał tabletki: Amitriptylinum VP 25mg - jest to lek przeciwdepresyjny, po za tym działaniem też uspakaja, dokładny mechanizm jego działania jest nieznany, można go kupić wyłącznie na receptę, biorę po 1 tabletce rano, i wieczorem, odnoszę wrażenie że nieznacznie pomaga, ale to jest tylko moje odczucie.

Jeśli będziesz potrzebowała jakiś dodatkowych informacji to pisz na forum, lub na PW postaram się pomóc.
Serdecznie pozdrawiam, życzę dużo zdrówka :->


_________________

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/19 16:36 #10 przez Ona z Lublina
Ona z Lublina odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Witam wszystkich serdecznie ,jestem 3 miesiące po amputacji nogi(w wyniku wypadku)słabo sie goi szew,jestem po drugiej reamputacji na nie gojenie przyłączyła sie pałeczka ropy błękitnej którą dostałam w gratisie w szpitalu :-/ kikut czasem boli mniej czasem więcej najgorsze sa fantomy ,wiem ze nie ma na to lekarstwa ale moze ktoś z Was kochani-aputowani ma jakies dobre rady.pozdrawiam serdecznie

Barbara

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 08:37 #11 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Witam wszystkich,chcę się zapytac czy może ktoś z was miał takie mocne uciski na kikucie,jakby ktoś sciskał imadłem,mam podejrzenie że to byc może skurcz mięsniowy jest to bardzo dokuczliwe i nie wiem jak sobie z tym poradzic.Byc może tak ma już byc?przy takiego rodzaju amputacji.Proszę o jaką kolwiek poradę [chcę zaznaczyc że jestem po obustronnej udowej amputacji urazowej 10 m-cy temu,i jeszcze nie posiadam protez]czy można temu zaradzic?jesli tak to jak to proszę o podpowiedz.Pozdrawiam :-(

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/26 19:41 #12 przez inga
inga odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Dziekuję wszystkim za pomoc , za wszytkie porady.Zaraz wskoczę na podana stronę.
Pozdrawim bajecznie kolorowo ( jak trawniki we Wrocławiu ukwiecone krokusami)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.294 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art