Forum

Poradniki do pobrania

Jakie ćwiczenia by schudnąć po podwójnej amputacji nóg.

Więcej
2020/01/22 11:56 #1 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Jakie ćwiczenia by schudnąć po podwójnej amputacji nóg.
Witam
Niestety ćwiczenia to mniejsza część pracy, którą należy wykonać. Podstawowym zagadnieniem jest odpowiednia dieta z dokładnie wyliczonym niedoborem energetycznym. Generalnie jeśli chodzi o zrzucanie wagi zawsze dieta i aktywność fizyczna powinny iść w parze, ale większą wagę dla odpowiednich efektów ma dieta. Samodzielne redukowanie racji pokarmowych (niedojadanie) absurdalnie prowadzi do obniżenia metabolizmu a co za tym idzie - tycia. Czyli jedynym rozwiązaniem jest rzetelna konsultacja dietetyczna. W wielu miejscach działają przychodnie chorób metabolicznych, gdzie dietetyka jest refundowana przez NFZ. Proszę poszukać takiej poradni w swojej okolicy. Życzę dużo wytrwałości i spektakularnych efektów w gubieniu wagi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/18 17:45 - 2020/01/18 17:52 #2 przez DoriKaczmarkova
DoriKaczmarkova stworzył temat: Jakie ćwiczenia by schudnąć po podwójnej amputacji nóg.
Hej. Jestem już 2,5 roku po amputacji obu podudzi. Od dłuższego czasu widzę, że strasznie przebieram na wadze, pomimo tego, że wcale nie jem tak dużo. Próbowałam zwykłych ćwiczeń typu brzuszki czy pompki ale to za mało. Do kogo mogę się zwrócić o rozpisanie ćwiczeń? A może jest ktoś kto zmagał się z podobnym problemem i może mi podsunąć jakieś pomysły? Dodam tylko, że nadal mam podstawowe protezy, chodzę samodzielnie do pracy w której przez 1/4 chodzę i ćwiczenia wymagające dodatkowego obciążenia nóg odpadają na ten moment
Pozdrawiam.
Ostatnia edycja: 2020/01/18 17:52 przez DoriKaczmarkova.
The following user(s) said Thank You: danielsen

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.160 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art