Forum

Poradniki do pobrania

jak pomóc osobie po amputacji

Więcej
2013/07/21 17:51 #2 przez korcia11
korcia11 odpowiedział w temacie: Re: jak pomóc osobie po amputacji
Witam mam na imię Małgorzata 47 lat 2 tygodnie temu po 12 latach i 16 operacjach miałam amputacje prawej nogi,podudzia,jutro jade do sciagniecia szwów i co dalej nie wiem błagam może ktoś mi podpowie co mam dalej robic czy wszystko jest takie trudne,kiedy zakłada się pierwsza protezę?i czy bardzo drogie są takie protezy?jestem osoba samotna utrzymuje się z renty 900 zł,gdzie ewentualnie mogłabym się udac po pomoc o jakieś dofinansowanie oprócz pfron i nfz?czy za protezy tymczasowe się płaci?jeśli tak czy można uzyskac jakąś dopłatę i skąd?prosze pomózcie tak bardzo się boje a nie mam nikogo jedyna nadzieja w Was będę wdzieczna za kazda podpowiedz,pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/19 13:36 #3 przez Joanna1
Joanna1 odpowiedział w temacie: Re: jak pomóc osobie po amputacji
Witaj.
Zgodzę sie ze wsześniejszymi postami, iż nie możecie teścia traktować jako osoby niepełnosprawnej. Owszem w pewnych czynnościach życiowych będzie trzeba mu pomóc, ale absolutnie go nie wyręczać.
Mój chłopak w zeszłym roku uległ wypadkowi wskutek czego stracił prawą rękę na wysokości przedramienia. Na początku była to dla nas tragedia, ale z biegiem czasu dostosowaliśmy się do sytuacji. Nie wiem w jakim wieku jest twój teść i w jakim stanie zdrowia, ale może spróbowalibyście umówić się na spotkanie do szpitala w Trzebnicy. Trzebnica jest najlepszym szpitalem w Polsce dokonującym przeszczepy rąk od niespokrewnionych dawców. Możesz sobie na ich temat poczytać w internecie. My obecnie czekamy na dawcę i jak Bóg da to będzie przeszczep. Ostatnio wydziałam reportaż o kobiecie, która miała chyba 57 lat i przeszczepiono jej w Trzebnicy rękę od ramienia. Miała w niej czucie, zginała łokieć, nadgarstek, ruszała palcami. Jak dla mnie to było niesamowite.
Wydaje mi się, że przede wszystkim powinniście zadbać o psychikę teścia, bo można być bez rąk i nóg, ale w cale nie trzeba być kaleką.
Pozdrowienia

Joanna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/13 18:00 #4 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: jak pomóc osobie po amputacji
Niedawno taki mlody chlopak ze wsi w której mój brat mieszka stracił prawa ręke , jakaś maszyna mu odcięła , ale chłopak jest niewzruszony , tak jakby nic sie nie stalo, dalej prowadzi gospodarstwo ...dostosowal do włsnych potrzeb , urządzenia w oborze , w ciągnikach , maszynach i z tego co wiem to na razie nie używa protezy...ale to wszystko dlatego ,że nie miał czasu uzalać się nad swoim losem , miał zbyt dużo pracy , i zobowiązań , aby znaleźć czas na zamartwianie się , może to jest najlepsza rehabilitacja - dużo zajęcia , sam tak robiłem po wyjściu ze szpitala , podlogi w pokojach pokładłem , pomalowałem , łazienkę skończyłem remontować...fakt że się z tym zbierałem rok wcześniej , materiał miałem już wcześniej .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/13 17:52 #5 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: jak pomóc osobie po amputacji
Na pewno nie róbcie z niego kaleki bo to denerwuje. Nie możecie użalać się nad nim, mówić że stała mu się krzywda itd. On musi się czuć potrzebny z jedną ręką, czasami nawet poproście żeby Wam w czymś pomógł nawet z jedną ręką. On musi se czuć potrzebny bo inaczej może się załamać. Dajcie mu jakies zajęcie to będzie zadowolony i zrozumie,że brak jednej ręki to nie koniec świata. Powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/12 07:33 #6 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Re: jak pomóc osobie po amputacji

W zeszłym tygodniu mój teść miał amputowaną rękę prawą, jest osobą bardzo ruchliwą która wiecznie coś naprawia dłubie gotuje itd. martwimy się z rodziną jak on sobie poradzi, chcielibyśmy mu pomóc wprowadzić jakieś udogodnienia ale kompletnie nie wiemy od czego zacząć. Będę wdzięczna za każdą radę

Witaj
z opisu nie wiele wynika i nie wiem czego szukacie, potrzebujecie. Jest wiele pytań bez odpowiedzi, co macie na myśli "udogodnienia" chodzi o protezę czy coś innego?
pozdrawiam
p.s. jeśli nie chcecie pisać konkretów na forum można pisać do mnie na pm

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/11 17:00 #7 przez klara20
klara20 stworzył temat: jak pomóc osobie po amputacji
W zeszłym tygodniu mój teść miał amputowaną rękę prawą, jest osobą bardzo ruchliwą która wiecznie coś naprawia dłubie gotuje itd. martwimy się z rodziną jak on sobie poradzi, chcielibyśmy mu pomóc wprowadzić jakieś udogodnienia ale kompletnie nie wiemy od czego zacząć. Będę wdzięczna za każdą radę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.238 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art