Forum

Poradniki do pobrania

Aktywny samorząd

Więcej
2013/06/18 21:43 #67 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: Aktywny samorząd
... o ile kibicuję w jak najwyższym dofinansowaniu, to z tego co się dowiadywałem, 25 dotyczy wyłuszczenia w stawie biodrowym, ale warto się dopytywać!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/18 19:42 #68 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Aktywny samorząd
i ja mam teraz wątpliwości , mam uciętą noge w połowie uda ..nawet mniej mi zostalo niz polowa ...18-19 cm od pachwiny. Więc dostane 20 czy 25 tys???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/17 17:29 #69 przez Edziu
Edziu odpowiedział w temacie: Re: Aktywny samorząd
Ja też chodzę na dwóch protezach jak ty mi piszesz, że udo i podudzie.
Ale jestem w tym całkowicie zielony, i chciałbym coś więcej wiedzieć o tym
chodzeniu, bo ja chodzę o kulach na dwóch protezach.
Protezy mam zwykłe, jedna za 7 tyś, a druga coś 3 700 razem co mi dopłacili
z PFRON.
Przesyłam pozdrowienia odpisz mi ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/17 12:43 #70 przez Zbychu
Zbychu stworzył temat: Aktywny samorząd
Witam wszystkich.

Chciałbym się was poradzić w sprawie tego programu gdyż mam coraz więcej wątpliwości czytając ten wniosek jak to cudo wypełnić.

Na początek dwa zdania o sobie.
Jestem wieloletnim amputantem obu kończyn (udo i podudzie), Pracuję chodząc na protezach z NFZ więc lekko nie jest. W grudniu minął mi 3 letni okres ale wiadomo zima i sobie odpuściłem bieganie z papierami. Pech chciał że w marcu zrobił mi się na kikucie ropień i zaszła potrzeba interwencji chirurgicznej. Dwa miesiące się goiło i wiadomo kikut do leja nie wejdzie więc kierunek protezownia miara na nowy i pojawił się program Aktywny samorząd.

I teraz jest taka sytuacja że, wypada mi za wymianę leja zpałacić z własnej kieszeni (jakoś trzeba chodzić do pracy) bo na naprawę nie dostanę (minęło 3 lata) a o ile rozumiem to na nowe nie mogę się starać chcąc skorzystać z tego programu.

a teraz co do wniosku

1. Czy zaświadczenie lekarskie może być wystawione przez chirurga czy ma być przez ortopedę? i co on biedak ma napisać w tej ostatniej pozycji

"Ocena zdolności do pracy w wyniku zaopatrzenia w protezę, w której zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania techniczne"

I tak żaden nic o mnie nie wie bo nie mam czasu biegać po konowałach, jak mam problem z kikutami to idę do ogólnego i z reguły to wystarcza.

2. Informacja o korzystaniu ze środków PFRON - rozumiem że dotyczy to środków na które podpisuje się umowę czyli jak skorzystałem z dopłaty do sanatorium to tego nie uwzględniam.

3. O jakie kwoty wnioskujecie?
moja specyfikacja na udo to 25-27 tyś w zależności od leja
a podudzie 10 tyś lub 15 z linerem silikonowym

więc na udo wychodzi spora dopłata z mojej strony

4. Czy niepełnosprawność Wnioskodawcy/podopiecznego jest sprzężona (występuje więcej niż jedna przyczyna niepełnosprawności, - rozumiem że jak nie mam obu nóg ale wskutek jednego wypadku to nie.

Sorry za długi post to i tak nie wszyskie moje wątpliwości ale czas się zbierać do domciu
mam nadzieję że składacie wnioski i podzielicie się swoimi uwagani.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.148 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art