Forum

Poradniki do pobrania

Proteza tymczasowa - czy konieczna?

Więcej
2020/03/23 12:08 #1 przez hasari
hasari odpowiedział w temacie: Proteza tymczasowa - czy konieczna?
W wielkim skrócie - proteza tymczasowa jest przeznaczona na okres do 3 miesięcy max, w czasie którego pacjent uczy się poruszać na takim sprzęcie, wykonywać podstawowe czynności, zaakceptować protezę jako niezbędną rzecz do poruszania się. Dodatkowo, umożlwia dopasowanie kikuta do odpowiedniego kształtu i opanowanie jego objętości na tyle żeby w przyszłości nie trzeba było "co chwile" wymieniać leja protezowego na mniejszy lub większy. Oszczędzi to przede wszystkim masę pieniędzy i czasu. Mimo bardzo prostej budowy takiej protezy i stosunkowo niewielu funkcji to polecam aby taki sprzęt zamówić i wykonać. Gwarantuje że jeśli odpowiednio się pacjent nauczy poruszać na tymczasówce, od razu lepiej będzie chodził na stałej protezie - ostatecznej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/08 00:02 #2 przez rafal1979
rafal1979 odpowiedział w temacie: Proteza tymczasowa - czy konieczna?
Witam jestem też po amputacji i jestem zdziwiony ze lekarz wskazał proteze ostatecznom ja miałem tymczasowom jako pierwszom. moj pan protetyk który nie naciogał bardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczył że to jest strata pieniedzy zakup takiej protezy ostatecznej ,po pierwsze kikut sie musi uformowac po drugie zachatrowac a po trzecie musi sie mama przyzwyczajic bo czesto ludzie sie poddaja i londują na wózkach a noga leży i sie kuży z mojego doswiadczenia proponuje tymczasowom pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/07 08:47 #3 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Proteza tymczasowa - czy konieczna?
Witam
Przesyłam link do artykułu o protezach tymczasowych www.amputowani.pl/konczyna-dolna/rady-na...tezy-tymczasowe.html . Proszę sobie na spokojnie go przeczytać, i gdyby Pani miała więcej pytań proszę o kontakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/07 08:24 #4 przez asica201
asica201 stworzył temat: Proteza tymczasowa - czy konieczna?
Dzień dobry, mam mamę po amputacji nogi nad kolanem (z powodu miażdżycy). Amputacja była 3 tygodnie temu. Lekarz dał zlecenie na protezę stałą i dziwił się że chcemy też protezę tymczasową. jesteśmy zupełnie zieloni w tym temacie. Nie wiem czy proteza tymczasowa jest konieczna, czy warto płacić? Mamy też zlecenie na jakieś skarpety na kikuta, to chyba pod protezę stałą? Nie wiem od czego zacząć? Dziękuję z góry za wszelką pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.288 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art