Forum

Poradniki do pobrania

Amputacja palcy prawej dłoni

Więcej
2012/07/03 20:38 #1 przez assia
assia odpowiedział w temacie: Re: Amputacja palcy prawej dłoni
Witam. Jestem po amputacji 2 palców prawej dłoni. Po pierwsze chciałam się przywitać :)
Po drugie, tym co pytają o protezy estetyczne mogę polecić protezy dr Pilleta w Paryżu, z tymże nie mam porównania z innymi. Mogę powiedzieć, że zużywają się mniej więcej po 3 latach, więc do końca życia co 3 lata czeka mnie wydatek ok 11 tyś (jest to cena za kontynuację, za pierwszym razem było drożej). Chciałam w tym miejscu zapytać o cenę osoby, które kupują protezy skandynawskie. Na początku, gdy porównywałam oferty, skandynawska była niekorzystna, bo liczyli za każdy palec oddzielnie i wychodziło ok 1,5 raza więcej. Ale może coś się zmieniło, a może skandynawskie protezy są trwalsze? Podzielcie się, proszę.
Chciałabym też pogadać z osobami, które też jeżdżą do Paryża po protezy.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/28 13:20 #2 przez sister
sister odpowiedział w temacie: pytanie
Witam
Jestem nowa na forum i szukam informacji na temat protez palców. Chciałabym się dowiedzieć, jak długi musi być "palec", który pozostał po amputacji, aby było możliwe noszenie protezy?
Proszę o odpowiedź.

sister

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/07 09:23 #3 przez alina30
alina30 odpowiedział w temacie: Re: Amputacja palcy prawej dłoni
Witam, mam na imię Alina. Jakiś czas temu straciłam 3 palce prawej ręki i nie mogę się z tym pogodzić. Byłam w firmię www.vigo-ortho.pl/ i najbardziej podobały mi się protezy pojedynczych palców.

Czy ktoś może posiada taką proteze i mógłby wyrazić opinię? Najbardziej zastanawia mnie jak to jest z mocowaniem takiej protezy?

Niestety straciłam cały palec środkowy, na miejscu powiedzieli mi, że istnieje możliwość nadcięcia dłoni tak aby uzyskać mocowanie protezy także dla 3 palca. Szukam osób, które przechodziły taki zabieg i mogę opowiedzieć czy uzyskali dobre mocowanie i czy warto do tego podchodzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/07/30 11:04 #4 przez rysia100
rysia100 odpowiedział w temacie: Re: Amputacja palcy prawej dłoni
Cześć mam na imię Gabrysia i jestem dwa miesiące po wypadku w pracy maszyna urwała mi trzy palce u prawej dłoni. Niestety palca wskazującego nie udało się uratować,a środkowy i serdeczny są narazie sztywne czy rehabilitacja coś pomoże niewiem byłam operowana w WAM w Łodzi.Mam pytanie do Przemka jak długo czekałeś na termin operacji na usunięcie drutów bo ja też mam jeszcze do usunięcia druty.A tak wogóle to podobno nie robią implantów palca wskazującego bo jest nie potrzebny tak powiedział mi lekarz. Pozdrawiam ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/08 19:19 #5 przez monika148
monika148 odpowiedział w temacie: Re: Amputacja palcy prawej dłoni
Witaj
Ja JESTEM PO AMPUTACJI TRZECH PALCÓW U PRAWEJ DŁONI I TEZ POTRZEBUJE PROTEZY. co MOŻESZ MI DORADZIĆ , GDZIE MAM SIĘ UDAĆ PO PROTEZĘ
POZDRAWIAM MONIKA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/03 11:49 #6 przez rafalgor
rafalgor odpowiedział w temacie: Re: Amputacja palcy prawej dłoni
Ja swoją protezę przedramienia robiłem też w Łodzi na Pasjonistów w Centrum Techniki Ortopedycznej. Zdecydowałem się na tzw mioelektryczną -czyli taką, którą steruję impulsami mięśniowymi. Super sprawa! Żadnych linek - zakładam i działa. Pokazywali mi tam też protezy ręcznie malowane. Mało mi szczeka nie opadła jak zobaczyłem stopień odwzorowania. Niemal ideał. Co prawda dobra proteza kosztuje, ale ma się spokój na kilka lub kilkanaścielat. Co ciekawe ta sama proteza co ja mam w firmie z Poznania kosztuje kilka tysięcy więcej.
Pozdrawiam, Rafał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.326 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art