Forum

Poradniki do pobrania

proteza palca (ów) nogi

Więcej
2018/08/27 23:03 #1 przez Porik48
Porik48 odpowiedział w temacie: proteza palca (ów) nogi
Zgadzam się z Tobą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/03 11:43 #2 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: proteza palca (ów) nogi
Witam. Dla każdego pacjenta, cena jest inna ze względu na rodzaj amputacji. Bez konsultacji nie da się zrobić rzetelnej wyceny. Znany mi zakres cen możliwego zaopatrzenia w obrębie stopy waha się myślę od 1000 do 80.000 tys. zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/03 11:31 #3 przez jagna
jagna odpowiedział w temacie: proteza palca (ów) nogi
dopytam jeszcze a jakie są koszty takich protez, jakiś przedział ... proszę o niewiążącą odp. w przybliżeniu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/08/03 11:17 #4 przez jagna
jagna odpowiedział w temacie: proteza palca (ów) nogi
tak, dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/07/30 09:07 #5 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: proteza palca (ów) nogi
Witam. Mogę odpowiedzieć na część pytań odnośnie protezowania. Tak, jest możliwe wykonanie protez palców stóp. Wykonuje się je ręcznie z silikonu, kształ zewnętrzny jest odzwierciedleniem palców zdrowej nogi. w zależności od amuptacji zakłada się je albo na pozostałe po amputacji paliczki, albo mocuje na specjalnej opasce z silikonu w kolorze skóry pacjenta, którą zakładamy na śródstopie. To bardzo pobieżny opis zaopatrzenia zwanego protezami estetycznymi. W przypadku jeśli amputacja jest "większa", sięga dalej w obręb stopy a nie tylko obejmuje palce, bądź też jeśli amputowany jest paluch, wówczas polecane jest zastosowanie specjalnych wkładek dynamizujących do obuwia wykonanych z włókna węglowego. Taką wkładkę można stosować równolegle z protezą estatyczną, bądź z jej przodu wykonać wypełnienie utraconego przodowstopia. Mam nadzieję, że odrobinę wyjaśniłam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/07/24 09:49 #6 przez jagna
jagna stworzył temat: proteza palca (ów) nogi
Witam,
chciałam zapytać czy jest możliwość wykonania protezy palca u nogi (II, ewentualnie I) ?
czy ktoś na forum ma taka protezę ?
jakie są koszty protezy (plus / minus. Jakie macie doświadczenie?)- wiem że koszt protez zależy od materiału / estetyki i funkcjonalności. Właściwie nie znalazłam inf. na necie o protezach palców- ale chciałabym mieć jakiś podgląd, szykując się do rozmowy z lekarzami (zabiegu amputacji). Wiem, że to nieuchronne, ale co dalej- jak chodzić, poruszać się i "wyjść do ludzi" ?!

... Inne pytanie:
czy amputacja boli (właściwie chodzi o czas rekonwalescencji, sam zabieg znieczulenie ;) ), jaki okres czasu potrzebny średnio na dojście do siebie ("przy dobrych wiatrach", prawidłowym gojeniu itp.)- czas gdy można już kuśtykać i zrobić coś w domu?
.... wiem, że to sprawa indywidualna, ale może napiszecie o swoich doświadczeniach/ waszych pacjentów/ znajomych....


pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.202 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art