Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

System zawieszania podciśnieniowego protezy UNITY

Nowe rozwiązania w zawieszeniu podciśnieniowym - system UNITY

 

Od lat z powodzeniem stosuje się lejki silikonowe w protetyce. Stanowią bardzo dobre zawieszenie protezy- dzięki konsystencji silikonu i możliwości dostosowania lejka do wymiarów większości użytkowników możliwe jest tak „mocne przymocowanie", że proteza nie spada nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania, a użytkownik ma pełną kontrolę nad nią.

Przy zastosowaniu lejków silikonowych wykorzystywano dwa sposoby mocowania zawieszenie na pin i na podciśnienie. Zawiesznie na podciśnienie to sprawdzony i pewny sposób łącznia kikuta z protezą. Kikut wraz z lejem silikonowym wypełnia całkowicie lej protezowy w którym zamontowany jest protetyczny zawór podciśnieniowy. Podczas wkładania kikuta do leja protezowego następuje całkowite wypchnięcie powietrza z leja poprzez zawór podciśnieniowy. W ten sposób powstaje podciśnienie, które doskonale przytrzymuje protezę na kikucie. By zapobiegać rozszczelnieniu stosuje się rękaw uszczelniający lub lejki z silikonowymi membranami. Zdjęcie protezy możliwe jest po naciśnięciu specjalnego przycisku znajdującego się na zaworze podciśnieniowym( jeśli używamy leja z membraną) lub poprzez zsunięcie rękawa uszczelniającego jeśli jest używany lej bez membrany. Dzięki nowemu systemowi Unity™ firmy Össur, jest trzecie rozwiązanie. Zastosowano pompę podciśnieniową, która pracuje wraz z modułem stopy protezowej Flex-Foot i system jest uszczelniany przy każdym kroku. Zastosowany zawór zwrotny działa nawet w przypadku uszkodzenia przewodu łączącego pompę z lejem protezowym, przycisk zwolnienia wypuszcza powietrze, dzięki czemu można w prosty sposób zwolnić podciśnienie w celu zdjęcia protezy.System podciśnieniowy Unity bazuje na sprawdzonej technologii leja silikonowego Iceross Seal-In V. Membrana uszczelniająca dostosowuje się do kikuta, rozkładając równomiernie podciśnienie i chroniąc kikut przed niekomfortowymi naciskami punktowymi. Miękki szczyt leja zapewnia ścisłe dopasowanie i komfort. Zastosowana nad membraną warstwa Wave z pofalowaną powierzchnią zewnętrzną znacznie ułatwia zginanie stawu kolanowego. Opatentowany przez firmę Össur skład silikonu zapewnia wysoki poziom komfortu i ochrony dla wrażliwej skóry. System Unity pomaga ustabilizować obwód kikuta, jednocześnie tworząc wysoce skuteczne zawieszenie podciśnieniowe bez rękawa uszczelniającego co zapewnia nieograniczony zakres ruchu stawu kolanowego.

 

 

Zalecany jest do użytku z lejkami silikonowymi Seal-In®V o niskim lub wysokim profilu.

Link do strony lejków Seal-In

 

 

Korzyści dla użytkownika protezy wynikające z zastosowania UNITY aktywnego podciśnieniowego systemu mocowania protez podudzia:

  • Brak konieczności stosowania rękawa uszczelniającego - większa mobilność i akceptacja użytkownika protezy
  • Podciśnienie na szczycie kikuta - efektywna stabilizacja obwodu kikuta
  • Prosta konstrukcja- szybkie i proste osiągnięcie / zwolnienie podciśnienia
  • Niezależna pompa - bezkompromisowa funkcjonalność stopy protezowej
  • Niewielki ciężar- cały system waży zaledwie 130g

System UNITY dostępny jest z następującymi stopami firmy Ossur:

PROPRIO bioniczna stopa protezowa 1 re-flex Re-Flex Rotate LP-Vari-Flex-w-EVO variflex stopa protezowa dla dugich kikutw podudzia Vari-Flex

PROPRIO

Link do strony PROPRIO

ReFlex Shock

Link do strony ReFlex Shock

Re Flex Rotate

link do strony Re Flex Rotate

Re Flex Rotate

Low Profile

link do strony Re Flex Low Profile

Vari Flex

link do strony Vari Flex

Vari Flex

Low Profile

Link do strony Vari Flex Low Profile

 

 

 

Link do strony systemu UNITY