Formalności i finansowanie

Droga jaką musisz pokonać chcąc skorzystać z refundacji oraz dofinansowania zaopatrzenia ortopedycznego.
  • 1. Należy udać się do lekarza uprawnionego do wystawienia wniosku na zaopatrzenie ortopedyczne (są to lekarze specjalności: ortopedia, chirurgia, rehabilitacja).

Czytaj więcej...

Dofinansowanie do protez - nowe informacje

Dzięki informacjom nadesłanym do nas z różnych stron od przyjaciół i znajomych (szczególne podziękowania dla Piotra33 z naszego forum) mamy dla Was garść informacji o programie dofinansowania do między innymi protez kończyn.

Na naszym forum w zakładce Aktywny Samorząd http://amputowani.pl/forum/5-wszystkie-inne-sprawy-/4585-aktywny-samorzad.html można śledzić komentarze dotyczące realizacji programu.

Czytaj więcej...

Porady prawne dla osób po amputacji

Dzięki porozumieniu z portalami: www.niepełnosprawni.pl oraz www.ipon.pl (Internetowy portal osób niepełnosprawnych) możemy wskazać Wam miejsca, gdzie możecie uzyskać informacje i porady prawne skierowane przede wszystkim do osób z różnym stopniem niepełnosprawności w tym także dla osób po amputacji kończyn.

Czytaj więcej...

Zasady dofinansowywania przedmiotów ortopedycznych w 2014 roku

 

Z dniem 1 stycznia 2014 w chodzi w życie długo oczekiwane nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Informacja jest dostępna na stronie Ministerstwa Zdrowia

Czytaj więcej...