Poradniki do pobrania

Nauka chodzenia o 2 protezach

Więcej
2016/10/24 09:55 #1 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Nauka chodzenia o 2 protezach
Witam Janusz,

Fakt że poruszałeś się już na protezie, może ułatwić adaptację do drugiej protezy - znasz odczucia i pracę oraz chód w protezie.
Ważnym aspektem będzie wczesne uruchomienie i rehabilitacja po amputacji. Stan aktywności fizycznej będzie b. istotny przy określaniu rodzaju protez.
Napisz o dalszych postępach leczenia.

Dużo siły oraz zdrowia.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/18 07:57 - 2016/10/18 07:58 #2 przez bdk
bdk odpowiedział w temacie: Nauka chodzenia o 2 protezach
Cześć,

ja chodzę na dwóch protezach. Amputacja powyżej kolan. Moje zdjęcia i filmy możesz znaleźć na facebooku:

www.facebook.com/BK.MoveOn

lub na mojej stronie

www.bartoszkuznik.pl

Napisz do mnie poprzez facebooka lub stronę.

Pozdrawiam :)

Pozdr.
Ostatnia edycja: 2016/10/18 07:58 przez bdk.
The following user(s) said Thank You: martin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/18 07:51 #3 przez Janusz
Janusz odpowiedział w temacie: Nauka chodzenia o 2 protezach
Witam tak chodziłem i już miałem protezę ostateczną było fajnie . Lecz choroba nadal postępowała i trzeba było
amputować 2 nogę . Do dziś lekarze nie wiedzą co mi jest i jaka to choroba. Jestem w obserwacji , twierdzą że to jakaś nowa choroba. [pozdrawiam wszystkich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/17 18:54 #4 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Nauka chodzenia o 2 protezach
Witaj Janusz,

Napisał Pan " Ostania amputacja czerwiec 2016" - czy wcześniej jedna kończyna, a w okresie późniejszym druga była amputowana / czy chodził Pan już na protezie?
Czy ma Pan/jakie protezy ( staw kolanowy blokowany, sztywny itp.)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/16 08:48 - 2016/10/16 08:49 #5 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Nauka chodzenia o 2 protezach
Witam
Jestem protetykiem jeżeli chodzi o amputacje na poziomie uda podwójnej to będzie ciężko pacjent musi mieć samozaparcie na początku nie będzie to łatwo wychodziło , dobrze jest też znaleźć jak najbliżej miejsca zamieszkani firmę która będzie robiła protezy w rozsądnej cenie oczywiście jeżeli chodzi o protezy same chodzić nie będą nawet te z kolanami sterowanymi mikroprocesorowymi , często będziesz musiał wymieniać leje protezowe , ważną sprawą będzie utrzymywanie tej samej wagi w celu uniknięcia zmian obwodowych kikuta , po wykonaniu protez , może już masz , dobrze jest też pójście na odział rehabilitacyjny tam powinni cię nauczyć chodzić wszystko zależy gdzie trafisz często się zdarza że fizjoterapeuci mówią ze protezy są żle zrobione a tak naprawdę czasem nie wiedzą jak się je zakłada , na początku trzeba robić wszystkie rzeczy małymi krokami , na początku może zrobisz jedn. krok może w ogóle ale trzeba cos robić próbować i nie mówić ze się nie da tylko próbować jeżeli tylko pacjent będzie chciał będzie chodził , to też zależy od protetyka który robi protezy , kiedyś nie było takiej technologii co dzisiaj i pacjenci chodzili nie marudzili na zwykłych skorupowych proteza które czasem warzyły po 7kg. Teraz są lżejsze a i tak mówią ze ciężkie

Mam nadzieje że panu się uda i pomału małymi krokami a nie od razu góry przenosić

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2016/10/16 08:49 przez cycuss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/15 15:27 #6 przez Janusz
Janusz stworzył temat: Nauka chodzenia o 2 protezach
Czy ktoś z państwa nauczył się chodzić o 2 protezach .Amputacja na wysokości uda.Jak się do tego zabrać ? Ostatnia amputacja to czerwiec 2016

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.235 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art