Poradniki do pobrania

pomocy

Więcej
2015/06/04 14:11 - 2015/06/04 18:50 #19 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

jeżeli pacjent będzie miał wykonywana protezę np. uda tymczasowa to może wziąść wniosek na wymianę leja ale ten wniosek musi być wypisany przez specjalistę ortopeda itp. potem trzeba jeszcze go podbić w punkcie NFZ , potem może być wypisany wniosek na protezę ostateczną co NFZ daje 5500 to jest najwyższy limit na protezę uda , po roku można się starać o wymianę leja i tak samo trzeba iść do specjalisty i podbić w NFZ , po osiemnastu miesiącach od odbioru można wziąć jeszcze wniosek na naprawę (nie mylić z wymianą leja ) ale jest pewien myk otóż przedłuża się okres użytkowania czyli proteza nie będzie się należała po 3 latach tylko po 4,5 takie udogodnienie dla pacniętą

jeżeli chodzi o pomoc to jest tak NFZ daje pewne pieniążki do protezy i od tej kwoty może dopomóc Powiatowe centrum pomocy rodzinie ,Mops ,Pefron i tutaj jest uzależnione datacja nie wszędzie jest taka sama np. . w Olkuszu dają 40% , w Krakowie 100% , Bielsko 150% , Żywiec 150 % to się dotyczy kwoty którą daje NFZ co miasto to obyczaj ale już w niektórych są wyczerpane środki na ten rok

żeby otrzymać dodaje trzeba spełnić pewne warunki: mowa o PCPR

1-orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - pewnie tego jeszcze nie macie musicie złożyć dokumenty ale dopiero jak będziecie mieli dokumentację medyczną po wyjściu ze szpitala
2-dochód nie przekraczać 1900 zł jest troszkę większy
3-kserokopie wniosku za zgodnością z oryginałem to ma zrobić zakład który będzie wykonywał
4-foktura
5 wniosek im szybciej złożony tym lepiej

jeżeli chodzi o fundacje Jasia meli to bym nie liczył liczą się tylko młodzi to samo dotyczy PEFRONU można próbować może akurat się uda

dobrze by było jak by się udało uratować staw kolanowy to by dużo usprawniło

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2015/06/04 18:50 przez cycuss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/04 13:00 #20 przez franek
franek odpowiedział w temacie: pomocy
Pieniądze można zbierać poprzez fundacje, trzeba znalezć i się do nich zgłosić , można do fundacji Stasia Meli trochę tam przeglądałem ale trzeba samemu poczytać.W fundacji można natomiast zbierać poprzez 1% podatku raz w roku u Meli jeżeli spełnia tata wymogi jakie oni mają mogą nawet sfinansować protezę.Czasami w Gminie jeżeli jest program Aktywny Samorząd też można dostać jakieś dofinansowanie,trzeba się dowiedzieć czy Gmina prowadzi taki program.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/04 12:21 #21 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
Niestety ,nie da sie już uratować nogi, weszła zamartwica już do kolana . ratowali ja kilka ładnych miesięcy, właśnie pop przez przepychanie, ale nikt z lekarzy i profesorów, nie daje szansy. Tętno wyczuwalne pod kolanem to 20%. palce już sa w trakcie mutyfikacji. Prosze powiedzcie mi, jak sobie dajecie rade, po amputacji, jak żyjecie, pracujecie etc. Mój ojciec jest strasznie załamany, dla niego zawalił się świat, a dodatkowo dochodzi problem finansowy, gdzie moich rodziców po prostu nie stać jest na to wszystko. Jeżeli możecie podpowiedzcie skąd jeszcze wziąć pieniądze na to. Postanowiłam zorganizować zbiórke pieniędzy, ale nie wiem jak to wygląda os strony prawnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/04 11:57 #22 przez franek
franek odpowiedział w temacie: pomocy
witam finansuje tymczasową,po ok. 2-3 mies wymianę leja kiedy się okaże że lej tymczasowej jest za lużny [kikut chudnie i zmniejsza się jego obwód] ja miałem po dwóch miesiącach.Póżniej proteza stała z tym że po roku można wziąść od lekarza nie koniecznie ortopeda wniosek na naprawę protezy, NFZ daje jakąś kwotę na naprawę i również można się starać z PFRON tak lak pisałem wcześniej.Mam pytanie czy nie można przepchać tętnic które są zapchane jak byłem w Konstancinie był ze mną starszy Pan któremu jedną nogę uratowali, udrożnili zapchaną tętnice w szpitalu na Banacha może warto spróbować.
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/04 09:13 - 2015/06/04 09:20 #23 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam
jeżeli chodzi o protezę uda tymczasowa to NFZ daje 1600.00 zł w protezie tymczasowej trzeba chodzić przynajmniej 6 miesięcy oczywiście można iść do lekarza żeby wypisał protezę stałą ale to nie ma sensu ponieważ następna proteza będzie się należała dopiero za 3 lata , jeżeli chodzi o lej protezowy to jak najbardziej możecie się starać o wymianę leja w protezie tymczasowej NFZ daje 500 zł jednorazowo tak samo jest z protezą stała daje wtedy 2000.00 zł , jeżeli chodzi o zrobienie protezy to dobrze jest o sprawdzenie cen w innych zakładach bo są bardzo duże różniące następnie należy zapytać czy za poprawki trzeba płacić ja osobiście tego nie robię ale słyszałem ze zakłady w okolicy to robią nie wiem czy to jest prawda należy się dopytać

moja rada

jeżeli tata jest jeszcze w szpitalu to poproście lekarza o wypisanie wniosku na protezę i pończochy kikutowe dla tego ze jak wyjdzie ze szpitala to jeżeli lekarz tego nie zrobi będziecie mieli długą drogę do przejścia żeby dostać wnioski na zaopatrzenie czyli najpierw lekarz rodziny który musi dać skierowanie do ortopedy u ortopedy są terminy i trzeba czekać taka rada kody :

C.012 proteza tymczasowa w obrębie uda - 1600.00 NFZ
P.108 Pończochy kikutowe po amputacji w obrębie uda 12 szt. - 240.00 zł NFZ

jeżeli chodzi to co pisał kolega wyżej ze pani przywiała wózek to jest nie zgodne z przepisami i jest karane to tylko tyle

w punkcie NFZ powinnaś otrzymać informację , dostać wykaz zakładów które wykonują protezy lub bezpośrednio na stronie NFZ możecie tez próbować poszukać gdzieś w innym województwie ceny pewnie są mniejsze ale trzeba dojechać

pozdrawiam

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2015/06/04 09:20 przez cycuss.
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/04 06:39 #24 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
Czy NFZ Dofinansowuje tylko protezę wstępną, czy również po kilku miesiącach dofinansuje protezę stałą? Jak jest z wymiana lei? Moi rodzice są biedni skąd można jeszcze wziąść na to pieniądze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.350 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art