Poradniki do pobrania

pomocy

Więcej
2015/06/14 19:19 #1 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
bardzo dziękuje, za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 19:15 - 2015/06/14 19:28 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

jeżeli mama dostanie od lekarza wniosek na zapatrzenie ortopedyczne z tym wnioskiem idziecie do punktu NFZ i podbijacie i NFZ nie robi łaski żeby podbić i przyznać dofinasowanie do protezy ustawowo są obligowani do podbicia i nie mogą odmówić , jeżeli chodzi o PCPR to musicie złożyć wniosek i czekać na decyzję i jeżeli pani mówi ze nie mają pieniędzy i nie ma po co składać wniosku to proszę złożyć wniosek bo przynajmniej otrzymacie oficjalne pismo a potem można się odwołać a tak słowo urzędnika nic nie jest warte wszystko musi być na piśmie

jeżeli chodzi o dofinasowanie z PCPR to do protezy tymczasowej i ostateczniej dają pieniądze ale ile dają to jest różnie co miasto to obyczaje najgorzej maja pacnięci z OLKUSZA tam to jest porażka z mojego doświadczenia pieniądze maja przeważnie od marca i może starczy do lipca i potem czekają do następnego roku

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2015/06/14 19:28 przez cycuss.
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 17:52 #3 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
A zadam jeszcze takie głupie pytanie. Jeżeli mama złoży wniosek do NFZ o dofinansowanie nogi tymczasowej i Ojcu przyznają. To czy jak złoże do CPR wniosek i rozpatrzą go, powiedzmy za rok jak będziemy zbierać pieniądze na stała protezę, to pieniądze z CPR będą mu się należały? Pomimo, że NFZ przyznał kase na tymczasową?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 14:06 - 2015/06/14 14:20 #4 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

w takiej protezie jest zginane kolano tylko trzeba samemu sobie odblokować takim przełącznikiem , na początku proponuje pacjentom chodzenie na zablokowanym kolanie po tygodni proponuje zacząć od blokowania stawu kolanowego i próbować chodzić ale tutaj to już musi ktoś na początku pilnować żeby się nie przewrócić ,a naj lepiej zapisać pacnięta na rehabilitację tylko jak ma zrobioną protezę bo bez to nie ma sensu później się bardzo długo czeka

kiedyś nie był takiej technologii jak jest teraz były tylko protezy drewniane skurzane metalowe skorupowe i pacnięci chodzili i chodzą do tej pory i tak naprawdę nie mieli innego wyjścia tylko musieli się dostosować do tego co było w tamtym czasie dostępne i to wcale nie były lekkie protezy niż teraz można zrobić a i tak pacjenci narzekają że są ciężkie wiec tak naprawdę to będzie w dużej mnie że zależało od taty czy będzie chciał chodzić czy tylko marudził , najbardziej wrażliwym miejscem w protezie jest tak zwany guz kulszowy i do tego trzeba się przyzwyczajać jest to czasem bolesne ale nie wszyscy tak reagują wiec tak naprawdę trzeba to sprawdzić u pacjenta który będzie chodził w protezie można to miejsce też odciążyć lub jak ja to robię wyścielam brzegi gąbką żeby mniej był bolesne

Pozdrawiam
Załączniki:
Ostatnia edycja: 2015/06/14 14:20 przez cycuss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 14:05 #5 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

w takiej protezie jest zginane kolano tylko trzeba samemu sobie odblokować takim przełącznikiem , na początku proponuje pacjentom chodzenie na zablokowanym kolanie po tygodni proponuje zacząć od blokowania stawu kolanowego i próbować chodzić ale tutaj to już musi kość na początku pilnować żeby się nie przewrócić ,a naj lepiej zapisać pacnięta na rehabilitację tylko jak ma zrobioną protezę bo bez to nie ma sensu później się bardzo długo czeka

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 13:36 #6 przez franek
franek odpowiedział w temacie: pomocy
CPR,, nigdy w połowie roku nie ma pieniędzy ale należy złożyć, ale należy złożyć i na pewno w przyszłym roku coś dadzą,ja dostałem 100% tego co dał mi NFZ,złożyłem w maju 2014 a dostałem dofinansowanie marzec 2015roku.Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.413 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art