Poradniki do pobrania

Protezy polaczone w kosci

Więcej
2015/07/06 08:01 - 2015/07/06 08:25 #1 przez Kasienka
Kasienka odpowiedział w temacie: Protezy polaczone w kosci
Hej marnyk!

W Szwecji jest drozej niz we Frencji czy Portugalii. Moze tam sprobujesz? Drogo jest, ale jesli jest to na cle zycie i wysoki komfort w porownaniu z normalnymi proezami to warto zainwestowac.
Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, ale moze firma ubezpieczeniowa moze sfinansowac?

Znalzlam takie informacje o tych protezach (w zalaczniku)



Pozdrawiam!

Kat
Ostatnia edycja: 2015/07/06 08:25 przez Kasienka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/08 10:30 #2 przez marnyk
marnyk odpowiedział w temacie: Protezy polaczone w kosci
Witam, czy może ktoś z forumowiczów posiada taką osseointegrację lub zna osobiście kogoś posiadającego implant do mocowania protezy? Tematem interesowałem się osobiście jakieś 5 lat temu, byłem nawet na wstępnych badaniach w Geteborgu natomiast ostatecznie odpuściłem ze względu na koszty. Aktualnie wracam do tematu, szkoda że w Polsce z tego co wiem nie ma odpowiedniego ośrodka zajmującego się tego typu zabiegami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/29 09:54 - 2015/01/29 09:55 #3 przez Kasienka
Kasienka stworzył temat: Protezy polaczone w kosci
Witam,

WIdze, ze niewiele osob wie, ze istnieja jeszcze protezy polaczone z koscia. Wszczepia sie implant do kosci i po 6 miesiacach dolacza proteze do implantu.

Polska jest w UE i KAZDY pacjent ma prawo wykonac zabieg/operacje/leczenie lub rehabilitacje za granica (w panstwach EU). I NFZ musi to sfinansowac, skoro naszekochane panstwo tych zabiegu nie oferuje!

Takie protezy wszczepia sie w uda, podudzia, nad lokiec, pod lokiec i w kosci palcow. WIec wszystkie mozliwe levele :)

Poczytajcie wiecej o tym w internecie: protezy osseointegracja, Sahlgrenska, protezy w kosci

Obecnie wykonuje sie je przede wszystkim w Szwecji (Goteborg skad wywodzi sie osseointegracja), ale rowniez Dania, UK; Portugalia, Hiszpania wykonuja takie operacje.

Polska, jak to Polska "kilka lat za murzynami" B) wiec pewnie zanim t wejdzie u nas to z milion lat minie. Ale kilkudzisieciu Polsich pacjentow ma takie protezy, wiec dlaczego nie kazdy moze je miec?

Zapraszam do zapoznania sie z tematem.

Pozdrawiam,

Kasienka

Kat
Ostatnia edycja: 2015/01/29 09:55 przez Kasienka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.292 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art