Poradniki do pobrania

Lej silikonowy

Więcej
2015/01/14 18:07 #1 przez teresa
teresa odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
Miło jest porozmawiać i zasięgnąć bardzo ważnej wiedzy ...
Eh protetyk raczej po minie niezadowalającej :) najlepiej było mu przecierkę zrobić bo szybciej mam nadzieję ,że nic się złego nie wydarzy przy mojej wadze 50 kilo:) Taka prawda ,że ręce rozkładał bo nie wiedział czemu i po co tak się dzieje.A problem hmm złe pobrana miara wiadomo ciało inaczej układa się podczas chodzenie i ucisku mięśni.
Zastanawiam się czy dziś liczy się jakość protezy i uśmiechnięta mina odbiorcy czy ilość wykonanych protez.......
Dziękuję i pozdrawiam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/14 11:48 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
Witam

Widze że problem został rozwiązany metodą chałupniczą , tak na prawdę skoro protetyk zebrał od środka lej protezowy to można powiedzie ze osłabił konstrukcje leja po za tym od środka lej nie jest teraz śliski tylko chropowaty co może doprowadzić do szybszego zniszczenia leja żelowego , po za tym lej może pęknąć co może doprowadzić do upadku , ten lej powinien być wykonany od nowa to jest tylko moja sugestia ja by zrobił mowy lej protezowy bez dopłaty

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/14 10:46 #3 przez teresa
teresa odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
Witam ponownie otóż mój problem jest rozwiązany lej protezowy za ciasny więc bez szlifowania się nie obyło a to ze pin nie wchodził i noga się nie trzymała to tylko dlatego ,że mam mięsistą łydkę i problem tkwił w tym ,że było za ciasno i ten wkręt jak ja to nazywam był za krótki gdyż noga zatrzymywała się w połowie a nie na dnie,,,,
Porada jest taka ,że protetycy niech uważnie słuchają nas jak robią nam nowe protezy gdyż mnie chyba słabo słuchali i zrobili po swojemu.Jak ktoś po 32 latach chodzenia w protezie może nagle zmienić układ swojej nogi nie da się.Nadmienie ,żę ostatnia moja proteza w której chodziłam ma 15 lat Jestem wdzięczna za podpowiedzi gdyż wiele można się z tej strony dowiedzieć.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/13 21:37 #4 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
witam

jeżeli jest problem z wkładanie leja do protezy to można spróbować dokupić taka specjalną pelotę z żelu wkłada się do leja żelowego na koniec kikuta co wydłuża lej o 1.5 centymetra i wkładanie staje się mniej problemowe ale jeżeli ma pani takie problemy to musi pani iść do protetyka co wykonywał protezę i zgłosić problem i powinien cos poradzić lub wykonać nowy lej protezowy

Poadrawim

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/13 21:09 #5 przez teresa
teresa odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
No właśnie nie poinformował mnie o takim czymś ,że są kosmetyki do takiego użytku.Powiedział jedynie o potliwości i to ,że może kikut schudnąć.Sam lej w sobie jest bardzo wygodny i miękki tylko jest problem jak mam nogę włożyć w protezę uffff mam wrażenie ,że jest za ciasna.I dlatego człowiek ma chęć rezygnacji i powrotu do starej protezy z 15 lat :)
Dziękuję za pomoc....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/13 18:56 - 2015/01/13 18:57 #6 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Lej silikonowy
witam

nie wiem czy protetyk pani mówił o kosmetykach do pielęgnacji kikuta są w sumie trzy jeden na potliwość drugi na podrażnieniami skóry trzeci do mycia leja który należy codziennie po chodzeniu umyć i wysuszyć jeżeli chodzi o wkładanie leja to troszkę czasu minie zanim kikut dostosuje się do nowego leja protezowego i zakładanie stanie się mniej problemowe może nawet będzie trzeba po pewnym czasie wymienić lej protezowy bo kikut schudnie

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2015/01/13 18:57 przez cycuss.
The following user(s) said Thank You: teresa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.329 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art