Poradniki do pobrania

Berlin

Więcej
2014/01/07 19:36 #7 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Berlin
powinno byc:

info@cbf-darmstadt.de

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/07 19:34 #8 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Berlin
svietic,

European disability key to uniwersalny klucz do toalet dla niepelnosprawnych. W europie zachodniej jest juz ok. 7 tysiecy takich zestandaryzowanych toalet, a ich liczba rosnie lawinowo.

Gdzie i czy w ogole mozna w Polsce taki klucz nabyc? nie wiem.
Naromiast w niemczech mozesz go zamowic (rownierz z wysylka za granice) pod ponizszym adresem:

infoatcbf-darmstadt.de

Pozdrawiam. m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/07 10:16 #9 przez svietic
svietic stworzył temat: Berlin
Dzień dobry w Nowym Roku.
Mam takie pytanie:
Okres świąteczno noworoczny spędzałam z mężem w Berlinie. Często korzystaliśmy z toalet publicznych. Dla niepełnosprawnych są wydzielone, zwykle zamknięte, ale jak tylko obsługa widziała, że się zbliżam to lecieli otwierać. Ale w kilku przypadkach te właśnie toalety dla niepełnosprawnych były całkowicie oddzielnie i obsługa ich nie widziała. Były zamknięte i miały na drzwiach napis : " To open use your European disability key or call staff." Do wezwania obsługi służył dzwonek i natychmiast ktoś się pojawiał, ale co to jest ten Europejski klucz inwalidzki ? Co można nim otwarzyć ? Skąd go wziąć ? Kto wie ...?
Przy okazji druga sprawa. Przestrzegam przed planowaniem wyprawy na wieżę TV na Alexander Platz. Na wieżę nie wpuszczają osób niepełnosprawnych. Nie ma o tym niestety informacji na miejscu staliśmy więc najpierw w godzinnej kolejce po bilety, potem kolejne dwie godziny wałęsaliśmy się po okolice w oczekiwaniu na wyznaczony dla nas czas wjazdu, a potem przy wejściu bileter powiedział " pani nie wejdzie ". To ze względów bezpieczeństwa, bo gdyby nastapiła awaria windy, to trzeba zejść po schodach. Mąż się postawił, więc wezwali starszego, ale ten był tylko wyspecjalizowany w przeprosinach. Już podchodząc kłaniał się prawie do ziemi, jak Japończyk, dzielnie wysłuchiwał wszystkich naszych żalów i cały czas powtarzał, jak mu strasznie przykro, ale nie ustąpił. W końcu myślałam, że chłop z tej przykrości się popłacze, więc zabraliśmy pieniądze za bilety i poszliśmy. Szkoda tylko pół dnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.408 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art