Forum

Poradniki do pobrania

Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź

Więcej
2016/10/25 18:29 #1 przez khaz
khaz odpowiedział w temacie: Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź
Wielkie dzięki za podpowiedź Darku.

Myślę, że wybiorę opcję Silcare Breathe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/23 21:49 #2 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź
OK, no to po kolei:

Otwory w lejku Silcare są bardzo niewielkie (zdecydowanie większe z zewnątrz niż od środka) więc samo podciśnienie nie może działać na kikut w stopniu który mógłby wyrządzić mu jakąś krzywdę. Podciśnienie pomaga w odprowadzeniu wilgoci i wymianę powietrza, ustala także pozycję lejka względem kikuta. Wszystko całkowicie bezpiecznie. Oczywiście warunkiem jest prawidłowy dobór rozmiaru.

Gwałtowna zmiana obwodów przy pierwszym zaopatrzeniu (zwłaszcza z użyciem lejka komfortowego z silikonu, czy żelu) jest absolutnie normalna i oczekiwana przez protetyka. Podciśnienie ( zwłaszcza aktywne) potrafi raczej zredukować tempo i zakres tych zmian. Wszystko odbyło się zatem tak jak powinno.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam.
Pozdrawiam
Darek

Technik Ortopeda
The following user(s) said Thank You: khaz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/20 07:19 #3 przez khaz
khaz odpowiedział w temacie: Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź
Dziękuję za rady Darku.

Zbieram informację o tym lejku i na razie potwierdza się to, że wiele osób go używa i jest z niego zadowolonych.

Pozostaje jednak jedna zasadnicza kwestia: czy w tym systemie, odsysania potu i ewentualnie powietrza z wnętrza lejka, czyli z 'przestrzeni kikuta', że tak napiszę, kikut i skóra znajdują się w obszarze podciśnienia??? To nie byłoby zdrowe. Czy wiesz może coś na ten temat?

I jeszcze temat sylikonu -- słyszałem, że można być na to uczulonym. Sam otrzymałem kiedyś lejek z tego materiału, pierwszy system podciśnieniowy (z naturalnym podciśnieniem) i w krótkim czasie bardzo spadły mi obwody kikuta. Czy to mogła być wina sylikonu? Czy raczej reakcja na podciśnienie? Teraz z 'naturalnego podciśnienia' korzystam już długo, obwody się ustabilizowały.

Jeśli byś coś wiedział w tym temacie, to również proszę o sugestie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Sebastian.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/17 08:26 - 2016/10/17 08:27 #4 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź
Sebastianie,

lejek o którym piszesz funkcjonuje w Polsce od ponad roku. Nie są one jeszcze tak popularne jak mogłyby być z uwagi na jedyny możliwy system zawieszenia do jakiego są przygotowane czyli podciśnienie. W Polsce nadal króluje zawieszenie na pin. Opinie użytkowników jak najbardziej pozytywne. Regulacja temperatury i potliwości działa. Ograniczenia są dwa - z uwagi na rodzaj zawieszenia rękaw uszczelniający jest konieczny (utrudniony ruch w stawie kolanowym) ale używasz już takiego zawieszenia więc to nic nowego, druga sprawa to materiał z którego lejek jest zrobiony. Silikon w tym przypadku jest nieco sztywniejszy aby spełnić oczekiwania osób aktywnych. Ma to znaczenie jeśli istnieje bardzo duża różnica między obwodami kikuta i uda - w takim przypadku założenie silikonu z uwagi na jego sztywność może sprawić pewną trudność. Jeśli nadmierna potliwość to Twój problem a kikut nie jest jakoś ekstremalnie kościsty to Silcare jest dobrą alternatywą dla poliuretanu.

Technik Ortopeda
Ostatnia edycja: 2016/10/17 08:27 przez darek.
The following user(s) said Thank You: khaz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/10/14 11:38 - 2016/10/14 11:38 #5 przez khaz
khaz stworzył temat: Lejek Silcare Breathe -- prośba o podpowiedź
Witam.

Mam serdeczną prośbę o podpowiedź, opinie nt użytkowania, jakiekolwiek informacje jak w temacie -- o lejku Silcare Breathe firmy blatchford ( opis na stronie producenta ).

Mam amputowane prawe podudzie. Od lat używam protezy Otto Bock'a, z podciśnieniem 'naturalnym' (bez pompy), z lejkiem (ang. liner), z poliuretanu (chyba -- rodzaj przezroczystej gumy). Chciałbym się przesiąść na inną protezę. Dowiedziałem się o nowym lejku, tym z tematu. On jest prawie cały 'perforowany' -- przez otworki wysysane jest powietrze i pot, co ma zwiększyć komfort. Pot to dla mnie problem, zwłaszcza latem.

Czy ktoś ma wiedzę, doświadczenie w korzystaniu z tego produktu? Bardzo proszę o podpowiedź.

Dołączam pozdrowienia,

Sebastian.
Ostatnia edycja: 2016/10/14 11:38 przez khaz. Powód: uściślenie opisu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.190 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art