Forum

Poradniki do pobrania

Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy

Więcej
2016/03/05 12:14 #7 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy
witam
w małopolska koło Chrzanowa

Pozdrawiam

Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/04 22:14 #8 przez Maciej Bielaś
Maciej Bielaś odpowiedział w temacie: Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy
Witam. DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ. W ORTO PRZEM I ORTO PARTNER polecili nam kolano hydrauliczne i lej silikonowy i wycenili proteze na ok 40-59 tys. W ottobocku stwierdzili ze moga zrobic sztywna proteze za 25 tys lub z kolanem elektronicznym za 150 tys. Stwierdzili ze na kolanie hydraulicznym nie da rady. Dlatego trudo nam komus zayfac skoro takie rozbieznosci. A Pan gdzie ma swoj zaklad?

Maciej B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/03 11:39 #9 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy
Witaj Maciej
Co do wyboru miejsca gdzie chcecie wykonać protezę to musicie sami zdecydować wg własnego odczucia, każdy przypadek jest inny, nie wykonuje się protez szablonowo i dla jednego dany zakład czy protetyk będzie zły a dla drugiego będzie idealny. Najważniejsze wg moich kryteriów do odległość jaka dzieli zakład od miejsca zamieszkania, im bliżej tym lepiej, zaoszczędzicie czas i pieniądze na dojazdy bo na pewno będzie ich kilka.
Komponenty, tutaj jest sprawa skomplikowana z racji wagi 130 kg ponieważ w większości mamy do czynienia z komponentami które mają limit wagowy do 125 kg. Mamy znacznie zawężoną grupę produktów jak i niestety cena za nie jest nieco wyższa. Ja bym się osobiście nie skłaniał do wypisywania danych rodzajów komponentów bez konsultacji i określenia potrzeb oraz aktywności, oraz charakterystyki kikuta (stan tkanki miękkiej, długość, wymiary etc)
Informacyjnie - stopy z włókna węglowego mają limity wagowe do 135 kg a nawet 166 kg więc tutaj nie będzie problemu z wyborem, co do stawu kolanowego to jest już problem gdyż limity wagowe do 150 kg są w niewielkiej ilości produktów ale nie do osiągnięcia.
Wszystko jest dość ogólnie napisane ale tak jak wspomniałem bez konsultacji ciężko coś podpowiedzieć
Mam nadzieję że pomogłem, w razie niejasności proszę o kontakt
Pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl
The following user(s) said Thank You: Maciej Bielaś

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/03 06:16 - 2016/03/03 06:23 #10 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy
witam

jestem protetykiem

ja na twoim miejscu zacząłbym od stawu kolanowego OTTO BOCK 3R93 ale jest do 125kg jest to staw dwu funkcyjny czyli można go zablokować na sztywno jeżeli brat by się czuł nie pewnie to można go odblokować ręcznie co sprawia ze się zgina i pod wpływem nacisku blokuje się do pewnego momentu , następny staw kolanowy to OSSUR TK 2100 też jest do 125 kg ale to już jest z wyżej pułki ,jest jeszcze staw kolanowy KX06 145 kg. dla osób aktywnych co można powiedzieć umią chodzić dobrze ale też cenowo z wyższej półki jeżeli chodzi o stoę protezową to proponuję ASSURE EVO jest do 136 kg . jeżeli chodzi olej protezowy na początek proponuje zrobić tradycyjny z żywicy bo to jest najczęstszy element protezy który się wymienia w ciągu roku możecie nawet dwa razy robić nowy lej protezowy , można tez zrobić z lejem silikonowym ale przy wymianie koszty są większe .

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2016/03/03 06:23 przez cycuss.
The following user(s) said Thank You: Maciej Bielaś

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/02 21:11 #11 przez Maciej Bielaś
Maciej Bielaś stworzył temat: Dobry Zakład Protetyczny w Poznaniu lub Bydgoszczy
Witam. Moj brat ma amputowaną nogę powyżej kolana. Obecnie zaczynamy rozglądać się za protezą. W związku z tym szukamy dobrego Protetyka np z Poznania lub Bydgoszczy. Obecnie odwiedziliśmy:
- Orto- Przem Ruciński Przemysław Bydgoszcz
- OttoBock Poznań
- Orto Partner Pracownia Ortopedyczna Murowana Goślina
Czy ktoś miał doświadczenie dobre lub złe z którąś z tych Firm? Szczegolnie interesowały by mie opinie o pierwszej firmie bo do tej pory wywarła najlepsze wrażenie.
Czy ktoś może polecić jakieś elementy protezy dla osoby o wadze ok 130kg.
Z góry dziękuję za informacje.

Maciej B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.275 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art