Forum

Poradniki do pobrania

Możliwość chodzenia bez kul

Więcej
2014/12/12 15:40 #7 przez adamos
adamos odpowiedział w temacie: Możliwość chodzenia bez kul
Witaj Piotrze,

Odpowiadając na poszczególne zagadnienia: 1) amputacja na poziomie uda, kikut długi na poziomie trzonu kości udowej, ruchomość dobra; 2) amputacja spowodowana chorobą nowotworową; 3) kondycja organizmu dobra, uczestniczenie w rehabilitacji; 4) proteza tymczasowa z ruchomym stawem kolanowym niskiej aktywności, stopa stała przydałaby się jednak ruchoma, lepiej by wykańczała ruch nogi, trudno; lej protezowy dobrze spasowany, kikut w nim nie boli, nie obciera.

Próbuje chodzić o jednej kuli po domu, na zewnątrz chodzę o dwóch. Próbuje bez kuli jak idę przy poręczy schodów, jak wchodzę na schody. Jak idę o jednej kuli to zginam kolano, bez kuli mam lek przed zgięciem tego kolana. Brakuje mi poczucia równowagi i boję się upadku.
Stąd też moje pytanie jak długo chodzić o kulach, żeby wyrobić w sobie odruchy, żeby sterować "nogą protezową"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/12/12 14:49 #8 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Możliwość chodzenia bez kul
Witaj Adamos,

Czas odstawiania kul w protezach jest uzależniony od bardzo wielu czynników m.in. od poziomu/ów amputacji, przyczyn amputacji, stanu ogólnego organizmu-wydolności. Są to podstawowe pytania. Bardzo ważnym aspektem jest także spasowanie protezy.

Jeżeli chodzi o próby odstawiania należy być bardzo ostrożnym, aby nie spowodować upadku- Już sam brak kuli w dłoni może powodować obawy braku bezpiecznego podporu. Dlatego próby należy wykonywać w otoczeniu bardzo bezpiecznym - poręcze, osoby postronne.
Lepiej wejść w ten etap później, niż zbyt szybko i pochopnie. Zaczynać od kilku kroków na krótkich dystansach. Przy dłuższych dystansach trzeba mieć kule w dłoniach i co najwyżej wywierać na nie mniejszy nacisk.

Odpisz na powyższe pytania. Może wtedy uda mi się odp. konkretniej.

Pozdrawiam,
Piotrek
The following user(s) said Thank You: Przemek_amput

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/12/11 16:10 #9 przez adamos
adamos stworzył temat: Możliwość chodzenia bez kul
Po jakim orientacyjnie czasie, można spróbować chodzić w protezie tymczasowej bez kul? Jak wyczuć równowagę w protezie tymczasowej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.147 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art