Forum

Poradniki do pobrania

naprawa kolana C-Leg

Więcej
2014/08/27 20:00 #1 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
Czesc Kachna,

nie, nie znam ceny serwisu pogwarancyjnego nawt w przyblizeniu (kasy chorych argumentuja tu "tajemnica handlowa").
Mysle jednak, ze jest ona wysoka, bo przy pierwszej naprawie pogwarancyjnej kasy chorych (to one musialyby placic i w tym przypadku za naprawe) decyduja sie na zakup nowego kolana z gwarancja.

W praktyce wyglada to tak, ze kasa placi za pierwsza nowa proteze (udzial wlasny amputanta to zawsze 10,- €). Po trzech latach (jezeli pacjent zyje i nie zaczal uzywac wylacznie wozka), kasa wykupuje przedluzenie gwarancji na kolejne dwa lata.
Po uplywie (w sumie) pieciu lat gwarancja sie konczy. Przy pierwszej koniecznej naprawie po tym piecioletnim okresie pogwarancyjnym, kasy zakupuja nowa proteze i gwarancja zaczyna sie od nowa.
Przynajmniej tak znam to z wlasnego doswiadczenia (mam trzeci c-leg) i z doswiadczen znanych mi innych osob.

Pozdrawiam
m.

PS. Przy nastepnej okazji spytam mojego protetyka, czy on zna ta cene.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/27 06:46 #2 przez kachna
kachna odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
Witam Maciek, teraz jest wszystko jasne, dogadaliśmy się. :) Powiedz mi czy znane Ci są koszta serwisu pogwarancyjnego(w przybliżeniu). Ciekawy jestem czy jest jakaś różnica w różnych krajach. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/25 20:45 #3 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
Kachna,

tak jak napisalem – oboje mamy racje ;-)
Ty piszesz o warunkach polskich, a ja o doswiadczeniach z poza Polski.

W Polsce producenci protez (miedzy innymi Otto Bock) negocjuja warunki z odbiorca indywidualnym, a wiec wystepuja z pozycji silniejszego i (byc moze rzeczywiscie) wymagaja decyzji o przedluzeniu gwarancji juz przy kupnie kolana 

Poza Polska (np. w Niemczech) za protezy placa kasy chorych (nie odbiorca indywidualny) i to one (kasy) wystepuja z pozyccji silniejszego.
Kasy chorych nie akceptuja koniecznosci decyzji o przedluzeniu umowy gwarancyjnej juz przy zakupie kolana.
Przyczyna jest „prosta jak drut” = forsa - jakis odsetek amputantow nie dozyje przedluzenia gwarancji, dlatego zadna z kas chorych takiego warunku nie akceptuje.

O przedluzeniu gwarancji kasa chorych decyduje w porozumieniu z amputantem tuz przed uplywem pierwszej gwarancji (a wiec tuz przed uplywem trzech lat).

Kachna, potwierdzasz, to, co napisalem – na naprawe (a wiec na naprawiona czesc rownierz) jest 6 miesiecy gwarancji.
Na wymieniona czesc (a wiec fabrycznie nowa) gwarancja wynosi 2 lata.

Tak czy inaczej, c-leg DoubleD, nie przekroczyl (nawet teraz) pierwszego okresu gwarancyjnego i powinien zostac naprawiony bezplatnie !

Pozdrawiam. m.

PS. Po uplywie pieciu lat (gwarancja fabryczna + gwarancja przedluzona), jezeli kolano wymaga platnej naprawy, kasy chorych decyduja sie na zakup nowego kolana (z gwarancja).
Ryzyko wysokich kosztow naprawy „starego” kolana jest dla kas zbyt wysokie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/25 11:58 #4 przez kachna
kachna odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
Witam, będę się jednak upierać, że decyzję o okresie gwarancji(36 lub 60 miesięcy) podejmuję się przy zakupie kolana. jeśli chodzi o naprawę pogwarancyjną to na naprawioną część udzielana jest gwarancja 6 miesięczna(przerabiałam to)
Takie jest stanowisko Otto Bock Polska.
Także jeśli coś się działo z C-legiem przez 36 miesięcy masz podstawową gwarancję i jak najbardziej należy Ci się bezpłatna naprawa(oczywiście jeśli kolano miałeś od nowości). Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/23 22:39 #5 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
DoubleD,

biorac pod uwage odpowiedz Kachny (ktora miala racje z 3 latami pierwszej gwarancji), tym bardziej powinienes skontaktowac sie z Otto Bock Polska.

Post Kachny jeszcze bardziej wskazuje, ze Twoj zaklad protetyczny oszukuje Cie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/23 22:15 #6 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: naprawa kolana C-Leg
Kachna,
jak widze „walisz od razu z grubej rury” ;)

kachna napisał: chciałabym sie odnieść do odpowiedzi Maćka, który swoją wypowiedzią wprowadza ludzi w błąd.
...także jak sie do końca nie wiem to się nie nie wypowiada.


Masz racje, zamienilem miejscami 2 i 3 lata (Twoje punkty 1. i 2.)
Natomiast mylisz sie w punkcie 3. Decyzje o przedluzeniu gwarancji podejmuje sie po trzech latach (tuz przed uplywem pierwszej gwarancji).
W punkcie 4. Zakradla Ci sie niescislosc – na wymieniony element masz 2 lata gwarancji, a na sama naprawe – 6 miesiecy.

Ale byc moze oboje mamy racje? ;)
Bo jak podaje Otto Bock, sa rozne serwisy w roznych krajach:

Ottobock:

Sie befinden sich derzeit auf der internationalen Ottobock Webseite. Produkte, Leistungen und Informationen können sich von den Angeboten der Niederlassung in Ihrem Land unterscheiden.

You are currently on the international Ottobock website. Products, services and information may differ from those listed in your local subsidiary.


Zrodlo:
professionals.ottobock.de/cps/rde/xchg/o...m_de/hs.xsl/850.html

Pozdrawiam.
m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.352 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art