Forum

Poradniki do pobrania

protezy - wygląd - indywidualizacja

Więcej
2015/06/16 12:11 #1 przez magienta
magienta odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Na pewno będę szukała odpowiedzi która potwierdzi mi to na pewno. Póki co znalazłam info, że wytwarzane na własną rękę elementy - nawet protezy(!) - mają charakter 'na własną odpowiedzialność'- pod to zdaje się podchodzi kwestia RoboHand z E-Nable.
Nie znalazłam nigdzie informacji jakoby pokrycie estetyczne protezy było wyrobem medycznym, w przeciwieństwie do protezy właśnie.
Poza tym, tego typu obudowy nie wpływają na funkcjonowanie protezy, nie blokują dostępu do żadnych elementów(można zdjąć protezę bez zdjęcia obudowy i odwrotnie), są łatwo demontowane.
Więc będę uważać na przyszłość ale na chwilę obecną wszystko zdaje się być ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/16 06:39 - 2015/06/16 12:13 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
witam

akurat tu się pani myli wszystko co jest montowane do protez jest wyrobem medycznym i nie musi mieć kontaktu z tkankami można by powiedzieć ze stopa protezowa , staw kolanowy , tez nie powinny być wyrobem medycznym bo nie maja kontaktu z tkankami a są więc lepiej się dopytać żeby nie było problemów

skora pani piesze są to bardzo dobre materiały to pewnie maja certyfikaty więc z rejestracją w urzędzie nie powinno być problemu

oczywiście mogę się mylić więc warto się dopytać

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2015/06/16 12:13 przez cycuss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/15 16:21 - 2015/06/15 16:25 #3 przez magienta
magienta odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Odnosząc się do poprzednich wypowiedzi, z tego co mi wiadomo tego typu obudowa nie jest wyrobem medycznym. Jest to tylko opakowanie, nie ma kontaktu z tkankami itd itd.

Jeśli chodzi o wytrzymałość tego typu obudów. Te które zrobiłam z polistyrenu (bardzo proste termoformowanie pokazane u mnie na stronie) są naprawdę bardzo wytrzymałe a przy tym łatwe w obróbce. Może nie jest to produkt idealny do uprawiania sportów ekstremalnych ale do codziennego użytku bez nadmiernej troski jak najbardziej. Te z forniru bukowego mogą być bardziej wymagające ale też nic im się nie stanie w przypadku okazjonalnego deszczu czy uderzeń. A jak wspomniała moją przedmówczyni, tego typu produkt zdaje się być potrzebny, bo jest zwyczajnie ładny.

Jeśli chodzi o kwestię druku 3D trzeba tylko pamiętać, że nie każdy wydruk się nadaje na obudowę. Zupełnie co innego uzyskamy z drukarki typu biurowego (rodem z hasła 'I ty możesz mieć teraz drukarkę w domu czy biurze') pracującej na najtańszych materiałach, a co innego na drukarce profesjonalnej gdzie materiał kosztuje 50 razy tyle. Na jednej dostanie się figurkę na drugiej produkt.
Obecnie pracuję teraz z doświadczonymi w druku profesjonalnym ludźmi nad zoptymalizowaniem konstrukcji i doborem materiałów do wydruku takich obudów z myślą o tych profesjonalnych maszynach właśnie. I tak jak cały mój dotychczasowy dorobek jest zamknięty w instrukcji ZróbToSam tak wydruk 3D jest po prostu na to za trudny.
Nie mam pojęcia na jakich maszynach pracuje ekipa z TIPG Protezy, chociaż dziwi mnie brak strony internetowej, ale generalnie fajnie, ze coś się w tym kierunku dzieje.

Dochodząc do puenty. Każdy z nas potrzebuje trochę estetyki. Czasem jest to ładny telefon, a dla innych coś bardziej na wymiar :).
A dla ciekawych z Warszawy mam zaproszenie. Do piątku w ramach wystawy końcoworoczniej "Akademia Otwarta" można oglądać zrobione przeze mnie podczas dyplomu obudowy. Na wydziale Wzornictwa na Myśliwieckiej 8.
www.facebook.com/naproteze.obudowy/posts/676892759112218

Edit: Na chwilę obecną ja osobiście pracuję nad obudowami na protezy podudzia. W przypadku wyższej amputacji zdecydowanie trzeba inaczej podejść do tematu, łącząc to z obudowaniem uda. Więc jest to po prostu kolejny temat do rozpracowania.
Ostatnia edycja: 2015/06/15 16:25 przez magienta. Powód: Nie napisałam wszystkiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/15 15:23 #4 przez joanna27
joanna27 odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Ja modelką nie jestem, wręcz daleko mi do miana modelki, a produkt taki bardzo bym chciała ;) I tu myślę, ze jest głęboka przepaść miedzy tym co Pan myśli a tym co myślą użytkownicy. Bardzo dużo osób z pewnością chciałoby coś takiego mieć, oczywiście w większości osoby młode, w tym najwięcej kobiet, no bo która z nas nie lubi się stroić :P

Co do reszty, osobiście jeśli produkt ten jest lekki, wygodny, solidny no i osiągalny cenowo to nie obchodzi mnie czy ma jakieś tam śmieszne atesty. Jeśli takie by były wymagane to produkt pewno trafi do reszty produktów dla osób takich jak my, których ceny brane są z kosmosu i nikogo Polsce w praktyce na nie będzie stać.

No ale myślę ze na szczęście z biegiem czasu takowe nie będą wymagane bo idzie to wszystko bardziej w stronę ciucha, może biżuterii, czegoś co ma tylko ładnie wyglądać a nie produktu medycznego. Bo idąc tym tropem to łatwo dojść do wniosku, ze nawet zwykły but czy damska szpilka jest produktem medycznym, no bo w końcu jest umieszczana na protezie/ zakrywa jej część ;)

No ale specjalistką nie jestem, taki tam tylko wywód :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/13 06:17 #5 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
witam

jak dla mnie jako protetyka jakoś takie rozwiązanie nie jest praktyczne na pokaz może tak dla modelek na lato ale w użytkowaniu w życiu codziennym to raczej kiepsko może dla podudzia to jest dobre ale przy amputacji udo wątpliwa sprawa jakość tego materiału do ceny okres gwarancji oczywiście NFZ nie zapłaci za taki produktu oczywiście żeby można było wprowadzać na runku Polski takiego produktu to musi być zgłoszony do Urzędu rejestracji produktów leczniczych ,wyrobów medyczny , produktów biobójczych bo taka obudowa ma zastosowanie w wyrobach medycznych ,czy jest wykona z atestowanych materiałów itc.

ale dla niektórych pacjentów może to być fajna sprawa pod warunkiem że ten produkt będzie trwały i nie uszkodzi się od jakiegoś uderzenia

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/12 08:07 - 2015/06/16 10:19 #6 przez joanna27
joanna27 odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Witam,

W Kujawsko – Pomorskim jest właśnie firm, która od niedawna oficjalnie zajmuje się właśnie produkcja takich paneli do protez. Z tego co się dowiedziałam to ceny ich podstawowych paneli nie są aż tak wygórowane (około 2500 – 3000 zł), te bardziej skomplikowane no to już kosztują trochę więcej ;) I co fajne, przyjeżdżają do domu by Cię zeskanować i wszystko później dopasować :)

www.facebook.com/tipgpolska
Ostatnia edycja: 2015/06/16 10:19 przez joanna27.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.466 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art