Poradniki do pobrania

Genium

Więcej
2013/06/08 21:44 #19 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Genium
Comatusapiens,

juz kiedys prosilem na tym forum o ostrozne dobieranie slow przy pisaniu o kolanach protezowych. Czytaja je „poczatkujacy” amputanci.

VGK - Funkcjonalność niewiele gorsza niż Genium, dużo lepsza niż C-leg
Pozdrawiam!


Porownanie VGK z C-leg (lub dla rownowagi firmowej z Rheo Knee) jest nieporozumieniem, o porownaniu z Genium nawet nie ma co wspominac.
Owszem, VGK wydaje sie byc swietnym kolanem mechanicznym. Pisze „wydaje sie byc” , bo nie ma jeszcze uzytkownikow, ktorzy testowaliby to kolano przez dluzszy czas.
Ale nawet jezeli wszystkie wstepne testy tego kolana potwierdzilyby jego wlasciwosci, to do C-leg lub Rheo Knee dzieli je jeszcze przepasc.
VGK moze (jezeli w niezaleznych i dlugofalowych testach potwierdza sie jego wlasciwosci) wybic sie na jedno z najlepszych kolan mechanicznych i stac sie cenowo alternatywa dla kolan sterowanych elektronicznie, ale porownanie jego wlasciwosci z C-leg lub Rheo Knee jest – wybacz - gruba przesada

Pozdrawiam m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/07 23:32 #20 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: Genium
Osobiście uważam, że i tak kluczową sprawą jest lej. Jakiś czas temu udało mi się uzyskać TK2000. Chodzi się na nim super! Jest totalnie bezpieczne, mogę nawet spokojnie chodzić do tyłu, przemieszczając się w wąskich przestrzeniach. Cena nieporównywalnie niższa a efekt całkiem niezły, a raczej wręcz rewelacyjny. Owszem, schodów i wzniesień nie pokonuje tak ładnie jak genium, ale za tę cenę można sobie jeszcze dokupić faktycznie terenowe kolano, samochód z szoferem i jeszcze zostanie na dużą część kawalerki ;)

Genium jest dla szczęśliwie ubezpieczonych oraz zwycięzców w totolotka. Ale w sumie fajnie, że takie rzeczy powstają. Zawsze jest nadzieja, że przy takiej konkurencji inne, w gruncie rzeczy całkiem fajne rozwiązania, stanieją do poziomu przy którym normalnego człowieka jest na nie stać :)

Pamiętam jak kiedyś, około 1991, na dłuuugo przed moją amputacją spotkałem na oddziale chłopaka, któremu matka załatwiła "szwajcarską" protezę. Było to proteza na częściach Ottobocka - kolano chyba 3R36 - takie proste czteroosiowe a może nawet prostsze, cały oddział się zleciał i lekarze oglądali a rehabilitantki podziwiały... Wtedy kosztowało ponoć tyle co dobrej klasy zagraniczny samochód. Teraz to samo jest w dużo niższej cenie, a w tej samej są rzeczy o wiele bardziej użyteczne :)

Poza tym, obecnie trwają prace nad innymi, bardzo ciekawymi konstrukcjami.

VGK - sugerowany koszt sprzedaży to 4800 euro. Uzyskiwane efekty są całkiem krzepiące, a suma 20 tysięcy złotych, jakkolwiek nadal duża, jest o niebo bardziej osiągalna niż 240 XD. Trzeba poczekać i zobaczyć jak to będzie z trwałością. Może nawet kiedyś w ramach "aktywnego samorządu" uda się coś takiego uzyskiwać :roll:

Pozdrawiam!

PS. Za uwagą Maćka zedytowałem nieco kontrowersyjne stwierdzenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/07 21:17 #21 przez funiao1j
funiao1j odpowiedział w temacie: Re: Genium
Ale miło się zrobiło,może lepiej nie wiedzieć o tym by było.
Aż mi się zjeżył włos na głowie gdy zobaczyłem te ceny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/07 20:34 #22 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Genium

chciałem jeszcze dodać że w niemczech takie kolanka refunduje w całości państwo :).


Michal, gwoli scislosci - nie panstwo refunduje w calosci takie kolana, lecz kasy chorych (ubezpieczeniowe), to nie sa panstwowe instytucje.

Pozdrawiam. m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/07 12:08 #23 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: Genium
£50,000 w WB
$90,000 w USA

Podana przeze mnie cena 240 tyś. jest z zeszłego roku, po dłuższej nieco technicznej rozmowie ze specjalistami z Krakowa.

C-leg z pełnym oprzyrządowaniem, stopą, lejem itp to też często ponad 100 tysięcy złotych :(.

Jakkolwiek wyobrażam sobie, że cena jakoś się obniży z czasem, to mimo wszystko wątpię, żeby kiedykolwiek nówkę C-leg można było kupić w cenie np Maucha, KX06, czy VGK... i to niezależnie od miejsca dokonywanego zakupu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/06/07 11:43 #24 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Genium
240 tys ??? matko boska ,niemożlwe chyba....aaa chyba że ceny z wawki podajesz...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.346 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art